דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר מכריזים על המועמדים הסופיים בתחרות העיצוב הבינלאומית לזכר יוצאי צבא המלחמה הקרה
המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר מכריזים על המועמדים הסופיים בתחרות העיצוב הבינלאומית לזכר יוצאי צבא המלחמה הקרה
חיים נוי 21/09/21 |  צפיות: 202

המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר מכריזים על המועמדים הסופיים בתחרות העיצוב הבינלאומית לזכר יוצאי צבא המלחמה הקרה

סומרס, ויסקונסין, 21 בספטמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

באפריל 2021, המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר, הממוקם בשיקגו, השיקו תחרות בינלאומית עבור עיצוב אנדרטת ותיקי המלחמה הקרה החדשה שתיבנה בסומרס, ויסקונסין. לאחר סקירת מספר מרשים של מושגי עיצוב מעוררי השראה, ארבעה מועמדים סופיים נבחרו להתקדם לשלב השני של התחרות. אנדרטת ותיקי המלחמה הקרה תהיה חלק קריטי של ארכיון פריצקר ומרכז פארק הזיכרון (PAMPC) הנמצאים כעת בפיתוח.

"במשימות בשדה הקרב ומחוצה לו, אמריקאים מכל הדרגים הקריבו קורבנות עצומים בהגנה על האינטרס הלאומי שלנו. מגיע להם שיכירו בהם, ומשקלה של תקופה זו ראוי להבנה. אנדרטה זו תספק מקום שבו תרומתם מכובדת", אמרה אל"מ ג'ניפר פריצקר, מייסדת המוזיאון והספרייה הצבאית פריצקר.

ארבעת המועמדים הסופיים הם נציגים מארה"ב, איטליה, יפן וירדן. אנשים וקבוצות אלה השיגו את הציונים הגבוהים ביותר כנגד קריטריונים מחמירים, כולל אינדיבידואליות, רלוונטיות והתפיסה. האתגר העיצובי היה לספק עיצוב רעיוני לאנדרטת ותיקי המלחמה הקרה המחבקת את הצהרת המשימה, מדגימה את החזון המנחה ומשיגה את מטרות העיצוב. המועמדים הסופיים כוללים:

*אינסוף החיים - מישל דה לוצ'י קון פרנצ'סקו פורסלה (אדריכל הפרויקט), ניקולס בוויק, ג'ונמאי ליו, עמנואלה נובמברה, גואידו טרנטולה, מאיה סרגסיאן מ-AMDL CIRCLE במילאנו, איטליה

+אף שפרויקט הזיכרון הזה נולד מתוך החשיבות של כיבוד וכבוד של אלה ששירתו בתקופת המלחמה הקרה, אנו רואים גם את הרלוונטיות שלו כסמל הרואי כלפי היקום המתפתח ללא הרף שלנו ואת קיומם של חיי אדם.

מסיבה זו, בחרנו לא רק את המטאפורה של האינסוף, על ידי הפעלת 'לולאת מוביוס או מסלול' בתפיסת העיצוב שלנו, אלא גם כדי ליצור חוויה ומקום מהם לחשוב על יחסי הגומלין הגלובליים המורכבים שלנו, בתקווה שהם יוכלו למצוא הרמוניה המחברת בין כל אדם ושומרת על הסביבה הפיזית שבה כולנו חיים.

*הסכסוך - מאי אבו שנב וג'לאל אל-סעדי מסטודיו m+j אדריכלים בעמאן, ירדן

+אנדרטה זו של המלחמה הקרה נועדה לכבד יחידים וקבוצות ולתת הכרה קבועה בהישגים, כפי שנעשו בשקט, על ידי אינספור יחידים וקבוצות כשהם רדפו אחר הרחבת החופש והדמוקרטיה, ויצרו מקום להרהורים ולזיכרון, ועוררו השראה בציבור לתפוס חופש במשך מאות שנים.

*מסלולי זמן - ג'ני וו ודוויין אוילר מ- Oyler Wu משתפים פעולה בלוס אנג'לס, קליפורניה, ארה"ב

+העיצוב המוצע מדמיין אנדרטה המגלמת את האידיאלים והמשימה של פארק הזיכרון, מה שהופך את ההקשר המישוש יותר שלא ניתן למדוד בשם או באירוע אחד: רק בהצצות להיסטוריה. בתוך הצצות אלה הוא שכבות ציר זמן של חוויות אישיות וקולקטיביות סמל של המלחמה הקרה – פרדיגמה המאזנת מחדש את הנרטיבים מחוברים של חדשנות ושירות אמריקני.

*מחזור נצחי - שינסאקו מונמוטו משינסאקו מונמוטו ושות', אדריכלים בקיוטו, יפן

+אנדרטה זו נועדה לשמר את הזיכרונות, הרשומות וההישגים של הוותיקים לנצח. על ידי חשיפת שכבת האדמה, חלל אחד נפרד לשניים. מרחב "העבר" שמתחתיו פוגש את שכבות עבודתם וזמנם של יוצאי הצבא, שבהם ניתן לשחזר את ההיסטוריה והזיכרונות של הוותיקים מהמלחמה הקרה. צלחת הלוויין שנוצרה לעיל מנפחת את החלל "הנוכחי" כדי לשדר את ההיסטוריה והזיכרונות. דרך החור שנפתח בארץ הנפרשת, נראה הארכיון, מגשר על הרשומות "בעבר" ל"הווה", ויוצר תפוצה נצחית של חינוך ותקשורת.

"התרשמנו ממספר הגשות העיצוב מעוררות ההשראה שהתקבלו", אמר דונלד ג'יי סטסטני, FAIA, FAICP, FCIP, מנהל התחרות. "זו לא הייתה החלטה קלה, אבל אנחנו מאוד בטוחים בארבעת הפיינליסטים שנבחרו להתקדם. העיצובים הרעיוניים שלהם אימצו בצורה הטובה ביותר את המשימה והחזון של האנדרטה, ואנחנו יכולים לראות אותם משמשים אטרקציה למבקרים".

החזון המנחה של אנדרטת יוצאי צבא המלחמה הקרה הוא ליצור הכרה קבועה המעוררת מחשבה ומחקר מתמשכים המכבדים אנשי צבא ואזרחים אמריקאים ששירתו והקריבו בתקופת המלחמה הקרה (1945-1991). בהתאם למשימה של המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר, אנדרטת ותיקי המלחמה הקרה שואפת להגביר את ההבנה הציבורית של ההיסטוריה הצבאית.

שלב II

בשלב השני, ארבע קבוצות המועמדים הסופיים הנבחרים יפתחו את מושגיהן לאנדרטה וייצרו מושגי עיצוב מוגדרים יותר עד סוף פברואר 2022. הנהלים בשלב זה כוללים תדריך תחרות וירטואלי, שאלות ותשובות, סקירת אמצע הקורס ותערוכת עיצוב.

קבוצת מנהלי התחרות תערוך סקירה פרטנית של כל הגשת עיצוב ותספק דו"ח מייעץ של ממצאיה לחבר המושבעים. חבר המושבעים ינתח כל עיצוב ויקבע אם שלמות תפיסת העיצוב המגולמת בכניסה לשלב הראשון נשמרה בהגשת העיצוב שלב II וכיצד היא מתייחסת ליעדי המשימה, החזון והעיצוב של הזיכרון. העיצוב הזוכה יוכרז בפומבי במרץ 2022.

צפו בהגשות של המועמדים הסופיים כאן. כל המידע על תחרות העיצוב, כולל מדריך העיצוב, תהליך חבר המושבעים, התקנות ולוח הזמנים, ניתן למצוא כאן: coldwarveteransmemorial.org

ארכיון פריצקר ומרכז פארק הזיכרון

Pritzker Archives & Memorial Park Center ((PAMPC נוצר מתוך צורך בחלל נוסף כדי לאכלס חלק מאוסף הספרים במחזור ואוספי הארכיון של המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר ויושלם בשלבים על פני כעשר שנים.

השלב הראשון של הפרויקט יכלול את מרכז הארכיון הצבאי ע"ש פריצקר לאכסן את האוספים ולספק סביבת עבודה להמשך אוצרות לתערוכות עתידיות; ארכיונים מסחריים המבוססים על דרישה שבהם אספנים פרטיים, מוסדות ציבוריים ואחרים יכולים לאחסן את הארכיונים שלהם; מתקן המתמחה בחינוך והכשרת כלי נשק; מרחב ירוק קהילתי מעוצב במומחיות עם שבילי הליכה ורכיבה על אופניים; ואנדרטת יוצאי צבא מהמלחמה הקרה.

אודות אנדרטת יוצאי צבא המלחמה הקרה

בהתאם למשימה של המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר, אנדרטת ותיקי המלחמה הקרה שואפת להגביר את ההבנה הציבורית של ההיסטוריה הצבאית. זו תהיה מחווה מתמשכת לאומץ ולעקשנות שנמצאו בכוחות המזוינים של ארה"ב ובכוחות האזרחים ששירתו בנאמנות ובכבוד בתקופת המלחמה הקרה, 2 בספטמבר 1945, עד 26 בדצמבר 1991. האנדרטה תהיה תצוגה נגישה לציבור שבה האזרחים יוכלו לכבד, לשקף וללמוד על האומץ וההקרבה המוצגים כדי לקדם את חירותה של ארצנו. למידע נוסף, בקר www.coldwarveteransmemorial.org.

אודות ארכיון פריצקר ומרכז פארק הזיכרון

ממוקם בסומרס, ויסקונסין, מרכז ארכיון פריצקר ופארק הזיכרון תומך במשימת המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר לשמר את העבר, ההווה והעתיד של החייל האזרחי. מרכז ארכיון חדשני זה הוא מרחב לשיקום, שימור ואספקת אחסון לאוספים הכוללים ספרים, חפצים וחומרים היסטוריים אחרים. מרכיבים אחרים בפרויקט כוללים גלריה בגודל 9,687 רגל רבועה שתציג תערוכות ציור מצבא פריצקר מוזיאון וספרייה בשיקגו, ארכיון מסחרי, מתקן המתמחה בחינוך והכשרת כלי נשק, אנדרטת יוצאי צבא מהמלחמה הקרה ומרחב ירוק קהילתי www.pritzkerarchivespark.com.

אודות המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר

המוזיאון והספרייה הצבאית ע"ש פריצקר שואפת להגביר את הבנת הציבור את ההיסטוריה הצבאית, העניינים הצבאיים והביטחון הלאומי על ידי מתן פורום ללימוד וחקר הצבא שלנו - בעבר, בהווה ובעתיד - תוך התמקדות ספציפית בסיפורים, בהקרבותיהם וערכיהם. עם תפוצה לאומית ועולמית, מרחבים ואירועים אלה שואפים לחלוק את סיפוריהם של אלה ששירתו ותרומתם כחיילים אזרחיים, ומסייעים לאזרחים בכל מקום להעריך את היחסים בין הכוחות המזוינים לבין האזרחים שעליהם הם מגנים על חירויותיהם. המוזיאון והספרייה, ארגון לא ממשלתי ולא מפלגתי, כולל אוספים מגוונים, יוזמות מלומדות ותוכניות ציבוריות ממרכז הדגל שלו במרכז העיר שיקגו למרכז המחקר והפארק ברמה עולמית שנמצאים כעת בבנייה בסומרס, ויסקונסין.

ליצירת קשר:

Erika Davis

Pritzker Archives & Memorial Park Center

erika.davis@tawani.net

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Foodics מדורגת במקום מיטבי בתחרות "המקום הטוב ביותר לעבוד בו" לשנת 2021
Foodics, חברת טכנולוגיה המציעה פתרונות POS כדי להפעיל ולהגדיל את עסקי המסעדנות על סמך נתונים ותובנות, הוכרה לאחרונה כאחד המקומות הטובים ביותר לעבוד בסעודיה, מצרים, איחוד האמירויות``, ירדן וכווית לשנת 2021.

XREX משתפת פעולה עם TRM Labs כדי לחזק את האבטחה של הפלטפורמה
יישום הכלים של TRM Labs יחזק עוד יותר את היכולת של XREX לעקוב אחר עסקאות כדי להבטיח אקו-סיסטם נקי ומאובטח

רוזן, היועץ המוביל למשקיעים גלובליים, מעודד משקיעים
רוזן, היועץ המוביל למשקיעים גלובליים, מעודד משקיעים ב- PolarityTE, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על $100,000, לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בעניין ניירות ערך– PTE

רוזן, היועץ המוביל למשקיעים גלובליים, מעודד משקיעים ב- Hyzon Motors Inc. f/k/a Decarbonization Plus Acquisition Corporation שצברו עודף הפסדים העולים על $100,000, לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד
מדוע: משרד רוזן עורכי דין, משרד עורכי דין בינלאומי העוסק בזכויות משקיעים, מזכיר לרוכשים את ניירות הערך של Hyzon Motors Inc. f/k/a Decarbonization Plus Acquisition Corporation (נאסד"ק: (HYZN, HYZNW, DCRB, DCRBW, DCRBU בין התאריכים 9 בפברואר 2021 ל- 27 בספטמבר 2021 כולל ("תקופת הייצוג") של המועד האחרון החשוב לתביעה הייצוגית של 29 בנובמבר 2021 בתביעה הייצוגית בניירות ערך שהחל המשרד.

רוזן, היועץ המוביל למשקיעים גלובליים, מעודד משקיעים ב- Katapult Holdings, Inc. f/k/a FinServ Acquisition Corp. שצברו עודף הפסדים העולים על $100,000, לעבור ייעוץ
מדוע: משרד רוזן עורכי דין, משרד עורכי דין בינלאומי העוסק בזכויות משקיעים, מזכיר לרוכשים את ניירות הערך של Katapult Holdings, Inc. f/k/a FinServ Acquisition Corp. (נאסד"ק: (KPLT, KPLTW, FSRV, FSRVU, FSRVW בין התאריכים 18 בדצמבר 2020 ל- 10 באוגוסט 2021 כולל ("תקופת הייצוג") של המועד האחרון החשוב לתביעה הייצוגית של 26 באוקטובר 2021 בתביעה הייצוגית בניירות ערך שהחל המשרד.

IHS Holding Limited מודיעה על תמחור ההנפקה הראשונית לציבור
IHS Holding Limited ("IHS Towers"), אחד הבעלים העצמאיים הגדולים ביותר, מפעילים ומפתחים של תשתיות תקשורת משותפות בעולם, הודיעה היום על תמחור ההנפקה הראשונית שלה לציבור של 18,000,000 מניות רגילות המוצעות על ידי IHS Towers, במחיר הנפקה ציבורית של 21.00 דולר למניה. לחתמים מההנפקה תהיה גם אופציה ל-30 יום לרכוש עד 2,700,000 מניות רגילות נוספות IHS Towers במחיר ההנפקה הראשונית לציבור, פחות הנחות חיתום ועמלות.

היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים ועוני
מחקר חדש מדגיש מחסור כרוני במימון שישאיר מיליארדי אנשים באפריקה שמדרום לסהרה ובאסיה ללא חשמל או בישול נקי עד 2030

Plaskolite רוכשת נכסים של Plazit-Polygal כדי להתרחב בצפון אמריקה, באירופה ובדרום אמריקה
החברה מרחיבה את היצע המוצרים שלה עם יכולות ייצור חדשות של לוחות רב-שכבתיים, ומרחיבה את הנוכחות שלה באופן משמעותי באירופה ובדרום אמריקה

Akinon, פלטפורמת Headless Commerce מבוססת ענן הממוקדת בקמעונאים מובילים ובמותגים צרכניים, גייסה 20 מיליון דולר בסבב מימון
Akinon, פלטפורמת Headless Commerce מבוססת ענן הממוקדת בקמעונאים מובילים ובמותגים צרכניים, גייסה 20 מיליון דולר בסבב מימון מסדרה B בהובלה משותפת של Actera Group ו-Revo Capital, ועם השתתפות של SmartFin Capital ו-Endeavor Catalyst.

Mattermost משיקה פתרונות חדשים לניהול פרוייקטים וזרימת עבודה עבור מפתחים
פלטפורמת שיתוף הפעולה בקוד פתוח מספקת חלופות לכלים כמו Slack, Trello ו-Notion כדי לסייע לצוותי מו"פ לשפר את הפרודוקטיביות ולהאיץ את התפעול הדיגיטלי
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI