המרת מט"ח
נכתב על ידי: משה פיני
תאריך: 08/07/13

אנחנו רוצים לבצע המרת מט"ח במספר הזדמנויות כמו לקראת טיול או טיסה לחו"ל, אם אנחנו רוצים להרוויח משערי החליפין או אם אנחנו רוצים לשלם במטבע חוץ בארץ.

עד לפניי מספר שנים המרת מטבע חוץ היתה קשה לביצוע בישראל. כיום ניתן לבצע המרת מט"ח במספר דרכים בדואר, בבנקים ובעמדות החלפת מט"ח. ההבדל העיקרי אם תשאלו את הפקיד בבנק או בבנק הדור הוא בשערי החליפין אם תקנו או תמכרו מטבע חוץ תיווכחו לדעת שבבנקים הגדולים נגבית בנוסף להפרשי השער גם עמלת המרת מט"ח.

היתרון ברכישת מטבע חוץ בבנק לעומת זאת הוא אם חלילה נתקלים בשטרות מזוייפים ניתן להחזיר את השטרות ולקבל במקומם שטרות אחרים אמיתיים ותקינים.

לפניי נסיעה או טיול לחוץ לארץ נבצע מן הסתם המרת מט"ח כדי שיהיה לנ

ו מטבע מקומי שנוכל ליהנות ולשלם שם גם ללא כרטיס אשראי.


המרת מט"ח יכולה להיות טובה עבורנו גם אם אנחנו מבינים קצת בתנודתיות של מטבע החוץ כלומר יכולים לקנות במחיר נמוך ולמכור לאחר זמן במחיר גבוה יותר. זוהי שיטה ידועה לאנשים רבים וניתן לגרוף בה סכומים נאים למדיי בסיכון נמוך יחסית. אגב ככל שנרצה לבצע מכירה או רכישה הדבר פשוט בהרבה מהשקעה בבורסה או ממסחר במניות, אג"ח, או אופציות.

 

כמובן אם נוחת אצלינו חבר או מכר מחו"ל מן הסתם הוא ירצה להמיר מט"ח כדי שיהיה לו מטבע מקומי. כדי להמיר לשקלים הסיכון ברכישה למטבע מקומי מזוייף הוא נמוך משמעותית ולכן מן הסתם נעדיף לבצע את המרת המט"ח לא בבנק אלא בנקודות המרה פרטיות שם נוכל לקבל יותר שקלים תמורת פחות דולרים או אירו לצורך העניין. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38748.aspx