גם בטון צבוע
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 21/10/17

צבע הוא דבר שלא לגמרי יכול להישאר היכן שהוא מיושם לנצח, וזאת הרבה בשל הדברים שאליו הוא נחשף בכל מקום שכזה. צבע שאיתו צובעים את השיער לאט לאט יורד ואותו צריכים לחדש כל מה זמן בייחוד באזור שמתחדש כמו השורשים של השיערה. צבע אשר מיושם על חומרים שצפוי להם שימוש תדיר כבר נעשה בצורה שהופכת את ההיצמדות אל המשטח לכמה שיותר עמידה, כמו הצבע שעל גבי המחשב הנייד שלנו שמגיע אפילו עם דוגמא מרהיבה.

אולם, מה בדיוק קורה כאשר הצבע הזה מיושם על גבי משטח כמו בטון באזורים חיצוניים שצפוי להם הרבה מאוד חיכוך עם הסביבה שיכולה להיות מאוד אגרסיבית אל מול משטח כה קשיח? זו הסיבה אשר הופכת צבע לבטון חשוף למשהו ייעודי שנותן את המענה הכי אידיאלי.


מה שעובר עליו

על פני משטח אחד של בטון יכולים לעבור דברים מאוד לא פשוטים. הוא חווה חיכוכים עם כלי רכב, את כל פגעי מזג האוויר החל משמש קודחת בימים של הקיץ הישראלי ועד לימים מלאי בגשם בעונה של החורף ועוד ועוד תנועה של חומרים ואנשים שהופכים את המשטח העמיד הזה למטרה מאוד בולטת של בלאי טבעי, בייחוד אם יש עליו שכבת צבע.

זו גם הסיבה כי משטחים שכאלה עוברים מידי תקופה עוד מריחה של שכבת צבע טרייה שאיתה כל הסימונים יחזרו להיות בולטים מחדש. יישום של צבע לבטון חשוף מיוצר בצורה אופטימאלית לעמידה בפני כל תנאי הסביבה הללו, ולהביא כמה שפחות התעסקות חוזרת עם בטון שהוא אולי עמיד וחזק, אבל הצבע שנמצא על גביו הוא כזה שלא יישאר לנצח, לפחות לא באותה המידה ולשם כך הוא מיוצר לתת את המענה הכי אפקטיבי בשטח.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52668.aspx