דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים FeelBetter משיקה מחקר להערכת השפעת הטכנולוגיה על חיזוי חולים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות לא מיטבי
FeelBetter משיקה מחקר להערכת השפעת הטכנולוגיה על חיזוי חולים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות לא מיטבי
חיים נוי 30/06/22 |  צפיות: 111

FeelBetter משיקה מחקר להערכת השפעת הטכנולוגיה על חיזוי חולים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות לא מיטבי

ניתוח רטרוספקטיבי להערכת ריבוד הסיכונים של FeelBetter והיכולות לספק הדרכה לטיפול ותמיכה בניהול של מטופלים קשישים שנוטלים מספר תרופות

תל אביב, 29ביוני 2022, (BUSINESS WIRE):

FeelBetter, המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני לייעול טיפול מבוסס ערך, הודיעה על שיתוף פעולה עם Brigham and Women's Hospital בבוסטון במחקר רטרוספקטיבי. הפיילוט יעריך את היכולת של פתרון התוכנה כשירות של FeelBetter לחזות אילו מטופלים קשישים, עם מצבים כרוניים מרובים ומשטרי תרופות מורכבים, נמצאים בסיכון להידרדרות ואשפוז. בנוסף, הפיילוט יעריך את יעילות היכולות של FeelBetter לתמוך בהחלטות ולספק המלצות לניהול תרופות מוביל פעולה לחולים מעל גיל 65.

שימוש בו-זמני במספר תרופות לטיפול במחלות ומצבים בריאותיים אחרים, נפוץ בקרב מבוגרים. מדובר באחת הדאגות הצומחות בהיבט של בריאות הציבור בקרב חולים קשישים: רבים מהם סובלים ממצבים כרוניים מרובים, ולכן נטילת תרופות רבות סוללת את הדרך לאי-הקפדה על לקיחתן, תגובות בין תרופות, תופעות לוואי ותוצאות בריאותיות לקויות, כמו גם שימוש מוגבר בשירותי הבריאות ועלייה בעלויות.

"מבוגרים בני 65 ומעלה צפויים לסבול ממצבים כרוניים מרובים, ולכן, נוטלים יותר תרופות מאשר בקבוצות גיל אחרות. יש הזדמנות לזהות אילו מטופלים נמצאים בסיכון לתופעות לוואי הקשורים למשטרי התרופות שלהם, ולפתח פתרונות המסייעים לצוותים קליניים לפעול מראש", אמרה ליסה רוטנשטיין, ד"ר, מנהלת רפואית לבריאות האוכלוסיה ב-Brigham and Women's Hospital והמנהלת הראשית של המחקר. "חשוב לחקור כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לשפר את התוצאות הקליניות".

על פי דו"ח משנת 2019 של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, 83% מהאמריקאים בשנות ה-60 וה-70 לחייהם נטלו לפחות תרופת מרשם אחת ב-30 הימים הקודמים למחקר, וכשליש השתמשו בחמש או יותר תרופות מרשם, לרוב לטיפול בכולסטרול, לחץ דם גבוה וסוכרת. מדי שנה, ניהול נטילת תרופות שאינו מיטבי מביא ל-275,000 מקרי מוות ולעלויות הניתנות להימנעות של יותר מ-528 מיליארד דולר בארצות הברית בלבד1.

Brigham and Women's Hospital הוא ארגון הבריאות הראשון בארצות הברית שמבצע הערכה לפתרון של FeelBetter כדי לעזור להתגבר על אתגרי נטילת ריבוי תרופות שכאלה. צוות המחקר ישתמש בטכנולוגיה של FeelBetter כדי לנתח את תרופות המרשם והנתונים הקליניים של חולים קשישים עם מצבים כרוניים מרובים שטופלו בבית החולים Brigham and Women's בשלוש תרופות מרשם או יותר באופן פעיל מיולי 2016 עד דצמבר 2019. החוקרים בבית החולים יבחנו בנוסף כיצד ניתן להשתמש בפתרון של FeelBetter כדי לזהות מטופלים להם הסיכון הגבוה ביותר להידרדרות, אשפוז והוצאות כספיות עקב פערים בטיפול, כמו גם כיצד ניתן למנף את הטכנולוגיה כדי לאפשר זיהוי של שילובים של מרשמים ותרופות שעלולים להוביל לתוצאות שליליות.

תוצאות המחקר יכללו הערכות לגבי ההפחתה השנתית הפוטנציאלית בסך ההוצאה הרפואית המונעת בידי הטכנולוגיה של FeelBetter, במיוחד הוצאות הקשורות לביקורים במחלקות חירום ואשפוזים שניתן להימנע מהם. ההערכות הן שהבדיקה תושלם עד סוף 2022 וממצאיה יפורסמו ב-2023.

פיילוט רטרוספקטיבי שנערך לאחרונה עם 153,000 מטופלים מנוהלים בלאומית שירותי בריאות, אחת מספקיות שירותי הבריאות הגדולות בישראל, הראה כי השימוש בפתרון של FeelBetter יכול לעזור לארגונים לסנתז ולנתח נתוני בריאות ממספר מקורות כדי לדווח במדויק אילו מטופלים מושפעים יותר מכל מנטילת ריבוי תרופות שאינה מיטבית, וצפויים לאשפוז שניתן למנוע נמנע תוך 30-90 יום. בנוסף, תובנות מהפיילוט של לאומית שירותי בריאות מראות שהטכנולוגיה של FeelBetter יכולה לסייע בשיפור הניהול הפיננסי של מערכות בתי החולים על ידי זיהוי החולים הקשישים שנמצאים בסיכון לפני האשפוז.

"ב-FeelBetter, המטרה שלנו היא לאפשר ניהול תרופות פרואקטיבי ולהעצים ספקי בריאות עם הידיעה שהתרופות שהם רושמים בטוחות ויעילות", אמרה ד"ר אדווה צוק און, מנהלת הרפואה הראשית של FeelBetter, ורופאה עם יותר מ-15 שנות ניסיון ברפואה משפחת ורפואה גריאטרית. "המחקר עם Brigham and Women's Hospital יאפשר לנו לאמת עוד יותר את היכולת של הפתרון שלנו להתאים משטרי נטילת תרופות ולשפר את המסע של המטופלים, תוך תמיכה במאמצים למעבר לטיפול מבוסס ערך".

למידע נוסף על FeelBetter, בקרו בכתובת www.FeelBetter.Healthcare

אודות FeelBetter

FeelBetter היא המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני המניעה טיפול מבוסס ערך, ומספקת את היכולות לייעל את ניהול התרופות לאורך רצף הטיפול. FeelBetter נוסדה בידי צוות בינתחומי של קלינאים, טכנולוגים וותיקי תעשיית הבריאות, והיא מעצימה ספקים עם תובנות מעשיות כדי לעזור להבטיח שהתרופות שהם רושמים בטוחות ויעילות. פתרון התוכנה כשירות של החברה מסנתז ומנתח נתוני בריאות ממקורות מרובים כדי לחזות אילו מטופלים מעל גיל 65 - עם ריבוי מצבים כרוניים ועם משטר תרופתי מורכב - הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להידרדרות, לאשפוז ולגרימת עלויות כספיות בגין טיפול בריבוי תרופות שאינו מיטבי. הטכנולוגיה של FeelBetter, המופעלת בידי בינה מלאכותית ויכולות לימוד מכונה, ניתנת למינוף גם כדי לזהות את הצורך בהתערבויות קליניות פוטנציאליות ולהתאמה אישית משטרי תרופות.

עם המטה הראשי בתל אביב, המשקיעים של FeelBetter כוללים את FirstTime Ventures, GoodCompany Ventures,Random Forest VC ו-Triventures.

1 Watanabe, J. H., Mclnnis, T., & Hirsch, J. D. (2018). Cost of Prescription Drug-Related Morbidity and Mortality. The Annals of pharmacotherapy, 52(9), 829-837. https://doi.org/10.1177/1060028018765159

ראו את ההודעה במקור באתר businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220629005358/en/

לפרטים נוספים וליצירת קשר

מדיה

Nicole Pariser
FeelBetter
E: [email protected]

Jacob Gnieski
Red Havas Health
E: [email protected]

מקור:FeelBetter

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
אנטרה ביו מספקת דגשים עסקיים ותוצאות כספיות לרבעון השני של 2022
Entera Bio Ltd, (נאסד"ק: ENTX), מובילה בפיתוח תרופות המתבססות על מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום על תוצאותיה הכספיות והתפעוליות לרבעון שהסתיים ב-30 ביוני 2022.

Mary Kay Inc. ממשיכה בתמיכתה בהעצמת נשים בכנס אבן הפינה הבינלאומי של פורום הנשים בצ'ילה
מחקר בלעדי על התקדמות השוויון המגדרי ב-25 השנים האחרונות ב-18 מדינות באמריקה הלטינית נחשף

פלטפורמת Anomali מקדמת יכולות זיהוי ותגובה מונעות מודיעין ומונעת שיבושים עסקיים תוך מיטוב של הוצאות האבטחה
יכולות חדשות ממשיכות את ההתמקדות של Anomali כדי לאפשר לתאגידים ארגוניים להישאר צעד אחד לפני היריבים

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – OM

OKX ולינקדאין פרסמו יחדיו את דו"ח הכישרונות העולמי של תעשיית הבלוקצ'יין
*ההיצע והביקוש של כישרונות בתחום הבלוקצ'יין העולמי יוצא מאיזון בגלל חוסר במועמדים *הביקוש לכישרון ליבה עבר מהתמקדות בפיננסים להתמקדות טכנית

Insilico Medicine מכריזה על השקעה חדשה בהובלת חברת Prosperity7 Ventures הנתמכת בידי Aramco, ומביאה את סך המימון בסדרה D ל-95 מיליון דולר
* Insilico Medicineמכריזה על סגירת סבב סדרה D2 שלה, נתון שמביא את סך המימון מסדרה D ל-95 מיליון דולר, למרות חוסר הוודאות בשוק

Lakemore Partners ממנה את פול גיירה כיו"ר ועדת הביקורת
Lakemore Partners LTD והישויות האחרות בקבוצה שלה (Lakemore), חברת השקעות אשראי פרטית מובילה המשקיעה בעיקר בשליטה בהון CLO, הודיעה כי מינתה את פול גיירה ליו"ר העצמאי של ועדת הביקורת של Lakemore Partners.

Legit Security הכריזה על תמיכה במסגרות ציות חדשות כדי להגביר את האבטחה והשלמות של שרשרת אספקת התוכנה
ניקוד סיכונים בזמן אמת, ניטור סחיפה, אנטי-שיבוש ואימות מוצא נדרשים יותר ויותר כדי להבטיח שרשרת אספקת תוכנה מאובטחת

פסיפיק גרין מבצעת בהצלחה את מודל המעבר שלה לאנרגיה מתחדשת ומודיעה על הדו"ח השנתי שלה לשנה המסתיימת ב-31 במרץ 2022
Pacific Green Technologies, Inc., (OTCQB:PGTK)) מודיעה כי השלימה בהצלחה את אבן הדרך הראשונה שלה בתהליך של גיוון והסדרה של זרמי ההכנסה שלה. פסיפיק גרין עוברת מספקית ציוד טכנולוגי יחיד במגזר הימי לחברת פיתוח מונעת נכסים של "בנייה-עצמית-הפעלה" של אנרגיה מתחדשת ומערכת אגירת אנרגיה סוללות ("BESS"), בהובלת הסגירה הפיננסית ביוני 2022 של הפרויקט הראשון שלה בסך 99.98 מגה-וואט בפארק האנרגיה ריצ'בורו, כחלק מצינור 1.1 ג'יגה-וואט של פסיפיק גרין של פיתוחי BESS בבריטניה.

Elektros מכריזה על אסטרטגיית תחנות טעינה לאזורים כפריים ומעוטי יכולת
חברת Elektros (OTC PINK:ELEK), מובילה מתפתחת באספקת פתרונות ניידות חשמלית, הודיעה כי Ludlow Researchפרסמה חוות דעת מחקרית על החברה בהתבסס על העברת חוק האקלים ותמריצי מס לרכבים חשמליים (EV) שעברו לאחרונה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI