אימון לקריירה – השיטה הנכונה לבחירה הנכונה!
נכתב על ידי: ד"ר כרמי אומרו
תאריך: 01/09/11

רבים מאתנו מתלבטים בשל עניינים כאלה ואחרים הקשורים לתחומי הקריירה שלנו. בין אם מדובר בהתלבטות שמקורה בבחירת מקצוע או בחירת מסלול לימודים ובין אם מדובר בהתלבטות שמקורה בשינוי מקום העבודה הנוכחי או התפתחות לאפיקים חדשים. בכל אחד מהמקרים אנו ניצבים בפני החלטה חשובה ומשמעותית שבכוחה להשפיע עלינו ועל עתידנו ולכן אל לנו להקל ראש בה. ומכאן שבחירה בשיטת אימון לקריירה תוכל לסייע לנו לבחור את ההחלטה הנכונה.

מהו אימון לקריירה?

אימון לקריירה הינו אימון אישי המותאם ספציפית לכל ענייני עסוקה והקריירה. אימון לקריירה מלווה את המאומן החל מהשלבים ההתחלתיים של בחירת המקצוע, בחירת מקום הלימודים, בחירת סגנון העבודה וסביבת העבודה וכלה בהתמקצעות הקרייריסטית. אימון אישי לקריירה מסייע לבחור את ההחלטות הנכונות שמתאימות באופן אינדיבידואלי למתאמן, עונות על הצרכים השונים שלו, תואמות את יכולותיו ודרישותיו ומשתלבות עם סגנון החיים שלו ועם דרכי התנהלותו. אימון לקריירה יתנהל בנוכחות מאמן אישי ומאומן ויכלול מספר מפגשים שיתמשכו על תקופה קצרה וממוקדת.

למי מתאים?

תחילה, כמו כל סוג שהוא של אימון אישי (אימון אישי לזוגיות, אימון אישי להצלחה בחיים, אימון אישי לדיאטה, אימון אישי לעסקים, אימון אישי לבריאות, אימון אישי לילדים, אימון אישי לנוער, אימון אישי לנשים, ושאר סוגי אימון אישי) גם אימון לקריירה דורש מהמאומנים להתמסר לתהליך, לשתף פעולה עם המאמן האישי ולהתמיד במפגשים. ומכאן אנו מסיקים כי אימון אישי לקריירה יתאים לכל מי שיהיה מעוניין לשפר את מצבו במישור הקרייריסטי והתעסוקתי, ויהיה מוכן להתחייב לתהליך ולהשקיע בו. כמו כן, אימון אישי לקריירה יתאים לכל אדם שיחפוץ לעבור אותו וימצא יעיל במקרים רבים.

מתי אימון לקריירה ימצא יעיל?

אימון לקריירה יהיה אפקטיבי במקרים רבים, בניהם כאשר המתאמן נמצא בפרשת דרכים והוא מתלבט האם לעזוב את העבודה הנוכחית לטובת תפקיד חדש וקורץ? או כאשר המתאמן מעוניין להפוך מעובד שכיר לעובד עצמאי (ולהפך), כמו גם במקרים בהם המתאמן מאוכזב ממקום העבודה הנוכחי שלו ומרגיש שהוא לא מאתגר אותו ולא ממצה את הפוטנציאל שיש לו, או במקרים בהם המתאמן חובב סוגים שונים של מקצועות ואינו יודע איזה מהמקצועות יהיה הבחירה הנכונה ביותר עבורו. בכל אחד מהמקרים הללו, ובעוד מקרים רבים אחרים, אימון אישי לקריירה יהיה יעיל ויאפשר למתאמן לבחור את הבחירה הנכונה, בקריירה המתאימה ביותר עבורו שתספק אותו ותעשה אותו מאושר.


 
אודות המחבר

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article20533.aspx