דף הבית בידור ופנאי סאטירה ביקורת: "מחאה שקטה" - מופע סטירי-מוזיקלי שאין בו רגע דל – מצחיק ובועט – לילך אליאש וזיו פלג מתפרעים על הבמה
ביקורת: "מחאה שקטה" - מופע סטירי-מוזיקלי שאין בו רגע דל – מצחיק ובועט – לילך אליאש וזיו פלג מתפרעים על הבמה
חיים נוי 22/06/14 |  צפיות: 13910

ביקורת: "מחאה שקטה"  - מופע סטירי-מוזיקלי שאין בו רגע דל – מצחיק ובועט – לילך אליאש וזיו פלג מתפרעים על הבמה

מאת חיים נוי

" מחאה שקטה" היא מופע סטירי-מוזיקלי שבו נותנים דרור ליצריהם הפרועים שתי חיות במה, לילך אליאש וזיו פלג, המנפקים לצופים ערב מצחיק ובועט , הנוגע כמעט בכל הסובב אותנו וגם, לפעמים, מאפשר הצצה נוספת מזווית העין אל אירועי ארצנו וגורם למעט לחלוחית.

כוכבת הערב והיוזמת היא הזמרת והשחקנית לילך אליאש, פצצת אנרגיה ג'ינג'ית חיננית ומוכשרת ולצידה השחקן זיו פלג שלא מהססים להשתלח בכל מה שמטריד את חיינו.

 זהו מופע ישראלי אקטואלי שכולו סאטירה מוזיקלית והבנוי ממערכונים ומשירי מחאה, לעיתים מפורסמים, בעיבוד מקורי. אמיר לביא כתב וביים מופע שנוגע בכל אחד מאיתנו ובנושאים רגישים וכל זאת בהומור ורגישות (טוב, לפעמים דווקא בבוטות...).

הקטע "עובדים עלינו" הוא אחד היפים במופע והוא מלווה גם בקטעי הבטחות לאזרחים ועם חיקוי מעולה של ראש הממשלה וסיומו בקינוח מוזיקלי, המבוצע באורח מעולה.

אנו נתקלים גם במערכונים על הטרדות מיניות ועל יחסי חיילים ופלשתינים במחסום ועם הברקות בימוי וכתיבה הנותנים דרור לפרצי צחוק, אך בעצם מספקים תהיות ורצון למחשבה נוספת.

לילך אליאש היא שחקנית מוכשרת וזמרת מצוינת, שתכונה זו שלה לא באה לידי מיצוי במופע הנוכחי. לילך היא חיית במה, המחליפה תפקידים, זהויות ותלבושות כהרף עין ולעיתים כמעט מול הצופים וכל זאת עם נוכחות וכריזמה ואנרגיה פורצת.

זיו פלג הוא שחקן מצוין, בעל נוכחות, רבגוניות, ויכולת חיקוי ומשחק .

יוסי מור אחראי להפקה המוזיקלית ולנגינה בקלידים והוא גם תורם מכישרונו הווקאלי והמשחקי המעולים.

יש לציין את רביב שטיין שהפליא בנגינה בכלי נשיפה.

ליאת בן שושן עיצבה תפאורה ותלבושות פרקטיות ונאות.

המערכונים אינם בעלי רמה אחידה ויש כאלה הטעונים שיפור. מאידך גיסא, יש קטעים שהם מיוחדים ומקוריים והקהל מגיב בצחוקים פרועים.

הסאונד בערב הבכורה בבית יד לבנים בתל אביב היה לקוי בחלקו ויש צורך לדאוג לשפרו ולמנוע תקלות.

"מחאה שקטה" היא מופע ממש לא שקט. זהו מופע מצחיק ובועט ובזכות לילך אליאש המוכשרת והדמות היוזמת מאחורי כל ההצגה הזו ושותפה המוכשר למסע זיו פלג, הקהל יוצא עם חיוך מתוח מאוזן אל אוזן וגם עם הרהורים נוספים על כל הסובב אותנו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
אנדרסן גלובל מרחיבה את טביעת הרגל בצ'כיה
אנדרסן גלובל Andersen Global מקדמת את כיסוי הערכת השווי שלה באירופה דרך הסכם שיתוף פעולה עם הפירמה להערכת שווי עסקים המבוססת בצ'כיה (PZK) Pražská Znalecká Kancelář.

קובעי המדיניות צריכים להכיר בטיפולי בריאות למניעה עצמית #SelfCareIsHealthcare בניסיון הקמפיין להתמודד עם אתגרי הבריאות העולמיים
* טיפול עצמי מתאר את תפקידם של אנשים במניעת מחלות, קידום ושמירה על בריאותם הנפשית והגופנית, והשתתפות פעילה בטיפול הרפואי שלהם

Telenor Denmark מובילה עידן חדש בתחום החדשנות האלחוטית עם CSG
עוצמת הענן והבינה המלאכותית משפרות את חוויות הלקוח ומקדמות את הצמיחה העסקית העתידית

PDF Solutions חתמה על הסכם עם ADMATI Agencies שתשמש כנציגת המכירות שלה
PDF Solutions, Inc, ספקית מובילה של פתרונות נתונים מקיפים לאקו סיסטם של שוק המוליכים למחצה והאלקטרוניקה, הודיעה כי חתמה על הסכם רשמי עם ADMATI Agencies Ltd - אדמתי סוכנויות לפי היא תשתמש כנציגת המכירות של הפתרונות מבית PDF ברחבי ישראל.

אנשים, תשוקה וכדור הארץ: מרי קיי מפרסמת את דו"ח הקיימות לשנת 2024
Mary Kay Inc., מובילה עולמית בתחום הייעוץ והקיימות התאגידית, הכריזה היום על פרסום דו"ח הקיימות שלה לשנת 2024. הדו"ח - שבוחן השפעה לפי סביבה, חברה וכלכלה - מדגיש את מחוייבות החברה ליצירה ולטיפוח של מודל עסקי אשר מעשיר את חיי הנשים ותומך בקהילות, תוך הגנה על כדור הארץ.

.i2c Inc מכריזה על שותפות אסטרטגית עם Beyon Money Business להשקת תוכנית כרטיס תאגידי
יוזמה חדשה להשקת כרטיס תאגידי מציעה פריסה מהירה לצד אבטחה משופרת

Asahi Kasei בוחרת ב- PolymRize™ כדי לקדם מידענות של פולימרים לטובת חדשנות בת-קיימא
Matmerize, Inc., חברת סטארטאפ מובילה בתחום המידענות של הפולימרים ובינה מלאכותית של חומרים, נרגשת להודיע על התקשרות עם Asahi Kasei, חברה יפנית רב-לאומית מגוונת. Asahi Kasei פועלת בשלושה מגזרים: חומרים, בתים ושירותי בריאות, עם דגש חזק על יוזמות של קיימות ועם יעד להפוך לחברה חברה ניטרלית פחמנית עד 2050.

Corpay Cross-Border מקבלת הכרה כשותפת B2B FX הרשמית עבור AEG Presents UK באירופה
מציעה גישה לניהול סיכונים בתחום המטבע ובפתרונות תשלום בין מדינות

Advantive מרחיבה את הנוכחות הבינלאומית שלה עם רכישתPepperi , חברה מובילה בתחום המסחר המאוחד B2B
Advantive מחזקת את הפתרונות הקריטיים הקיימים שלה לביצוע משימות במטרה לשפר את היעילות ואת הפעילות עבור יצרנים ומפיצים מתמחים

DigiAsia Corp מודיעה על צמיחה של 74% בהיקף העסקאות שנה מול שנה בהתאם למסלול הצמיחה החזק שלה
החברה עוברת לרווחיות תפעולית
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI