דף הבית קניות וצרכנות צרכנות הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הדס כהן 02/10/22 |  צפיות: 253

יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שוק היהלומים היה מאז ומתמיד מקום למקח וממכר, אך בעוד אנחנו בטוחים שיהלום על שוויו הגבוה הוא תמיד יהלום מן הטבע, עולה הדבר ששוק היהלומים פרוץ, ובין היהלומים האמיתיים נמכרים גם יהלומים מזויפים שמתגלגלים ונמכרים מבלי שיבחינו בזיופם. רק איש מקצוע הבקיא במבנה, בחומר ובאיכויותיו של יהלום אמיתי יכול לאשר באם מדובר ביהלום טבעי.

עם השנים עלה וצבר היהלום מוניטין שהביא אותו לכדי תחליף לכסף ולהשקעות. זוהי הסיבה ששוק הזיופים מתפתח. זיופים מוצלחים יכולים לגלגל כספים רבים עבור יוצריהם. לכן, הערכת יהלומים היא שלב חובה בתהליך רכישת יהלומים.

חיקוי יהלומים נעשה ע"י שימוש בהמואסניט, מינרל שמחקה את מראהו של היהלום. המואסניט הינו מינרל טבעי ומראהו מצליח לתעתע בעין שאיננה מקצועית.

מראהו של המואסניט אומנם כיהלום אמיתי, אך זאת רק בעיניים שאינן מקצועיות. איש מקצוע מיומן שיבצע הערכת יהלומים יבחין מיד בדקויות המורות על חומר המואסניט שאיננו יהלום אמיתי. לכן, אם חשבתם שה"יהלום" שהוצע לכם במחיר מציאה מוצע לכם כי במקרה יש לכם מזל טוב, קחו בחשבון שייתכן ןמדובר בזיוף. מומלץ לבדוק את היהלומים היטב תחת בדיקה מקצועית של איש מקצוע המבין את מבנה היהלום.

נוסף על אלה, מומלץ לבצע את הבדיקה במעבדה. תנאי מעבדה מאפשרים לוודא שהיהלום טבעי.למואסניט ניצוץ שמייצר השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי.

בבורסה ליהלומים תמצאו מעבדה עם מכשור שיזהה יהלום טבעי מול יהלום שנוצר במעבדה. קיימים הבדלים קלים בין יהלומים שלמראית עין נראים זהים, אך תנאי מעבדה מאפשרים לעלות על השוני ולזהות חיקוי.

הערכת יהלומים כדאי לבצע ע"י איש מקצוע מיומן, בתנאי מעבדה, עם מכשור מקצועי לזיהוי זיופים או יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה ולא בדרך הטבע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI