המסגרת המחייבת של לימודי הנהלת חשבונות
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 16/04/15

בכל ארגון אנו יכולים למצוא מישהו שמתעסק עם החשבונות. אחרי הכול אי אפשר לנהל ולו עסק קטן אפילו אם לא יודעים כמה שילמנו לספקים לאורך השנה, מהו סכום המכירות של העסק, האם המאזן של החברה אכן מאוזן, וכיו'. לכן למנהל החשבונות יש חלק חשוב בכל ארגון.

חשוב לדעת שאי אפשר סתם כך לעסוק בהנה"ח. זאת מאחר ומדובר במקצוע מסודר שבו יש לדעת כיצד לרשום נתונים בחובה או בזכות בהתאם לפקודות שהומצאו כבר לפני שנים רבות. לכן לימודים בצורה מקצועית ומעבר מבחנים תחת פיקוח של משרד הכלכלה, הם הדרך לתעודה ולעבודה בהנה"ח.

המסלולים שמהם ניתן לבחור

כשמדברים על לימודי הנהלת חשבונות חשוב מאוד לדעת שמדובר על שם מעט כולל לאפשרויות הלימוד והתעסוקה של מקצוע זה. הכוונה היא לכך שבארגונים שונים אנו יכולים למצוא מנהלי חשבונות ברמות שונות. זאת מאחר והדבר תלוי במסלול הלימוד ובניסיון.

כך, ניתן לראות כיצד אפשר להתחיל ללא כל ידע מוקדם ללמוד הנה"ח חשבונות סוג 1+2, ולאחר שעוברים את המבחן החיצוני ניתן לגשת לראיונות עבודה ולהתחיל לצבור ניסיון. בעלי ניסיון בתחום יכולים כבר לגשת למסלול לימודים של הנה"ח סוג 3 ולהכיר את המקצוע בצורה נרחבת ומעמיקה יותר.

אפשרויות תעסוקה מגוונות ביותר

לאחר תום הלימודים בהצלחה יכולים רבים למצוא את עצמם עומדים בפני מגוון אפשרויות תעסוקה בכל רחבי הארץ. מאחר ומדובר במקצוע שתמיד יש בו צורך (גם עם כניסת המחשבים לחיינו בצורה מאסיבית), הרי שמנהל חשבונות טוב הוא נכס לכל ארגון.

הצלחה בלימודים במוסד מכובד כמו מכללת אורט יכולה להוביל את בוגרי לימודי הנהלת חשבונות למשרדים של רואי חשבון, למחלקות החשבונות בחברות ובמפעלים גדולים, ולעוד מקומות בהם יעבדו כשהם יכולים גם בעתיד להרחיב את הידע לתחומים כמו ייעוץ מס, חשבות שכר, ניהול כספים ועוד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45888.aspx