דף הבית מדעי הטבע מדעי הטבע - אחר המסגרת המחייבת של לימודי הנהלת חשבונות
המסגרת המחייבת של לימודי הנהלת חשבונות
הדס כהן 16/04/15 |  צפיות: 9886
בכל ארגון אנו יכולים למצוא מישהו שמתעסק עם החשבונות. אחרי הכול אי אפשר לנהל ולו עסק קטן אפילו אם לא יודעים כמה שילמנו לספקים לאורך השנה, מהו סכום המכירות של העסק, האם המאזן של החברה אכן מאוזן, וכיו'. לכן למנהל החשבונות יש חלק חשוב בכל ארגון.

חשוב לדעת שאי אפשר סתם כך לעסוק בהנה"ח. זאת מאחר ומדובר במקצוע מסודר שבו יש לדעת כיצד לרשום נתונים בחובה או בזכות בהתאם לפקודות שהומצאו כבר לפני שנים רבות. לכן לימודים בצורה מקצועית ומעבר מבחנים תחת פיקוח של משרד הכלכלה, הם הדרך לתעודה ולעבודה בהנה"ח.

המסלולים שמהם ניתן לבחור

כשמדברים על לימודי הנהלת חשבונות חשוב מאוד לדעת שמדובר על שם מעט כולל לאפשרויות הלימוד והתעסוקה של מקצוע זה. הכוונה היא לכך שבארגונים שונים אנו יכולים למצוא מנהלי חשבונות ברמות שונות. זאת מאחר והדבר תלוי במסלול הלימוד ובניסיון.

כך, ניתן לראות כיצד אפשר להתחיל ללא כל ידע מוקדם ללמוד הנה"ח חשבונות סוג 1+2, ולאחר שעוברים את המבחן החיצוני ניתן לגשת לראיונות עבודה ולהתחיל לצבור ניסיון. בעלי ניסיון בתחום יכולים כבר לגשת למסלול לימודים של הנה"ח סוג 3 ולהכיר את המקצוע בצורה נרחבת ומעמיקה יותר.

אפשרויות תעסוקה מגוונות ביותר

לאחר תום הלימודים בהצלחה יכולים רבים למצוא את עצמם עומדים בפני מגוון אפשרויות תעסוקה בכל רחבי הארץ. מאחר ומדובר במקצוע שתמיד יש בו צורך (גם עם כניסת המחשבים לחיינו בצורה מאסיבית), הרי שמנהל חשבונות טוב הוא נכס לכל ארגון.

הצלחה בלימודים במוסד מכובד כמו מכללת אורט יכולה להוביל את בוגרי לימודי הנהלת חשבונות למשרדים של רואי חשבון, למחלקות החשבונות בחברות ובמפעלים גדולים, ולעוד מקומות בהם יעבדו כשהם יכולים גם בעתיד להרחיב את הידע לתחומים כמו ייעוץ מס, חשבות שכר, ניהול כספים ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI