דף הבית מחשבים וטכנולוגיה אבטחת מידע מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
איריס וינשטיין 04/08/22 |  צפיות: 633

מחקר שוק חדש שהוזמן על ידי החברות סטארברסט ורד הט מגלה כי 55% מהארגונים טוענים שהקורונה העלתה באופן משמעותי את חשיבות הגישה לנתונים. נתון זה משקף עלייה קלה ביחס לתוצאות המחקר משנה שעברה.

כתוצאה מכך, ארגונים מתכננים לתעדף גמישות המגיעה מתשתית מרובת עננים בבואם לבחור פתרונות לתשתית הנתונים שלהם.

דו"ח שנתי, שנערך על ידי חברת המחקר העצמאית Enterprise Management Associates (EMA),  בשם "מצב הדאטה ומה הלאה", מצא כי המעבר לתשתית שתאפשר מהירות וגמישות בגישה לנתונים הכרחי לצורך ההצלחה של העסק והיכולת שלו לספק חווית משתמש אופטימלית בסביבה המשתנה במהירות של היום.

המחקר החדש מצביע על כך שארגונים גלובליים מסתמכים יותר ויותר על דאטה, ומופעלים עליהם לחצים שהגישה לנתונים תהיה טובה יותר כדי לענות על דרישות הלקוחות בעידן דיגיטלי מתקדם ומהיר. הפער בין הצורך בגישה מהירה יותר לנתונים לבין הצורך בריכוז הדאטה במאגר אחד מייצר שלושה אתגרים עיקריים:

1. 1. הפרישה של הנתונים מתרחבת באופן מורכב: 43% מהמשתתפים במחקר דיווחו שהארגונים שלהם משתמשים בממוצע בארבע עד שש פלטפורמות של דאטה. 11% מהמשתתפים דיווחו כי הם משתמשים ב-12-10 פלטפורמות במקביל.

יתרה מזאת, הארגונים משתמשים בסוגים חדשים של נתונים שמתווספים לסביבת העבודה שלהם בקצב הולך וגובר. 65% מהמשתתפים בסקר ציינו כי עיקר הדאטה שהם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה הם נתוני סטרימינג. 60 אחוז מהמשתתפים ציינו כי הם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה שלהם נתוני וידאו ונתונים מאירועים.

2. בעיות שהולכות וגדלות בתהליך העבודה הלינארי שעוקב אחר פייפליין: בעקבות מגפת הקורונה ארגונים חייבים להאיץ את תהליך קבלת ההחלטות שלהם שנסמך על דאטה כדי לעמוד בציפיות המשתנות במהירות של הלקוחות. עם זאת, 48% מהמשתתפים במחקר ציינו כי נדרשות יותר מ-24 שעות כדי ליצור פייפליין של דאטה. 51% מהמשתתפים ציינו כי  דרושות  24 שעות נוספות כדי להזרים את הדאטה בפייפליין עד לייצור. משך הזמן מקשה מאוד על מענה עסקי בזמן אמת. כל זאת, בשילוב עם הצורך בגישה מהירה יותר לדאטה, גורמים לחברות לנטוש את צורת העבודה באמצעות פייפליין ולעבור למודל מבוזר יותר, או כפי שהוא נקרא Data Mesh.

3. בינה מלאכותית ולמידת מכונה מגבירות את הלחץ על מערכות שונות: חברת המחקר EMA זיהתה כי נתונים מדעיים (למידת מכונה ורשתות נוירולוגיות) הפכו להיות הדאטה החשובה ביותר בתהליך העבודה, מה שמעמיס עוד יותר על פלטפורמות נתונים מורכבות ממילא. ארגונים צריכים לעבד כמויות עצומות של נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להניע תהליכי עבודה. 31% מהמשתתפים במחקר אמרו כי העובדה שנתונים כל הזמן זזים ומשתנים מקשה עוד יותר על מציאתם. זאת, בתוספת המאמץ למצוא מקורות לנתונים מדעיים, מצריכים אוטומציה טובה יותר של תהליך העבודה וגישה טובה יותר לנתונים שישפרו את המודלים של הבינה המלאכותית ולמידת המכונה, ויפחיתו את הצורך במציאת מקורות חדשים.

"הדאטה היא נשמת אפו של כל עסק בכלכלה הדיגיטלית", אומר ג'סטין בורגמן, מנכ"ל ומייסד שותף של סטארברסט. "תוצאות המחקר האחרון מראות כי לארגונים יש דרישה ברורה לייצר גישה מהירה ומאובטחת יותר לנתונים, אבל הגישה המסורתית ששולטת בארגונים מעכבת את ההתייעלות. ככל שיש יותר ויותר נתונים מסוגים שונים, וככל שתהליכי העבודה המסורתיים לא מצליחים לענות על האתגרים הכרוכים בהתרחבות הדאטה, ארגונים מעוניינים בגישות חדשות, כמו, למשל, ארכיטקטורת Data Mesh, שמייצרת מודל דאטה מבוזר. סטארברסט מאפשרת ללקוחות שלה לגשת לכל הנתונים שלהם, לא משנה איפה הם נמצאים, ובכך מסייעת להם לקבל החלטות עסקיות טובות ומהירות יותר, מבלי להישען על תהליך ETL (Extract, transform, load) שגוזל זמן ומשאבים רבים".

המחקר גם גילה שארגונים מעוניינים בפרקטיקות מסוימות כדי לעמוד באתגרים שאיתם הם מתמודדים:

1. 1. יצירת גישה מהירה יותר לדאטה: בעקבות האתגרים שהציבה בפנינו הקורונה בשנתיים האחרונות, ארגונים מבינים שהם חייבים לייצר גישה מהירה ואמינה יותר לדאטה בכל זמן ובכל מקום. זאת כדי לייצר חוויית לקוח טובה (33% מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה המרכזית לצורך בגישה מהירה יותר לנתונים) , להצליח להתמודד עם התנודתיות של השוק (29%  מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה) ולהגביר את המחויבות של העובדים לארגון (29% מהמשתתפים ציינו זאת). [TM1] [i2]

2. 2. מעבר למודל דאטה מבוזר יותר: יש יתרונות רבים לגישה של ריכוז הנתונים במאגר אחד, בהם עלות נוחה יותר, רמת שליטה גבוהה יותר בנתונים וניהול טוב יותר. יחד עם זאת, הריכוז של הנתונים מלווה גם בסיכון מוגבר ובגמישות מוגבלת. חוסר הגמישות הזה עלול לפגוע ביכולת של העסק להסתגל לסביבה שמשתנה במהירות.

3. 3. אוטומציה של מערכות חיוניות: האתגר המרכזי שאיתו מתמודדים ארגונים הוא סביבת עבודה היברידית מרובת עננים ( 40% מהמשתתפים במחקר ציינו זאת כאתגר). ארגונים מעוניינים באוטומציה של מערכות מסיבות שונות. 38% מהמשתתפים במחקר ציינו את הצורך באוטומציה כדרך לשמור על יכולת התחרות של הארגון, עם התמקדות באוטומציה של תשתית הנתונים הבסיסית ושל תהליך ההעברה של הנתונים. 33% ציינו את הצורך ביצירת מנוע חיפוש חכם ו-32% ציינו את הצורך בהטמעת נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לשפר החלטות עסקיות.

4. סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות: במחקר שנערך בשנה שעברה ציינו המשתתפים כי 56% מהנתונים של החברה היו בענן, לעומת 44% מהנתונים שנותרו באתר החברה. במחקר השנה ציינו המשתתפים כי 59% מהנתונים של הארגון כבר נמצאים בענן לעומת 41% באתר החברה. העלייה בשיעור הנתונים שמועברים לענן מסבירה את העובדה ש- 43% מהמשתתפים במחקר ציינו כי סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות היא הגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה.  34% מהמשתתפים ציינו שהגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה הוא היכולת לשלב את המערכות באופן הדדי. בשנה שעברה רק 26% מהמשתתפים ראו בזה גורם חשוב.

"לקוחות שמייצרים יישומים נתמכי בינה מלאכותית ולמידת מכונה חייבים להישען על מערכת נתונים שמאפשרת נגישות כדי להאיץ את פיתוח המודלים ואת יצירתם של יישומים חכמים בסביבות עבודה היברידיות מרובות עננים", אומר סטיבן הולס, מנהל בכיר בתחום הנדסת התוכנה בחברת רד הט. "באמצעות יצירת בסיס לנתונים וליישומים בארכיטקטורת ענן, מפתחים ומדעני נתונים יכולים לעמוד ביעדים העסקיים שלהם בצורה מהירה ויעילה יותר ולספק יישומים חכמים שמבוססים על דאטה".

מתודולוגיה

המחקר נערך בינואר 2022 בקרב 400 נשאלים בארה"ב, בריטניה, קנדה, צרפת, גרמניה, אוסטרליה וסינגפור. החברה שערכה אותו היא חברת מחקר עצמאית בשם Enterprise Management Associates. המשתתפים היו מקבלי החלטות בתחום מערכות המידע ואנשי מקצוע שעוסקים בניהול נתונים מחברות שמשתייכות למגוון רחב של מגזרים, בהם תעשייה, ייצור, קמעונאות, טלקומוניקציה, פיננסים ועוד.

אודות סאטרברסט

סטארברסט הוא מנוע מבוסס SQL שמייצר שכבה וירטואלית לשליפה מהירה ויעילה של נתונים מבוזרים מכל DB. הכלי מאפשר ניתוח מיידי של הנתונים מבלי לבצע תהליכי שינוע או שכפול.

החברה מספקת את מנוע הניתוח המהיר והיעיל ביותר עבור מחסני נתונים (data warehouse), אגמי נתונים (data lake) או Data Mesh, שמאפשר גישה מהירה לנתונים, לא משנה היכן הם נמצאים.

סטארברסט מבצע שאילתות לנתונים בכל מסד נתונים, ומאפשר שימוש מידי בנתונים לארגונים מבוססי דאטה. סטארברסט חוסך לארגונים עלויות של השקעה בתשתית ובדרכי ניתוח הנתונים. כמו כן הוא מקל על הלקוחות לעבוד בסביבה היברידית ומשתמש בכלים הקיימים שנמצאים בארגון. בין הלקוחות של סטארברסט אפשר למצוא חברות כמו Comcast ,FINRA Condé Nast,.

אודות אקיורייט:

Aqurate, מקבוצת UCL, מספקת פתרונות Big Data, BI ואנליטיקה מקצה לקצה. החברה מייצגת את Starburst ובנוסף ארבעה פלטפורמות נתונים מובילות המאפשרות לארגונים להיות מונחי נתונים: Talend, HVR, Trifacta,ו-DBT.

Aqurate מתאימה את הפתרונות שלה לצרכים העסקיים של הלקוחות ומאפשרת להם לקבל תובנות, לקבל החלטות טובות יותר ולהגדיל את הערך העסקי שלהם. בנוסף, החברה מציעה שירותים מקצועיים בתחומי הנתונים במגוון תפקידים ופרויקטים טכנולוגים, תוך התמקדות בתפקידי ה-Data השונים. החברה פועלת באופן ישיר ובאמצעות מפיצי משנה כגון נס דיגיטל, טלדור, מלם ומטריקס BI.

לקוחות החברה כוללים ארגונים ממגזרי ממשלה, בריאות, ביטוח, פיננסים והיי-טק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022
דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022 • 401 אפליקציות ענן נמצאו כנגועות בתוכנות זדוניות • Microsoft OneDrive סיפקה 30% מכל ההורדות של תוכנות זדוניות בענן

חברת Infinidat מרחיבה את רשת השותפים עם תכנית שותפים משודרגת
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, משיקה סדרה של יוזמות חדשות, הרחבות ועדכונים לתוכניות השותפים שלה ברחבי העולם. החברה ממשיכה להשקיע רבות בתמיכה בשותפים, שכן הכנסותיה משותפים עלו בשנה האחרונה ב-52% ברחבי העולם.

חברת eWave Mobile תשווק ותטמיע את פלטפורמת שרשרת האספקה של Infor בישראל
חברת eWave Mobile חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי לשיווק והטמעה של פלטפורמת Infor Nexus™, הפלטפורמה המובילה של חברת Infor לתזמור ואופטימיזציה של שרשרת אספקה בתחום המסחר והלוגיסטיקה.

חברת Infinidat צוברת מומנטום כספקית פתרונות אחסון נבחרת לשירותי ענן, שירותים מנוהלים ואירוח מנוהל
חברת Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, צוברת מומנטום בקרב ספקי שירותי ענן (CSPs), ספקי שירותים מנוהלים (MSPs) וספקי אירוח מנוהל (הוסטינג - MHPs). החברה הגדילה את פעילותה העסקית במגזרים אלו, והם מייצגים כיום כ-31% מבסיס הלקוחות שלה.

חברת F5 הגלובלית תקים בישראל מתקן PoP - Point of Presence לשירותי ענן
חברת F5 הגלובלית תקים בישראל מתקן PoP – Point of Presence על מנת לענות על הביקוש הגובר לשירותי הענן המבוזר שלה, F5 Distributed Cloud. מתקן ה-PoP, שיושק רשמית בתל אביב במהלך 2023, יספק מענה לאלפי ארגונים.

טריפל סי משדרגת את מערך האחסון של הענן הציבורי עם הפתרונות של Infinidat
ספקית הענן והשירותים הטכנולוגיים המובילה טריפל סי, משדרגת את מערך אחסון הנתונים של הענן הציבורי שלה עם פתרונות האחסון המתקדמים של חברת Infinidat. בפרויקט, הנאמד במיליוני שקלים, טריפל סי בחרה שוב להטמיע את פתרון InfiniBox בהיקף של מספר פטה-בייטים, דבר שהכפיל את נפח האחסון שלה ואפשר קונסולידציה של מספר מערכי אחסון לפתרון אחוד.

חברת Infinidat זכתה בפרס החדשנות CRN 2022 Tech Innovator עבור שרידות סייבר ואחסון נתונים בעל ביצועים גבוהים
חברת Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הודיעה היום כי CRN®, מותג של חברת The Channel Company, העניק לה פרס חדשנות ב-2022 CRN Tech Innovator Awards.

פרויקט ענק: דלק ישראל משדרגת את מערך אבטחת המידע שלה ושל החברות הבנות עם F5
דלק ישראל השלימה פרויקט אבטחת מידע מקיף עם פתרונותF5 לענן המבוזר. במהלך הפרויקט הוטמעו שירותי F5 Distributed Cloud Services, אשר יספקו אבטחה אחודה ל-2500 עובדי הקבוצה העובדים מהבית ומהמשרדים. F5 תאבטח אפליקציות קריטיות ואתרי שיווק ומסחר, המשמשים את רשת תחנות הדלק וחברות הבנות, בהן רשת קפה ג'ו, רשת ברגר קינג, דלק גז, דלק שינוע ואתרי הלקוחות שלה. הפרויקט בוצע על ידי איירון קלאד מערכות.

חברת האנליסטים GigaOm מכירה ב-Infinidat כמובילה בהגנה מפני כופרות באחסון בלוק
חברת Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הוכרה על ידי חברת האנליסטים GigaOm כמובילה בהגנה מפני כופרות באחסון מבוסס בלוק. על פי הניתוח העצמאי של GigaOm, שפורסם בדוח "GigaOm Sonar Report for Block-based Primary Storage Ransomware Protection", חברת Infinidat ייחודית בזכות ארכיטקטורת אחסון מודרנית ומבוססת תוכנה, המבטיחה אחסון נתונים עם גישה אסטרטגית, ארוכת טווח, פונקציונליות רחבה ועמוקה וחדשנות ברמה גבוהה.

חברת Infinidat מציגה חידושים משמעותיים בפתרונות אחסון נתונים ושרידות סייבר
חברת Infinidat, הספקית המובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, מציגה סדרה של חידושים משמעותיים בפלטפורמות InfiniBox® ו-InfiniGuard®, המרחיבים את היכולות הטכנולוגיות ואת האחריות ל-SLA. חידושים אלו מחזקים את מעמדה של Infinidat כמובילה באחסון מרכזי, אבטחת מידע מודרנית ושרידות סייבר. השיפורים החדשים מאפשרים לארגונים לשפר את שרידות הסייבר עם יכולות InfiniSafe® רחבות יותר, התאוששות מהירה ומובטחת ממתקפת סייבר, דטה סנטר ירוק יותר עם דרישות חשמל וקירור נמוכות, וצמצום עלות הבעלות הכוללת בשיעור דו ספרתי, מעבר לניתן כיום עם מערכות קיימות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI