דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים נורבגיה הופכת את נתוני ספינות הדיג לנגישים לעולם
נורבגיה הופכת את נתוני ספינות הדיג לנגישים לעולם
חיים נוי 02/07/22 |  צפיות: 103

נורבגיה הופכת את נתוני ספינות הדיג לנגישים לעולם

נורבגיה הפכה למדינה הראשונה באירופה שמשתפת פעולה עם Global Fishing Watch – ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המוקדש לקידום הפיקוח הימי באמצעות שקיפות מוגברת – ותשתף את נתוני מעקב הספינות שלה עבור צי הדיג הנורבגי במפה הציבורית של הארגון.

ליסבון, פורטוגל, 30 ביוני 2022, (GLOBE NEWSWIRE):

נורבגיה הפכה למדינה הראשונה באירופה שמשתפת פעולה עם Global Fishing Watch – ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המוקדש לקידום הפיקוח הימי באמצעות שקיפות מוגברת – ותשתף את נתוני מעקב הספינות שלה עבור צי הדיג הנורבגי במפה הציבורית של הארגון.

ההודעה נמסרה בוועידת האוקיינוסים השנייה של האו"ם בליסבון, פורטוגל, שם מתכנסות מדינות מרחבי העולם כדי לגייס פעולה ופתרונות חדשניים לכמה מהאיומים הדחופים ביותר של האוקיינוס.

על פי מזכר ההבנות, שנחתם בין Global Fishing Watch לבין מנהלת הדיג של נורבגיה, נורבגיה הסכימה לשתף את נתוני מערכת ניטור הספינות עבור כלי שיט באורך 15 מטרים או יותר במפת שעון הדיג העולמי.

"משאבים ימיים שחיים בטבע הם טובת הכלל ושייכים לכולם", אמר פרנק באקה-ג'נסן, מנכ"ל מנהלת הדיג בנורווגיה. "כאשר צי דיג מסחרי מורשה לנצל את טובת הכלל הזו, אנו מחויבים ומחויבים לשתף נתוני דיג המתעדים את טביעת הרגל הסביבתית של פעילות הדיג המסחרית. אנו מקווים שאחרים ילכו בעקבות גישה זו וישתפו יותר נתוני דיג".

"אנו מאמינים כי שקיפות משופרת של נתוני הדיג נחוצה כדי להפחית את הסיכון לדיג לא חוקי ולהכשיר את הקרקע לציות משופר", אמר ת'ורד מונסן, ראש ניטור, בקרה ומעקב במנהלת הדיג.

הנתונים המשולבים יתפרשו על פני כ-600 כלי שיט – כולם כלי שיט באורך של 15 מטרים או יותר הפועלים בעיקר במים הנורבגיים ובצפון-מזרח האוקיינוס האטלנטי. נורבגיה מרחיבה בימים אלה את דרישת ה-VMS שלה כך שתכלול את כל ספינות הדיג המסחריות, כמו גם מגדילה את התדירות שכלי שיט צריכים לדווח על מיקומם – דרישה שתיושם בשנים הקרובות בגישה מדורגת.

"אנחנו רואים יותר ויותר מדינות מאמצות את שקיפות הדיג, ומדגימות את ההבנה שלהן עד כמה הנתונים הציבוריים חיוניים לניהול יעיל של פעילות הדיג", אמר טוני לונג, מנכ"ל Global Fishing Watch. "נורבגיה לקחה תפקיד עולמי מוביל בכלכלת האוקיינוסים בת הקיימא ומשתמשת בניסיון ובמומחיות שלה כדי לקדם ממשל טוב יותר באוקיינוסים. על ידי הכנסת צי הדיג שלה למפה שלנו, נורבגיה סוללת את הדרך למדינות אחרות, כולל מדינות מפותחות, ללכת בעקבותיה".

מאז אוקטובר 2019 נורבגיה שיתפה את פרטי המעקב שלה אחר VMS באתר האינטרנט של מנהלת הדיג כתמיכה בשקיפות וכחלק מהמאמץ להפוך נתונים ממשלתיים לציבוריים במידת האפשר. השותפות עם Global Fishing Watchתסייע להפוך את נתוני המעקב אחר כלי השיט שלה לנגישים יותר למגוון רחב יותר של בעלי עניין – יתרון משמעותי בתחום ניהול הדיג הבינלאומי.

עם קו חוף של יותר מ-83,000 ק"מ, כולל איים ופיורדים, ענף הדיג הוא מרכיב מרכזי בזהותה הכלכלית, החברתית והתרבותית של נורבגיה. נורבגיה היא היצואנית השנייה בגודלה של דגים ומוצרי דגים לפי ערך בעולם והיא ביתם של כמה מהאזורים הימיים הפוריים ביותר בעולם. כקול משפיע בכל הנוגע לנושאי דיג ומובילה בנושאי כלכלה כחולה, החלטתה של נורבגיה לשתף פעולה עם Global Fishing Watchולהגביר את נתוני המעקב אחר כלי השיט שלה מדגימה כיצד ניתן לאמץ שקיפות דיג במדינות שבהן הדיג מייצג חלק כה משמעותי מהכלכלה.

"נתונים יכולים להיות כלי רב עוצמה בהגנה על הסביבה, כפי שראינו בעבודתנו על שינויי האקלים. ככל שיש לנו יותר נתונים על האוקיינוס, כך נוכל להגן עליו ועל האנשים שמסתמכים עליו טוב יותר. המחויבות של נורבגיה להנגיש את נתוני ספינות הדיג לעולם - באמצעות Global Fishing Watch - היא צעד גדול קדימה לשקיפות האוקיינוס", אמר מייקל ר. בלומברג, מייסד "בלומברג פילנתרופיה" והשליח המיוחד של האו"ם לשאיפות ופתרונות אקלימיים. "המחויבות שלהם לשיתוף נתונים היא מודל שמדינות אחרות יכולות לפעול לפיו, והיא תסייע להדגים את היעילות - הסביבתית והחסכונית - של דיג בר קיימא".

נורבגיה מצטרפת למספר גדל והולך של מדינות מתקדמות מרחבי העולם המסורות לקידום שקיפות הדיג, הכוללות: בנין, ברזיל, בליז, צ'ילה, קוסטה ריקה, אקוודור, פנמה, פרו והרפובליקה של איי מרשל.

Global Fishing Watch הוא ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המוקדש לקידום הממשל הימי באמצעות שקיפות מוגברת של הפעילות האנושית בים. על ידי יצירה ושיתוף פומבי של תצוגות חזותיות של מפות, נתונים וכלי ניתוח, אנו שואפים לאפשר מחקר מדעי ולשנות את האופן שבו האוקיינוס שלנו מנוהל. אנו מאמינים שפעילות אנושית בים צריכה להיות בידיעת הציבור על מנת לשמור על האוקיינוס העולמי לטובת הכלל. www.globalfishingwatch.org

קובץ מצורף

לפרטים נוספים:

Sarah Bladen

Global Fishing Watch

+44 79 20333832

[email protected]

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
אנטרה ביו מספקת דגשים עסקיים ותוצאות כספיות לרבעון השני של 2022
Entera Bio Ltd, (נאסד"ק: ENTX), מובילה בפיתוח תרופות המתבססות על מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום על תוצאותיה הכספיות והתפעוליות לרבעון שהסתיים ב-30 ביוני 2022.

Mary Kay Inc. ממשיכה בתמיכתה בהעצמת נשים בכנס אבן הפינה הבינלאומי של פורום הנשים בצ'ילה
מחקר בלעדי על התקדמות השוויון המגדרי ב-25 השנים האחרונות ב-18 מדינות באמריקה הלטינית נחשף

פלטפורמת Anomali מקדמת יכולות זיהוי ותגובה מונעות מודיעין ומונעת שיבושים עסקיים תוך מיטוב של הוצאות האבטחה
יכולות חדשות ממשיכות את ההתמקדות של Anomali כדי לאפשר לתאגידים ארגוניים להישאר צעד אחד לפני היריבים

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – OM

OKX ולינקדאין פרסמו יחדיו את דו"ח הכישרונות העולמי של תעשיית הבלוקצ'יין
*ההיצע והביקוש של כישרונות בתחום הבלוקצ'יין העולמי יוצא מאיזון בגלל חוסר במועמדים *הביקוש לכישרון ליבה עבר מהתמקדות בפיננסים להתמקדות טכנית

Insilico Medicine מכריזה על השקעה חדשה בהובלת חברת Prosperity7 Ventures הנתמכת בידי Aramco, ומביאה את סך המימון בסדרה D ל-95 מיליון דולר
* Insilico Medicineמכריזה על סגירת סבב סדרה D2 שלה, נתון שמביא את סך המימון מסדרה D ל-95 מיליון דולר, למרות חוסר הוודאות בשוק

Lakemore Partners ממנה את פול גיירה כיו"ר ועדת הביקורת
Lakemore Partners LTD והישויות האחרות בקבוצה שלה (Lakemore), חברת השקעות אשראי פרטית מובילה המשקיעה בעיקר בשליטה בהון CLO, הודיעה כי מינתה את פול גיירה ליו"ר העצמאי של ועדת הביקורת של Lakemore Partners.

Legit Security הכריזה על תמיכה במסגרות ציות חדשות כדי להגביר את האבטחה והשלמות של שרשרת אספקת התוכנה
ניקוד סיכונים בזמן אמת, ניטור סחיפה, אנטי-שיבוש ואימות מוצא נדרשים יותר ויותר כדי להבטיח שרשרת אספקת תוכנה מאובטחת

פסיפיק גרין מבצעת בהצלחה את מודל המעבר שלה לאנרגיה מתחדשת ומודיעה על הדו"ח השנתי שלה לשנה המסתיימת ב-31 במרץ 2022
Pacific Green Technologies, Inc., (OTCQB:PGTK)) מודיעה כי השלימה בהצלחה את אבן הדרך הראשונה שלה בתהליך של גיוון והסדרה של זרמי ההכנסה שלה. פסיפיק גרין עוברת מספקית ציוד טכנולוגי יחיד במגזר הימי לחברת פיתוח מונעת נכסים של "בנייה-עצמית-הפעלה" של אנרגיה מתחדשת ומערכת אגירת אנרגיה סוללות ("BESS"), בהובלת הסגירה הפיננסית ביוני 2022 של הפרויקט הראשון שלה בסך 99.98 מגה-וואט בפארק האנרגיה ריצ'בורו, כחלק מצינור 1.1 ג'יגה-וואט של פסיפיק גרין של פיתוחי BESS בבריטניה.

Elektros מכריזה על אסטרטגיית תחנות טעינה לאזורים כפריים ומעוטי יכולת
חברת Elektros (OTC PINK:ELEK), מובילה מתפתחת באספקת פתרונות ניידות חשמלית, הודיעה כי Ludlow Researchפרסמה חוות דעת מחקרית על החברה בהתבסס על העברת חוק האקלים ותמריצי מס לרכבים חשמליים (EV) שעברו לאחרונה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI