הרשימה המלאה של הצגים החשובים ביותר בשוק הפורקס!
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 24/03/12

על מנת להבין את החשיבות הרבה אשר טמונה 'מאחורי' צגי מסחר חשובים, קיים צורך מקדים להבין מהי המשמעות של שוק הפורקס.

כאשר אומרים שוק הפורקס, הכוונה הינה לשוק המט"ח. שוק זה הינו שוק אשר סוחר במט"ח, הלא הוא מטבע חוץ. לפיכך, מדובר בשוק כלכלי גלובלי ושוק אשר משתנה כל העת כתוצאה ממגמות כאלו או אחרות. לפיכך, מסחר זה כלל לא יכול להתאפיין ללא תוכנות מחשבים מתקדמות, כלים ועזרים טכניים, פלטפורמות מסחר ייעודיות ואיכותיות ועוד. בין כל אותן פלטפורמות מסחר נמנים הגלגולים השונים של פלטפורמת המסחר metatrader. כל אותם כלים, עזרים, פלטפורמות ועוד לא יכולים לבוא לידי ביטוי ללא צגים אלקטרוניים אשר מציגים את הנתונים והביצועים שלהם. במאמר זה נסקור את החשובים ביותר מביניהם.

גרפי מט"ח נחשבים לצגי הפורקס החשובים והמהותיים ביותר...

כל פורקס ברוקר ללא שום יוצא מן הכלל מסתכל כל העת על צגים אשר מציגים גרפי פורקס. קיימים סוגים רבים של גרפי פורקס, למטרות שונות וייעודים שונים. ללא הימצאם של גרפי פורקס על צגי פורקס (ובמקביל להימצאה של פלטפורמת מטה טריידר 4), מסחר במט"ח כלל לא יכול לבוא לידי ביטוי. בטח לא ברמה נאותה, משתלמת ורווחית.

כאשר אומרים גרפי פורקס הכוונה הינה לגרפים הבאים: גרף מטבעות, מערכת גרפים, גרף מתקדם ועוד. קודם כל נסקור את גרף המטבעות. ובכן, גרף זה סוקר לא פחות מ - 1800 מטבעות חוץ. הוא מכיל לא פחות מ - 30 אינדיקטורים טכניים ופועל במסגרת זמן בדרגה 9. אבל היתרונות הגדולים ביותר של גרף זה טמונים בעובדות הבאות: הוא מאפשר מבט וניתוח יסודיים ומעמיקים של עשרות צמדי מטבע. ביכולתו של סוחר המט"ח לשנות את חזות ומראה הגרף, הסוג שלו, מסגרת הזמן ועוד. מעבר לכך, ניתן לשמור ניתוחים אישיים, אסטרטגיות מסחר אישיות ועוד. גרף שני, איכותי וחשוב ביותר הינו גרף בשם מערכת הגרפים. גרף זה סוקר אמנם 'רק' 28 מטבעות, אבל מכיל לא פחות מ - 46 אינדיקטורים טכניים. בנוסף, מסגרת הזמן שלו הינה בדרגה 19, והייחוד הגדול ביותר שלו טמון בכך שהוא משכפל גרפים. הוא גם 'מחזיק' במאפיינים כמו תבנית גרף ב - JAVA, מאפשר מבט וניתוח יסודי ב - 22 צמדי מטבעות ועוד. מעבר לכך, הוא כולל אפליקציה ייחודית אשר מאפשרת צפייה בלא פחות מ - 4 גרפים בו זמנית.

מטה טריידר 4 על פני צג פורקס הינה פלטפורמה חשובה ביותר!

פלטפורמת המסחר מטה טריידר 4 הינה פלטפורמה איכותית וייעודית לשוק הפורקס מבית היוצר של חברת metatrader. מטה טריידר 4 באה לידי ביטוי על פני צג פורקס, ונחשבת למבוקשת ביותר מפאת היתרונות הבאים: היא נוחה וידידותית עד מאוד לסוחר הפורקס. היא מאפשרת מסחר אוטומטי וללא שום מעורבות של הסוחר. למעשה מספיקה רק כתיבת אסטרטגיית מסחר. היא מציגה אינספור גרפים בדומה לאלו אשר מתוארים לעיל, גרפים אשר מציגים נתונים חשובים בזמן אמת. היא מכילה כמות עצומה של כלים לניתוח מסחר טכני ועוד.

הסתכלות על צגי פורקס הינה חלק בלתי נפרד ממסחר במט"ח!

אין שום ספק כי סוחר הפורקס, הן המתחיל והן המתקדם, 'חייב' להסתכל כל העת על הצגים אשר מכילים את הגרפיים המדוברים ואת מטה טריידר 4. רק התבוננות וניתוח שלהם תאפשר מסחר נבנה, יסודי ואיכותי במט"ח.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27459.aspx