דף הבית בידור ופנאי הומור וסטנד-אפ ביקורת: מופע דיבור חדש עם אלי גלפרין
ביקורת: מופע דיבור חדש עם אלי גלפרין
חיים נוי 12/06/11 |  צפיות: 12626

ביקורת: "מופע דיבור חדש" עם אלי גלפרין – צוותא תל אביב

מאת חיים נוי

"מופע דיבור חדש" עם השחקן והקומיקאי אלי גלפרין –הוא מופע סטנד-אפ קולח ומצחיק שמבוצע באורח מקצועי, מבדר ומעניין. אלי גלפרין הוא פרפורמר מנוסה שיודע להחזיק את הערב, ללא הפוגה ודואג שהקהל יהיה במצב של חיוך או עווית של צחוק, לאורך כל המופע.

מופע בידור מסוג סטנד-אפ הוא מורכב מאוד ולא תמיד הוא מסוגל להיות שוטף ומצחיק לאורך זמן. יש לדעת כיצד לחבר את שטף המלל, להתאים אותו לקהל ולאווירה הנכונה, לדעת מה לספר ובעיקר כיצד להגיש ולבצע את הטקסט ובמיוחד לוודא שהמתח יישאר לאורך כל המופע. אלי גלפרין שכתב את המופע בעצמו וביחד עם חיים אלמקיס , הצליח להעמיד מופע שאין בו רגע דל וזה בהחלט הישג ראוי ומשובח. קהל הצופים מורכב ממכלול של אנשים ולהם דעות ומנטאליות שונים. המופע עשוי בצורה מאורגנת, לא וולגרי, זולג פה ושם מתחת לסדינים, אבל בטעם ובצורה בהחלט מבדרת.

גלפרין צוחק על עצמו ועל פרצופו. לא הייתי מתייחס לכך יותר מידי, אולם כיון שהוא זה שהתחיל, הרי ראוי לציין שאלי גלפרין אינו בוחל מכל ביקורת על דמותו וחזותו. הוא מתייחס להיותו איש מצחיק ובמיוחד לפזילה שלו. הוא מבהיר לקהל כבר בהתחלה שאם יפנה לאחד מן הצופים בשאלה , הרי שהיא מכוונת לשכן, כיון שהוא פוזל. הוא גם מוסיף שאין הוא רואה היטב וגם אשתו לוקה בתסמונת זו ולכן גם בחרה בו.

הוא גם מסביר שיש נשים שמפשיטות במבטן גברים ואילו אותו – הן תמיד מלבישות...

לקינוח הוא מבהיר שמוצאו הוא רוסי ואז הוא עובר לשלל בדיחות ואירועים הקשורים למגזר, אבל באורח מצחיק ומכובד, ככל הניתן.

גלפרין מטפל בשלל נושאים וטיפוסים. מופע הסטנד-אפ שלו עוסק בחיים מבעד למשקפיים בעלות העדשות העבות. הוא מגלם את  הישראלי הממוצע. חושב בגדול, חי בקטן, נשוי פלוס מינוס.

אלי הוא בעל המעדנייה הרוסי והוא גם מספר על חיי הנישואין שלו ושל דומיו. הוא מטפל בזוגיות ובגירושין, בסקס ובאבהות. בגידול תינוקות (לתינוקת שלו יש יותר גזים מאשר ליצחק תשובה). הוא עוסק בתכניות הבישול בטלוויזיה, בטיפולים פסיכולוגיים ששם תמיד שעה היא חמישים דקות. אפילו בטחורים ובעזרי מין הוא נעזר ומשכיב את הקהל.

העברית שבפיו היא תקנית , למעט שתי שגיאות כמו "שני בפברואר" ו"חמישי באוגוסט" השגויים, אבל כך הרי מדברים רוב האנשים.

יושבי השורה הראשונה צריכים לעומת זאת להיזהר מנתזי רוק הנורים לעברם במהלך המשחק הקולח של אלי.

סך הכול, זהו מופע מצחיק מאוד, אלגנטי ואפילו תרבותי במובן מסוים. אינו רדוד, אבל גם לא מרקיע שחקים. הוא אמור להיות שעה ורבע של בידור לשמו, צחוקים ללא הרף וזה מה שבעצם מבקש הקהל המגיע לבלות שעה קלה ללא מטלות החיים השגרתיים.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מבקר מופעים ומוזיקה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Cellebrite ו-Chainalysis שותפים למודרניזציה של חקירות דיגיטליות על ידי שחרור נתוני כסף קריפטוגרפי
Cellebrite DI Ltd מובילה עולמית בפתרונות מודיעין דיגיטלי (DI) למגזר הציבורי והפרטי, ו-Chainalysis, פלטפורמת נתוני הבלוקצ'יין, השיקו שותפות כדי לאפשר ללקוחות לזהות ולהעריך בקלות פעילות פלילית הכרוכה במטבעות קריפטוגרפים במהלך חקירות דיגיטליות כדי לזרז את פתרון הבעיה.

המרכז לחקר אנרגיה מוכוונת של המכון לחדשנות טכנולוגית יארח את כנס GLOBALEM באבו דאבי בנובמבר 2022
המכון לחדשנות טכנולוגית - Technology Innovation Institute (TII), מרכז מחקר עולמי ועמוד תווך בתחום המחקר היישומי של מועצת המחקר הטכנולוגי המתקדם של אבו דאבי (ATRC), הודיע כי המרכז לחקר האנרגיה המוכוונת (DERC) שלו, יארגן את המפגש הקרובה של GLOBALEM, כנס מוגדר לאלקטרומגנטיות גבוהה (HPEM).

SINOVAC משלבת ידיים עם צוות המחקר HKU-CTC ובית החולים גלנאיגלס הונג קונג כדי להתחיל ניסוי קליני של חיסון מומת מוגדר לאומיקרון לשימוש כזריקת דחף בהונג קונג, סין
הפתיחה של המיזם נערכה בבית החולים גלנאיגלס בהונג קונג עם התחלת ניסוי קליני להערכת הבטיחות והאימונוגניות של החיסון המבוסס על נגיף מומת של SINOVAC עבור קוביד-19, ובאופן מוגדר עבור זן האומיקרון. הוא שימש כזריקת דחף במבוגרים בריאים, בציפייה לקבלת ראיות מדעיות לאסטרטגיית חיסונים עתידית.

Juniper Research: ההוצאה עבור ניהול זהויות וגישה תגיע ל-26 מיליארד דולר גלובלית עד 2027, וזאת בשל צמיחת מודל המנויים
מחקר חדש של Juniper Research מצא שההוצאה העולמית על פתרונות ניהול זהויות וגישה תגדל מ-16 מיליארד דולר ב-2022 ל-26 מיליארד דולר ב-2027. מדובר בצמיחה כללית של 62% במהלך 5 השנים הבאות.

VOOPOO חושפת 3 מוצרים חדשים, ומספרת את סיפור מסע היזמות בן 8 השנים שלה ב-30 דקות
ההשקה הווירטואלית של המוצר החדש ל-2022, More than Infinity מבית VOOPOO, נערכה ב-29 ביוני 2022, אירוע בו נדרשה VOOPOO ל-30 דקות כדי לסקור את סיפור המותג שלה במהלך 8 השנים מאז הקמתה, תוך שהיא מסבירה את הקשר בין "סמל האינסוף" לרוח המותג, ומפגינה את מחויבותה ליצירת אינסוף אפשרויות חדשות באמצעות טכנולוגיה ב-3 פרקים. בינתיים, הדגש של האירוע היה סביב 3 מוצרי POD חדשים הכוללים את הטכנולוגיה החדישה ביותר של VOOPOO.

להרוס את הבית – שיפוצים קומדיה חסרת מעצורים על הנושא הישראלי ביותר – בית ליסין
04/07/22 | תיאטרון
שיפוצים , קומדיה רותחת על נושא ישראלי, היא הצגה משובבת נפש, אקטואלית ומצחיקה , ממש לימות הקיץ החמים. ההצגה העולה בבית ליסין מחזירה לתיאטרון את מיה דגן שפרשה בשעתו בטון צורם ועתה היא שבה אל מה שהיה ביתה.

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- HUMBL, LLCעם עודף הפסדים העולים על מאה אלף דולר, לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- HUMBL, LLCעם עודף הפסדים העולים על מאה אלף דולר, לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 19 ביולי בתביעה ייצוגית בניירות ערך– HMBL

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- IonQ, Inc. שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר, לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- IonQ, Inc. שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר, לעבור ייעוץ בטוח לפני מועד אחרון חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – IONQ

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי , מעודד משקיעים ב- World Wrestling Entertainment, Inc., עם עודף הפסדים
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי , מעודד משקיעים ב- World Wrestling Entertainment, Inc., עם עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר, לברר על תביעות פוטנציאליות בניירות ערך– WWE

רוזן, יועץ למשקיעים מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים ב- Inotiv, Inc. שצברו עודף הפסדים העולים על מאה אלף דולר, לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים ב- Inotiv, Inc. שצברו עודף הפסדים העולים על מאה אלף דולר, לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהחל המשרד – TDOC
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI