מחייכים כל בוקר בדרך לעבודה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 30/05/18

רבים הם האנשים אשר שואפים להגיע אל עמדות מפתח בחברה. על מנת להגיע אל משרה בכירה ברוב המקרים צריכים לעבור שלבים רבים של סינון ובדיקה על ידי החברה המעבידה. צריכים להיות בעלי הניסיון המתאים וגם להציג את ההתאמה המקצועית עם השכלה גבוהה עם דירוג כמה שיותר מרשים.

לאחר שמגיעים אל התפקיד הבכיר הזה צריכים לעמוד בלא מעט לחצים, כי ככל שמדובר בתפקיד בכיר יותר כך צריכים לייצר רמות גבוהות של ביצועים כאשר ממונים על כמות מאוד לא קטנה של עובדים. כל אלה לא יעשו בצורה מספקת על ידי בכירים אם רק מדובר במשכורת גבוהה, כי גבוהה ככל שתהיה עדיין יהיה צורך במנגנון של תגמול בכירים חכם שיסייע להשיג את המטרה.


כל אחד אוהב בונוסים

בחברות הכי חזקות במשק זה מאוד בולט לראות כי העובדים כולם מקבלים שורה ארוכה של הטבות שעושות את כל החשק להיכנס בכל יום מחדש ולבצע את העבודה. אולם, מה בדיוק מבדיל בין אלה אשר נמצאים בעמדות של מפתח לבין אלה אשר נמצאים בדרגים הרבה יותר נמוכים מלבד השכר שיכול להיות אפילו מדהים?

בכירים עושים עבודה שהיא לפעמים כרוכה בהרבה מאוד ידע ולחצים, ולכן, כאשר רוצה לתגמל את אלה שנמצאים בעמדות הללו ולבדל את התפקיד שלהם באופן יעיל, צריכים לנסח מודל של תגמול בכירים שיעבוד בצורה טובה ויספק להם את התמריץ הנדרש כדי שאלה יעמדו בכל הדרישות וירגישו כי הם מקבלים בונוסים ראויים.

מודל התגמול יכול להיות לפי מידת ההצלחה, וכן יכולים להעניק תנאים סוציאליים משופרים כמו אופציות של החברה, כך שכל מנהל יהיה בעל שאיפות גדולות להגיע כמה שיותר גבוה בכל ביצוע שעליו היה אחראי בצורה עקיפה וישירה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54014.aspx