נמאס לך מהעבודה - מה עושים?
נכתב על ידי: יסמין חיו
תאריך: 11/09/12

לקום כל יום בבוקר באותה שעה ולצאת לאותו משרד ואותה משרה שאליהם אתם הולכים כבר עשר שנים או יותר - זה לא פשוט. גם אם העבודה בתחילת הדרך הייתה נהדרה והתאימה לכם בדיוק, ייתכן שהשאיפות שלכם התשנו, למדתם הרבה, השתניתם מבחינה מקצועית וגם מבחינת הסטטוס המשפחתי, ולמעשה אותה העבודה אינה מתאימה לכם יותר כי אתם כבר אינכם אותם אנשים. לפעמים זה קורה רק אחרי 20 שנה בתפקיד מסוים, אבל בהרבה מקרים, כבר לאחר שנתיים או שלוש, מרגישים שחיקה, שעמום או סתם חוסר שביעות רצון ורוצים להמשיך הלאה אל משהו מתאים יותר.

אבל איך נדע שאנו לא עוברים פשוט אל משרה אחרת שבה יקרה לנו שוב בדיוק אותו דבר? אז זהו שלא יודעים. מה שכן, תהליך של שינוי קריירה צריך להיעשות תוך חשיבה מעמיקה, שבה שוקלים את כל האפשרויות ובודקים את האופציות העומדות בפנינו. אם אנו מתפטרים ממקום עבודתנו, אין טעם פשוט לפתוח את העיתון או את אתר הדרושים ולחפש משרה דומה במקום אחר, כיוון שיש סיכוי קלוש שזה באמת יעשה את ההבדל. אם לא טוב לכם בעבודה משרדית ואתם ממש זקוקים לשינוי, ייתכן שתתאים לכם האופציה להפוך לעצמאיים, ויש לכם כמה אפשרויות:

  • לפתוח עסק שבו אתם עושים את מה שעשיתם עד כה, רק בלי הבוסים.
  • להקים עסק שבו אתם משתמשים בכישורים אחרים שלכם, כמו מכירת אמנות שאתם יוצרים, הנחיית חוגים בתחום שאתם בקיאים בו וכיוצא באלה.
  • ללמוד תחום חדש בקורס מקצועי או הכשרה - רצוי שזה יהיה תחום שמדליק אתכם, כי רק כך יש לכם סיכוי אמיתי להצליח בקריירה החדשה.

רבים העומדים במצב זה - על פרשת דרכים מקצועית, בוחרים את האופציה השלישית, כיוון שהיא מקנה להם את האפשרות להגשים חלום וללמוד את מה שמעניין אותם באמת. היתרון של הכשרה מקצועית הוא שהיא נותנת לאותם אנשים ממש מקצוע חדש ביד, כך שלא יתעוררו השאלות "האם אתה באמת מומחה בזה?" או "איך הגעת לתחום?". ברגע שיש לכם תעודה מקצועית ביד, אתם כבר קרובים יותר למציאת לקוחות והקמת העסק בכל המישורים.

למשל בקורס הכשרת מאמנים אישיים אתם רוכשים את כל הכלים התאורטיים והמעשיים שצריך על מנת לעבוד בתור מאמן אישי. בסיום קורס כזה, מקבלים תעודת מאמן אישי המוכר על ידי לשכת המאמנים בישראל, ועם תעודה כזו אפשר לצאת לשוק העבודה. יש לציין כי רוב המאמנים בישראל הנם עצמאיים, וכל אחד מהם יכול בשלב זה או אחר של ההתמחות, לבחור להתמקד בתחום כלשהו של אימון אישי: זה יכול להיות אימון עסקי או ליווי עסקים, אימון משפחות, אימון כלכלי או אימון לדיאטה. כך, כל מאמן יכול להתמקצע בתחום הקרוב אליו יותר, מה שהופך את עבודתו למספקת ומהנה יותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article32546.aspx