דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס - בניה ירוקה וכלכלה
יורם קראוס - בניה ירוקה וכלכלה
הדס כהן 03/07/13 |  צפיות: 2308

יורם קראוס: "בניהירוקה הופכת למגמה העולמית החשובה ביותר בתחום הנדל"ן, ממניעים סביבתייםאמיתיים וביקוש אותנטי של רוכשי הדירות המודעים למשבר הסביבתי. הסיבההעיקרית לשימוש בשיטות הבניה הירוקה איננה כספית."

עוד מוסיף יורם קראוס כי מבחינה כלכלית, ההסתכלות על בניה ירוקה היא הסתכלות לטווח ארוך.

לצערנו, כיום הרבה דיירים שומעים "בניה ירוקה" וישר חושבים על תמ"א 38ובמקום להסתכל על הדברים הטובים ועל היתרונות הגבוהים בבניה מהסוג הזה, כמוגם בתמ"א 38 הם חושבים אך ורק על הרעש, האבק והבלאגן שזה יעשה להם בביתובבניין – צריך לשנות את צורת המחשבה. החל מהמחשבה על איכות החיים לטווחהארוך וההשלכות הכלכליות.

יורם קראוס אומר שמבחינה כלכלית, לשיטת הבניה הירוקה אין יומרות להיותזולה יותר בעלות הבניה עצמה בהשוואה לבניה רגילה, אלא להביא לחיסכון בעלותהשימוש היומיומי במבנה, וזאת באמצעות מרכיבים שהתרומה שלהם תבוא לידי ביטויבתהליך הדרגתי, הרבה אחרי גמר הבנייה.

בנוסף, ציין יורם קראוס כי אם מסתכלים על עלות הבניה בלבד, הבניה הירוקה אכן יקרה יותר מבניה רגילה.

יורם קראוס: "אז היכן שוכנת האמת? בכמה בדיוק תהיה הבניה הירוקה יקרה יותר מהבניההרגילה? נמצאברוב המחקרים שנערכו באירופה כי אימוץ עקרונות ונהלים של בנייהירוקה תייקר את עלות הבנייה בכ-5% בלבד. אולם כאמור, גם זהו נתון מטעההחוטא לשיטת הבניה הירוקה. כדי להגיע לאומדן נכון של עלויות יש להציב מולתוספת העלות הזו את החיסכון שמצליחה הבניה הירוקה להשיג בשימוש השוטףבמבנה. כאן כבר מצליחה הבניה הירוקה להשיג חיסכון משמעותי. "


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI