דף הבית ביטוח ביטוח אובדן כושר עבודה נפצעתי בעבודה מה עושים?
נפצעתי בעבודה מה עושים?
לילך כהן 09/07/12 |  צפיות: 11656

עוזרת בית שהחליקה תפוצה על ידי מעסיקיה בסכום של 60 אלף שקלים

ע' עבדה כעוזרת בית בביתם של שהתגוררו בבית פרטי בן שלושה מפלסים שכלל גם רחבת חנייה  וגרם מדרגות, באחת מערי השרון.

לפני כ-6.5 שנים היא נדרשה לשטוף, בין השאר, את רחבת החנייה וכן את גרם המדרגות שבחנייה של הבית וזאת עם כמות גדולה של חומר אקונומיקה וצנור מים. תוך כדי כך היא החליקה והתגלגלה במדרגות עד למטה.

עוזרת הבית תבעה את מעסיקיה ובהחלטה ראשונה של בית משפט השלום בפתח תקווה, מיום 10.5.10, הציע בית המשפט לסיים את התיק בערכי מטרד בתשלום סך כולל של 5,000 ₪, וזאת לאור "הקושי בשאלת החבות", חרף העובדה שלתובעת נותרה נכות בצוואר ובכתף בעקבות התאונה.

אלא שאז שכרה עוזרת הבית את עורכת דינה שסירבה להצעת בית המשפט והגישה בקשה לבית המשפט לאפשר לה לתקן את כתב התביעה בתיק, תוך הוספת עיקרי טענות בדבר התרשלותם של המעבידים בעלי הבית, אשר לא סיפקו לעוזרת הבית נעליים בטוחות כנגד החלקה על המים, והורו לה לשטוף את המדרגות עם צנור מים וחומר אקונומיקה מחליק, הוראות שעולות לטענת עו"ד זוהר כדי רשלנות שבגינה נפגעה עוזרת הבית .

בית המשפט נעתר לבקשת עורכת דינה של העוזרת, ואפשר את תיקון התביעה שבו  נטען עוד בין השאר כי המעסיקים לא דאגו לפקח ו/או להשגיח על התובעת בעת העבודה עם מים וחומרים מחליקים על גרם המדרגות. עוד טענה באה כוחה כי בעלי הבית לא דאגו לצייד את עוזרת הבית בכלי עבודה ו/או אביזרי עזר מתאימים לצורך בצוע עבודתה באופן בטוח ובטיחותי כדי לאפשר לה להגיע למקומות אותם נדרשה לנקות באורח בטוח ובטיחותי, מבלי לסכנה ולגרום לפגיעתה.

בעקבות תיקון התביעה והוספת טענות ההתרשלות של בעלי הבית כנגד העוזרת,  הושג לאחרונה הסדר גישור שקיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט, לפיו תקבל העוזרת 60,000 ₪ (יותר מפי 10 מהסכום שהוצע לה!!) וזה בנוסף לפיצוי בסך עשרות אלפי ₪ שכבר קיבלה בביטוח לאומי.

עורכת דינה מסכמת ואומרת כי על מי שמעסיק בביתו עובדים לדעת כי חלה עליו חובה לאפשר סביבת עבודה בטוחה ולכן רצוי כי יוודא שהוא רוכש ביטוח צד ג' שאלמלא כן, הוא עלול לשלם עשרות אלפי שקלים בתביעות נזיקין.

נכתב ע"י עו"ד מאירה זוהר מתמחה בתאונות עבודה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לילך כהן


 


מאמרים נוספים מאת לילך כהן
 
יעוץ זוגי
על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים.

משבר בזוגיות
את המשפט "אף אחד לא מלקק דבש בחיים" כולנו מכירים. נראה כי הדבר נכון גם לגבי זוגיות מאחר ובפעמים רבות למרות כוונות טובות של שני בני הזוג נוצרים חיכוכים לא נעימים שיכולים רק להזיק.

ייעוץ זוגי
בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט.

טיפול זוגי
בלא מעט פעמים אפשר לראות כיצד מערכת יחסית מסוימת נתקעת לה והיא זקוקה לרענון או להתנעה מחדש,

הפעלות לימי הולדת
ברגע שמתקרב יום ההולדת אנו מנסים לעשות פעולות שונות על מנת להבטיח את ההנאה ממנו.

מיטת מעבר
17/10/12 | הורות
ברגעים רבים של חיי התינוק אנו מזהים כיצד יש לבצע מהלכים שונים על מנת לעזור לו. בכל חודש וחודשו אפשר לראות כיצד על התינוק עוברים שיוניים רבים וכיצד הוא מתפתח מול עינינו.

מיטה לגיל שנתיים
17/10/12 | הורות
חודשים מספר לאחר לידתו מתחיל הילד להתפתח ולבצע פעולות שונות.

מיטת מעבר לתינוק
17/10/12 | הורות
חייו של התינוק נראים לנו לעתים כשגרתיים או ככאלו שמתנהלים להם על מי מנוחות.

סדנא לחשיבה חיובית
לא אחת אנו רואים כיצד גישה שלילית אינה מביאה אותנו למקומות טובים והיא בעצם מונעת מאתנו הצלחה או מימוש שאיפות שונות.

סדנאות צחוק ליום הולדת
הגעתו שלו יום ההולדת מסמנת גם חיפושים אחר אטרקציה מיוחדת שתהפוך את המסיבה לכזו שבה כולם ייהנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI