מתכת צבועה כהלכה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 18/02/19

צביעה היא תהליך שאותו מבצעים כל הזמן. יש כאלה אשר צובעים בצורה עצמאית עם צבע שרכשו בחנות הקרובה אל ביתם, ויש אחרים אשר מקבלים אל הידיים שלהם מוצרים רבים אשר נצבע כבר בתור השלב הזה של הייצור בתעשייה של מוצרים רבים שעוברים דרך אותו פס ייצור בכל יום מחדש.

אחד מן החומרים שאותם צובעים בצורה ספציפית למדי היא המתכת, כאשר זה חשוב לבחור צבע למתכת בצורה נכונה, בייחוד כאשר רוצים כי הצבע הזה יישאר על גבי המתכת למשך של כמה שיותר זמן. התעשייה של הצבעים מכילה רשימה די נאה של צבעים שמיועדים לפריטים העשויים ממתכת, והשאלה של אופן הצביעה עבור חומר שכזה היא דבר שחוזר על עצמו בכל פעם בה לקוח רוצה לוודא כי הוא מקבל מוצר איכותי מדרגה ראשונה.


איך צובעים מתכת

בכל הנוגע אל מתכת שצריכה להיות בסביבה שחשפוה אל האלמנטים של הטבע, זה הכי עדיף לבצע עבורה תהליך של גילוון בצורה מקדימה כדי למנוע היווצרות של חלודה. מעבר לכך, יש יצרנים רבים אשר מעדיפים העדפה די ברורה להעביר את המתכת שלב של צביעה בתנור אשר מביאה אל החיבור הכי טוב והכי הדוק שבין חלקיקי הצבע אל המתכת עצמה.

כאן השימוש נעשה עם אבקת צבע ולא עם צבע למתכת במרקם שכולם מכירים כבר, של משחה סמיכה, אלא אבקה שמתחברת בתהליך מיוחד הכולל חימום בתנור ייעודי עד אשר הצבע נדבק אל כל האזורים הנדרשים באופן שווה וללא כל חשש של קילוף או חלודה.

הבחירה של צבע הנעשה בתנור היא מאוד גבוהה, למרות שיש לא מעט צבעים שאר מיועדים למתכת ומביאים אל תוצאה נהדרת גם בהגנה מפני חלודה וגם בצביעה על חלודה שכבר ישנה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article55298.aspx