מנקים את המשרד טרם המעבר אליו
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 20/06/18

לאחר כל ההשקעה הזו של זמן וכסף עבור יצירה של משרד מושלם במיקום שהוא חדש, מגיעים אל השלב הזה שבו רק מזמינים את השירותים של חברת ההובלות עבור הארגון של כל החומר של העבודה לקראת יום ההעברה שבו כולם מתחילים לעבוד במיקום החדש.

הדבר שאליו צריכים לשים לב טרם הכניסה אל מקום העבודה הוא לא רק הבאת הציוד המלא בצורה תקינה, אלא יצירה של חלל נקי לחלוטין לאחר שהשוכרים האחרונים אולי השאירו מקום שאינו נקי לגמרי או שפעולת השיפוצים הותירו את הסימנים שלה עם פעולת ניקיון משרדים בתל אביב שנדרשת כדי להגיע אל גימור מושלם. מה כבר צריכים לנקות? קראו את המאמר הבא.


מה מנקים לפני שנכנסים

אזור הרצפה - חייבים לוודא כי הרצפה נקייה לחלוטין, וטרם ההבאה של הציוד זה המועד הכי טוב עבור פעולת ניקיון יסודית ומהירה שבה לא צריכים להתעכב על רהיטים שתמיד מפריעים.

החלונות - האזור של החלונות אולי צריך לעבור גם ניקיון מבחוץ, ואת זה צריכים לשאול את חברת האחזקה שקרוב לוודאי מנהלת את הפן הזה של הניקיון בבניין, אבל מלבד זאת כדאי לעבור על הניקיון של החלונות מבפנים ולוודא שלפחות מהצד הזה הם הכי נקיים.

מטבחון - כמעט בכל מקום של עבודה יש חלל קטן של מטבחון. זה הזמן לנקות אותו בחומרים מחטאים ולוודא כי אפשר להתחיל ולהכין שם מטעמים על ידי צוות העובדים.

משרדים - מלבד החלל הראשי צריכים לעבור על פני כל המשרדים ולוודא עם חברת ניקיון משרדים בתל אביב כי הכל נקי, מחוטא ומבריק לקראת העברת כל הציוד והעובדים למשרדים החדשים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54171.aspx