דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
חיים נוי 24/05/22 |  צפיות: 2515

ביקורת: זוג -התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין

מאת חיים נוי

ההצגה זוג, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגת חובה דרמטית ומרגשת, העוסקת בהתעללות מילולית ונפשית, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א.

הבמאי אילן רונן להטט עם שחקנים מוכשרים והתוצאה היא הצגה קולחת ומותחת, המבוצעת באורח מעולה ומותירה בידי הצופים טעם של חוויה תיאטרלית , המחייבת צפייה בידי זוגות ואפילו תלמידי בית ספר.

העלילה עוסקת ביחסיהם של יורם נריה, איש עסקים, ואודי , אישה גרושה הנישאת ליורם וכלפי חוץ אלה הם יחסים אידיאליים, רצופים בתענוגות החיים. למעשה, אודי כלואה בתוך ביתה וכל רצונותיה הם עפר לרגליה, שבויה בידי גבר שלכאורה מרעיף עליה אהבה, אך למעשה מתעלל בה נפשית – עד שכלו כל הקצין.

לאחר ריב שגרתי ביניהם בעניין הטיפול בפרחים, מזמין יורם זר פרחים לריצוי פניה של אשתו, אך היא מתנפלת עליו בסכין שלופה ופוגעת בו בירכו.

המקרה מגיע לטיפולו של אסי, תובע מהפרקליטות המאשים את האישה בגרימת חבלה ולידיה של סנגורית צעירה , תמר, המסרבת להשלים עם מה שאירע ועם הודאתה של האישה. מסתבר, כי שני הפרקליטים הם בעצם בני זוג ועם קשר רומנטי חשאי וטרי. עתה עליהם להתמודד זה לצד זה בבית המשפט, שם גם נחשפים סודות ושקרים.

רמי הויברגר מגלם בצורה נפלאה את דמותו של יורם נריה והוא מעצב את הדמות החולנית באורח מושלם, חוויה של משחק תיאטרלי. רמי הוא אחד מטובי השחקנים כיום על במת התיאטרון ובתפקידו זה הוא מתעלה על עצמו.

שירי גולן מגלמת נפלא את דמותה של אודי, האישה שאתו, הבולעת את כל ההתעללויות הנפשיות שבעלה גורר אותה אליהם. שירי היא שחקנית מצוינת ומשחקה מעורר הערצה.

תום חגי מגלם במשחק נהדר את אסי, התובע במשפט . תום מגיש משחק רווי תובנות משפטיות ואינו בוחל בשום מאמץ לסיים את המשפט בהרשעה. תום הוא שחקן מקצועי ומשחקו הקולח, מוצלח ומשובח.

דניאל גל, הסנגורית של אודי, מגלמת את תפקידה באורח ראוי לשבחים ולמחיאות כפיים. מאבקה עד לבירור יסודי של הפרשה ראוי להערצה ומשחקה הוא אמין, מרגש, ייחודי ומרשים.

ניב מנור עצב תפאורה סמלית של כיסאות שכן ההצגה מתרחשת בעצם בבית המשפט עם פלאש בקים למה שהתרחש בבית בני הזוג נריה. נדב ברנע עצב מוזיקה נאה ותאורה נפלאה, חלק מהותי מהעלילה. אביה בש עצבה תלבושות יפות. שרון גל עצבה תנועה מוצלחת בקטעי ריקוד.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

צילום – כפיר בולוטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
לראשונה בעולם הערבי, דובאי מארחת את קונגרס בריאות הנפש הגדול בעולם לילדים ומתבגרים
בית החולים המתמחה לילדים אל ג'לילה הביא את המומחים המובילים בעולם לבריאות הנפש לדובאי בין התאריכים 6-9 בדצמבר לאירוע ה -25 של הקונגרס העולמי IACAPAP

מובילת מו"פ החיסונים קתרין יאנסן והאימונולוגית קיזמקיה קורבט קיבלו את מדליית הזהב של סבין ואת פרס הכוכב העולה בהתאמה
מכון החיסונים של סבין כיבד היום שתי מדעניות יוצאות דופן על מחקר החיסונים פורץ הדרך שלהן ששינה את מהלך מגפת הקורונה, קידם את בריאות הציבור והציל אינספור חיים.

LeddarTech מכריזה על שחרור מוצרי תוכנת ההיתוך והתפיסה התחושתית LeddarVision Front-View המיועדים ליישומי ADAS בכלי רכב אוטומטיים ברמה 2/2+
®LeddarTech, מובילה עולמית באספקת טכנולוגיית חישת ADAS ו-AD הגמישה, החזקה והמדויקת ביותר, שמחה להכריז על השקת ה- LeddarVision™ Front-View-E (LVF-E) ו-LeddarVision™ Front-View-H (LVF-H), שתי ערמות של תוכנות היתוך ותפיסה תחושתית מקיפות ברמת המערכת אשר משלבות באופן מיטבי מודליות של חיישנים עבור יישומי ADAS ברמה 2/2+ המשיגים דירוג 5* NCAP 2025/GSR 2022 .

Anaqua ו-PatSnap משתפות פעולה כדי לספק פתרון ניהול קניין רוחני מקצה לקצה עבור תעשיית התרופות
היכולות המשולבות יאפשרו שימוש בשיטות העבודה המומלצות בסקירות שלב השער במדעי החיים

EIT Urban Mobility, 8200 Impact ו- CityZone בשיתוף פעולה ישראלי-אירופי ייחודי ליצירת סינרגיות באקוסיסטם הגלובלי בתחום המוביליטי
EIT Urban Mobility, יוזמה של המכון האירופי לחדשנות וטכנולוגיה (EIT) של האיחוד האירופי, הכריזה היום על שיתוף פעולה עם 8200 Impact ו-CityZone, שיפעלו כסוכן שלה בישראל לשנת 2023.

סנט קיטס ונוויס משדרגת את תוכנית האזרחות שלה על ידי השקעה כדי להגביר את תעשיית האירוח שלה
סנט קיטס ונוויס (St Kitts and Nevis) מחזקת את מגזר האירוח והתיירות המקומי שלה עם השקעות המתקבלות באמצעות תוכנית האזרחות על ידי השקעה.

זולטק חוגגת יום הולדת 80 למייסד
מובילים את תעשיית סיבי הפחמן בקנה מידה עולמי

Comet ו- Run:AI בשיתוף פעולה לייעול פרוייקטי ML עבור אנשי Data Scientists, חוקרים וצוותי IT
המערכת של Comet, המובילה בתחומה, לניהול וניטור מודלים מתממשקת כעת בצורה חלקה עם יכולות התיאום והאינטגרציה של Run:ai על מנת לתמוך ב Data Scientists לאורך מחזור החיים המלא של למידת מכונה (ML)

מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS
המאמר בכתב עת עבר סקירת ביקורת של עמיתים והוא מפרט את ממצאי המחקר של Calgon Carbon

פורבס וקרן משפחת אבירם מכריזים על החזרת פרסי אבירם לשנת 2023 – תחרות טכנולוגיה למען האנושות עם פרס גדול בסך 500,000 דולר
פורבס, בשיתוף עם קרן משפחת אבירם, מכריזים על פרסי אבירם השנתיים השניים – Tech Tech for Humanity – טכנולוגיה למען האנושות, שיתקיימו במרוקו בשנת 2023.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI