ניהול פרויקטים של נדל''ן
נכתב על ידי: הגר
תאריך: 03/10/17

בתקופה האחרונה אנו זוכים לראות בארץ עלייה ניכרת בפרויקטים אשר קשורים לנדל'ן. עלייה זו נובעת מסיבות רבות שהבולטות ביניהן: התיישנות הבניין או בינוי פינוי של תמ''א 38. לנהל פרויקטים מהסוג תמ''א 38 היא משימה מורכבת מכיוון שיש הרבה אנשים והרבה גורמים לקחת בחשבון בזמן הפרויקט. ישנם הבדלים רבים בין לנהל פרויקט של בניין מגורים לבין פרויקט של בית פרטי. פרויקט בניה של בית פרטי מתחשב ברצונות ובדגשים של לקוח אחד שהוא בעל הבית בעצם. כאשר מדברים על פרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38, ישנם מגוון רב של דברים שצריכים להיעשות עוד לפני יציאת הפרויקט לדרך. בכדי להתחיל בפרויקט חשוב לוודא שכל הדיירים מסכימים לאותו הפרויקט. לפעמיים איסוף החתימות וההסכמה של הדיירים הוא הגורם העיקרי ליציאת פרויקט לדרך.

חשוב להבין שחוסר הסכמה הכוללת בין כל הגורמים יכולים במקרים רבים לעכב את הפרויקט ואף 'נופלים' עוד בשלב הייזום. בפרויקטים של קבוצות רכישה יש לדאוג לאינטרסים של עשרות ואף מאות משפחות אשר קשורות לאותו הפרויקט. בנוסף, ניהול פרויקטים של קבוצות רכישה מורכב משלבים רבים שדורשים ידע מקצועי רב בתחום, מנגד חוסר הידע יכול להביא לקריסה של הפרויקט ואף לביטולו. חברת ניהול פרויקטים בבנייה מנוסה ואיכותית תצליח להביא את הפרויקט שלכם להצלחה תוך עמידה בזמנים ולשמור על איותה. לחברת ניהול פרויקטים בבנייה תפקיד חשוב ובמאמר זה נשתדל לפרט ולהסביר על התפקידים שלה.

לחברת ניהול פרויקטים בבנייה תפקידים שונים ומגוונים כגון: שיווק הפרויקט ורכישת קרקע, תכנון וקבלת החלטות וועדה והיתר בניה, ניהול שלבי הבניה השונים עד לסיום ומסירת המפתחות לחברי בקבוצה. חברת ניהול פרויקטים בבניה האחראית על קידום פרויקטים כמו תמ"א 38 ופינוי בינוי אמונה על מגוון רחב של אספקטים הנוגעים לקידום הפרויקטים.

חברה לניהול פרויקטים היא חברה האחראית במקרים רבים על הפן האדריכלי-תכנוני, הפן הלוגיסטי, הפן המשפטי, ועל הפן האדמיניסטרטיבי והפיננסי של הפרויקט. ישנן חברות ניהול פרויקטים בבניה רבות רק חברה בעלת ניסיון וידע בתחום תצליח לארגן את שלל הדברים הנדרשים לפרויקט ולסיים אותו בהצלחה. דבר אחרון אך לא פחות חשוב בבחירת חברת ניהול פרויקטים בבניה הוא יחס אישי של אותה החברה. כיוון והפרויקט נמשך זמן רב יש לוודא שאתם בטוחים בחברה ובצוות שלה. חברת ניהול פרויקטים בבנייה תבטיח קידום יעיל ואיכותי של הפרויקט תוך חיסכון כספי ובזמן הפרויקט.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52542.aspx