יורם קראוס - בניה ירוקה וכלכלה
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 03/07/13

יורם קראוס: "בניהירוקה הופכת למגמה העולמית החשובה ביותר בתחום הנדל"ן, ממניעים סביבתייםאמיתיים וביקוש אותנטי של רוכשי הדירות המודעים למשבר הסביבתי. הסיבההעיקרית לשימוש בשיטות הבניה הירוקה איננה כספית."

עוד מוסיף יורם קראוס כי מבחינה כלכלית, ההסתכלות על בניה ירוקה היא הסתכלות לטווח ארוך.

לצערנו, כיום הרבה דיירים שומעים "בניה ירוקה" וישר חושבים על תמ"א 38ובמקום להסתכל על הדברים הטובים ועל היתרונות הגבוהים בבניה מהסוג הזה, כמוגם בתמ"א 38 הם חושבים אך ורק על הרעש, האבק והבלאגן שזה יעשה להם בביתובבניין – צריך לשנות את צורת המחשבה. החל מהמחשבה על איכות החיים לטווחהארוך וההשלכות הכלכליות.

יורם קראוס אומר שמבחינה כלכלית, לשיטת הבניה הירוקה אין יומרות להיותזולה יותר בעלות הבניה עצמה בהשוואה לבניה רגילה, אלא להביא לחיסכון בעלותהשימוש היומיומי במבנה, וזאת באמצעות מרכיבים שהתרומה שלהם תבוא לידי ביטויבתהליך הדרגתי, הרבה אחרי גמר הבנייה.

בנוסף, ציין יורם קראוס כי אם מסתכלים על עלות הבניה בלבד, הבניה הירוקה אכן יקרה יותר מבניה רגילה.

יורם קראוס: "אז היכן שוכנת האמת? בכמה בדיוק תהיה הבניה הירוקה יקרה יותר מהבניההרגילה? נמצאברוב המחקרים שנערכו באירופה כי אימוץ עקרונות ונהלים של בנייהירוקה תייקר את עלות הבנייה בכ-5% בלבד. אולם כאמור, גם זהו נתון מטעההחוטא לשיטת הבניה הירוקה. כדי להגיע לאומדן נכון של עלויות יש להציב מולתוספת העלות הזו את החיסכון שמצליחה הבניה הירוקה להשיג בשימוש השוטףבמבנה. כאן כבר מצליחה הבניה הירוקה להשיג חיסכון משמעותי. "


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38679.aspx