נשים חרדיות מהוות קהל מטרה ליצרני בגדי אופנה
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 29/02/12

משפחות חרדיות מצטיינות במספר הילדים שהן מטפחות. עיקר התקציב מוקדש לסעיפים חשובים: חינוך, ביגוד ואוכל. הסטטיסטיקה מוכיחה שפלג מיוחד זה באוכלוסיית ישראל אינו מקדיש חשיבות לכלי רכב, נסיעות תכופות לחו"ל, בתי מלון , בתי קולנוע ותיאטרונים. את הדגש בחיים הן מקדישות לטיפוח משפחותיהן.

היות ונשים חרדיות נמצאות לעתים קרובות בהריון, יצרני הבגדים ויבואנים רבים גילו את הפוטנציאל בקהל איכותי זה. נשים חרדיות רבות עובדות לפרנסת המשפחה, כמורות, כמזכירות ובמיוחד בחברות היי טק המטפחות מחלקות מיוחדות לנשים אדוקות.

נשים חרדיות דורשות בגדי הריון אופנתיות

היות והן מבלות יותר ויותר שעות מחוץ לבית, בעבודה ובמפגשים עם בני משפחה ועם חברות, הנשים החרדיות משקיעות כסף רב בקניית בגדי הריון שעונים על כל דרישותיהן – בגדים נוחים, יפים לשימוש בשבתות ובחגים והכי חשוב בגדים צנועים.

בערים מסוימות, כמו ירושלים, בני ברק ובית שמש, צצו חנויות רבות שמתמחות בשיווק בגדי הריון לנשים דתיות ומסורתיות. בעלי הבוטיקים מקפידים שהעובדים יהיו אך ורק נשים ושיהיו חדרי הלבשה סגורים עם ראי גדול. בעלי החנויות מציינים שכל הבגדים נבדקו ושאין חשש לשעטנז. הדבר מגביר את מספר הנשים המבקרות להתרשמות ממגוון הדגמים ומהצבעים המרהיבים.

יבואנים מייבאים דגמים של  מותגים בינלאומיים

נשים חרדיות משקיעות הרבה כסף בקניית בגדי הריון; יש האומרים יותר כסף מהנשים החילוניות. לתופעה הזו ישנם הסברים רבים. הסיבה הראשונה היא העובדה שכל אישה בוודאי תלבש את אותם בגדים במספר רב של הריונות; הסיבה השנייה היא העובדה שהאישה החרדית מוזמנת לשמחות רבות בתוך הקהילה – חתונות, בריתות, שבת חתן,שבע ברכות ואירוח בשבתות אצל קרובי משפחה. הסיבה השלישית היא העובדה הידועה – בגדי הריון עוברים מאישה אחת לשנייה בתוך המשפחה. לאחר הלידה מקובל בעדה החרדית להציע את הבגדים לגיסות או לאחיות שנמצאות גם הן בשלבים מתקדמים של ההיריון.

השקעה טובה  - לקנות בגדים מבדים איכותיים

נשים דתיות יודעות שעדיף להשקיע בשמלה אחת טובה שתאריך ימים רבים מאשר בפריטים זולים שיאבדו מהאלסטיות שלהם ולא יחזיקו מעבר להריון הנוכחי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26712.aspx