צבעים המיועדים לטמפרטורה גבוהה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 28/11/19

בין כל הצבעים שאותם ניתן לרכוש בכל חנות DIYיש גם צבעים אשר מוגדרים בתור כאלה שיהיו עמידים בשימוש בחום גבוה. אולי לא ממש מצליחים לחשוב על מוצרים כאלה, אבל יש לא מעט שעברו צביעה כזו להתאמה מלאה בשימוש שלהם.


למה צבע צריך להיות עמיד בחום

יש מקומות שבהם הפריט שאותו מציבים הוא מקום שבו יש מקור של חום או עלולה להיות התחממות שהיא יתר על המידה. עבור הפריטים הללו זה חשוב כי אותה הצביעה תהיה כזו אשר מספקת עמידות בצורה הכי טובה מפני חום. באופן הזה החום לא גורם להתמוססות של הצבע מעל פני הפריט, וכן אין כל התחממות נוספת אלא צבע שמייצר עמידות בפני עוצמת החום הזו עד אשר הפריט עובר אל טמפרטורה "רגילה" בשנית.

אלו פריטים בשימוש בני האדם צריכים להיות עם צבע עמיד בחום? למשל, המנגל הביתי שבוער בחום גבוה על מנת לבשל את מה שמונח עליו, אח שמחממת את הבית, וכל סוג של מוצר חימום עבור הבית שצריך להיות עם חומר עמיד בפני חום ועם צבע שמצפה אותו עם אותה עמידות חשובה.


איך יודעים שזה צבע עמיד

צבעים אשר אמורים להיות עמידים בפני טמפרטורה גבוהה מצוינים בצורה הכי ברורה שאפשר לכך על התווית שלהם, וברוב המקרים נמצאים יחדיו על אותו המדף. אין מקום לניחושים כי רואים היטב כי התווית מציינת שאותו צבע הוא צבע עמיד בחום עם ציון של הטמפרטורה שבה הוא עדיין ימשיך לייצר עמידות טובה.

זה חשוב וכדאי לעבור על פני הפרטים שמופיעים על הוראות השימוש על מנת להתאים את הצבע הזה בצורה הכי טובה עם תכונות חשובות נוספות כמו צביעה לפריט באזור פנימי או חיצוני, האם נדרש צבע יסוד טרם הצביעה בצבע עמיד ומה סוג הגימור שאותו רוצים לקבל בתום הצביעה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56365.aspx