דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
חיים נוי 24/05/22 |  צפיות: 2659

ביקורת: זוג -התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין

מאת חיים נוי

ההצגה זוג, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגת חובה דרמטית ומרגשת, העוסקת בהתעללות מילולית ונפשית, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א.

הבמאי אילן רונן להטט עם שחקנים מוכשרים והתוצאה היא הצגה קולחת ומותחת, המבוצעת באורח מעולה ומותירה בידי הצופים טעם של חוויה תיאטרלית , המחייבת צפייה בידי זוגות ואפילו תלמידי בית ספר.

העלילה עוסקת ביחסיהם של יורם נריה, איש עסקים, ואודי , אישה גרושה הנישאת ליורם וכלפי חוץ אלה הם יחסים אידיאליים, רצופים בתענוגות החיים. למעשה, אודי כלואה בתוך ביתה וכל רצונותיה הם עפר לרגליה, שבויה בידי גבר שלכאורה מרעיף עליה אהבה, אך למעשה מתעלל בה נפשית – עד שכלו כל הקצין.

לאחר ריב שגרתי ביניהם בעניין הטיפול בפרחים, מזמין יורם זר פרחים לריצוי פניה של אשתו, אך היא מתנפלת עליו בסכין שלופה ופוגעת בו בירכו.

המקרה מגיע לטיפולו של אסי, תובע מהפרקליטות המאשים את האישה בגרימת חבלה ולידיה של סנגורית צעירה , תמר, המסרבת להשלים עם מה שאירע ועם הודאתה של האישה. מסתבר, כי שני הפרקליטים הם בעצם בני זוג ועם קשר רומנטי חשאי וטרי. עתה עליהם להתמודד זה לצד זה בבית המשפט, שם גם נחשפים סודות ושקרים.

רמי הויברגר מגלם בצורה נפלאה את דמותו של יורם נריה והוא מעצב את הדמות החולנית באורח מושלם, חוויה של משחק תיאטרלי. רמי הוא אחד מטובי השחקנים כיום על במת התיאטרון ובתפקידו זה הוא מתעלה על עצמו.

שירי גולן מגלמת נפלא את דמותה של אודי, האישה שאתו, הבולעת את כל ההתעללויות הנפשיות שבעלה גורר אותה אליהם. שירי היא שחקנית מצוינת ומשחקה מעורר הערצה.

תום חגי מגלם במשחק נהדר את אסי, התובע במשפט . תום מגיש משחק רווי תובנות משפטיות ואינו בוחל בשום מאמץ לסיים את המשפט בהרשעה. תום הוא שחקן מקצועי ומשחקו הקולח, מוצלח ומשובח.

דניאל גל, הסנגורית של אודי, מגלמת את תפקידה באורח ראוי לשבחים ולמחיאות כפיים. מאבקה עד לבירור יסודי של הפרשה ראוי להערצה ומשחקה הוא אמין, מרגש, ייחודי ומרשים.

ניב מנור עצב תפאורה סמלית של כיסאות שכן ההצגה מתרחשת בעצם בבית המשפט עם פלאש בקים למה שהתרחש בבית בני הזוג נריה. נדב ברנע עצב מוזיקה נאה ותאורה נפלאה, חלק מהותי מהעלילה. אביה בש עצבה תלבושות יפות. שרון גל עצבה תנועה מוצלחת בקטעי ריקוד.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

צילום – כפיר בולוטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
מחקר של Economist Impact מגלה כי יכולת ההסתגלות של 85% מכלל הארגונים אינה מספקת
בעת שההשקעות בתהליכי השינוי הדיגיטליים שוברות שיאים, החברות מסתכנות בבזבוז של מיליונים מדי שנה כתוצאה מהטמעה לקויה של אסטרטגיות; כך מגלה מחקר חדש שהוזמן על ידי Planview.

Zoomtopia 2023: פלטפורמה אחת שמספקת קשר אנושי בלתי מוגבל
*זום מרחיבה את הפלטפורמה עם מוצר פורץ דרך, Zoom Docs, סביבת עבודה מודולרית מבוססת בינה מלאכותית לתיעוד, ניהול פרויקטים ונתונים, וליצירת טבלאות, דפי וויקי, משימות ועוד

eXp Realty בחרה בוותיק הנדל"ן בריון אלינגטון להוביל מהפכה בהכשרה מניעת סוכנים
מנהל הפיתוח העסקי והתפעול עטור הפרסים ישמש כמנהל הכשרה ראשי בתפקיד חדש זה שנוצר רק לאחרונה

ExaGrid מרחיבה את יכולת ביטול הכפילויות מאחורי Commvault
העדכון האחרון מוסיף ליכולות האינטגרציה הייחודית ומספק ערך נוסף ללקוחות Commvault

Pangea, ספקית עולמית של עורות לרכב, מודיעה על תכונות אנטי-מיקרוביאליות במוצרים סטנדרטיים ומתקדמים
Pangea, ספקית עולמית של עורות לרכב, הודיעה כי מוצריה הסטנדרטיים והמתקדמים מחזיקים בתכונות אנטי-מיקרוביאליות ללא צורך בתוספים כימיים המפורסמים בדרך כלל לשיפור ביצועים אלה.

חברת Resonance Consultancy חושפת את הערים הטובות בעולם לשנת 2024
יועצי מיתוג המיקום העולמי הכריזו היום על 100 הערים בעלות הביצועים הטובים ביותר בעולם בדו"ח השנתי התשיעי של "הערים הטובות בעולם" לשנת 2024.

ECSIPC תציג פתרונות קמעונאיים חכמים מוכנים להפעלה ב-GITEX 2023
ECS Industrial Computer Co., Ltd (ECSIPC) שמחה להכריז על השתתפותה ב-GITEX 2023. היא תציג בתערוכה את הפתרונות הקמעונאיים החכמים המוכנים להפעלה האחרונים שלה, ציוד משחק חדש ומיכון למפעל, כמו גם משפחת המיני מחשבים מסדרת LIVA Z5 שלה, כולל LIVA Z5 Plus, LIVA Z5E Plus, ו-LIVA Z5F Plus החדש.

רוזן, יועץ למשקיעים ידוע, מעודד את המשקיעים ב- Shift4 Payments, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים ידוע, מעודד את המשקיעים ב- Shift4 Payments, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – FOUR

הדדליין הסופי לתביעה נגד EOSE מחר: רוזן, עורך דין מוביל במשפט, מעודד את המשקיעים ב- Eos Energy Enterprises, Inc שצברו עודף הפסדים של יותר מ-100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ
הדדליין הסופי לתביעה נגד EOSE מחר: רוזן, עורך דין מוביל במשפט, מעודד את המשקיעים ב- Eos Energy Enterprises, Inc שצברו עודף הפסדים של יותר מ-100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 2 באוקטובר בתביעה ייצוגית בניירות ערך – EOSE, EOSEW

פירמת עורכי הדין רוזן המוכרת ברחבי העולם מעודדת משקיעים של Hawaiian Electric Industries, Inc עם הפסדים העולים על 100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ
פירמת עורכי הדין רוזן המוכרת ברחבי העולם מעודדת משקיעים של Hawaiian Electric Industries, Inc עם הפסדים העולים על 100 אלף דולר, להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך - HE
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI