דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת מחזמר: החבדניקים – סוחף, מלהיב, מרשים – תיאטרון הקאמרי
ביקורת מחזמר: החבדניקים – סוחף, מלהיב, מרשים – תיאטרון הקאמרי
חיים נוי 21/09/22 |  צפיות: 396

ביקורת מחזמר: החבדניקים – סוחף, מלהיב, מרשים – תיאטרון הקאמרי

מאת חיים נוי

המחזמר החבדניקים, העולה בתיאטרון הקאמרי, הוא מופע מרשים, סוחף ומלהיב, שטרם נראה כדוגמתו בארץ. שואו ברמה גבוהה, להקת שחקנים, זמרים ורקדנים נפלאה ותזמורת שלמה על הבמה מעניקים חוויה מוזיקלית ותיאטרלית.

הבמאים גלעד קמחי, המנהל האמנותי של הקאמרי ואודי גוטשלק להטטו עם הלהקה והתוצאה היא מחזמר מושקע ולמען האמת, לא נופל מהפקות בווסט אנד וברודווי ואפילו עולה על חלקן.

הכוראוגרפיה של אביחי חכם היא מדהימה ונפלאה ובית ספר לכל הכוראוגרפים על במות הארץ וחו"ל.

המחזמר נכתב בידי אודי גוטשלק והוא מעין פארודיה על חצרות החסידים עם קריצות לגיבורי סרטים ומחזות כמו שני קוני למל, האחים בלוז,שיקאגוועוד.

אלעד פרץ הלחין את המוזיקה והיא סוחפת, פורצת ומתנגנת, מושרת בידי הלהקה המוכשרת ובליווי תזמורת המהפכה המצוינתבניצוח רועי אופנהיים.

העלילה עוסקת בשני אחים מחב"ד ,רווקים הכמהים לכלות. אחד האחים , יהודה, משודך לבתו של הרב ואולם הרב מתנה זאת בכך שגם אחיו, חיים,ימצא כלה ראויה, אחרת לא יסכים לנישואיו. הצרה היא שאם יהודה הוא עילוי בתורה ובחור משכמו ומעלה, הרי אחיו קצת קוני למל, רפה שכל קמעא ועוד חסרונות. במטרה למצוא לו כלה הם מגיעים לתל אביב ושם נופלים להרפתקאות עם ראש משפחת פשע המטיל אימה על הסביבה ועל עובדיו הזרים במועדון מפוקפק. התסבוכת מסתבכת כפליים, אך התוצאה לבסוף מגיעה לפתרונה המדהים והטוב.

עופרי ביטרמן ורפאל עבאס מגלמים את שני האחים ומשחקם הוא מעולה, מקצועי וראוי לכל מחיאות הכפיים. השניים הם שחקנים עם כישרון יוצא דופן – מצויינים.

טלי אורן ושני שאולי מגלמות לסירוגין באורח נפלא את השדכנית המהירה ביותר בעולם והן מבדרות ונהדרות. המדובר בתפקיד כפול של שתי שדכניות בנות דוד. טלי היא כוכבת משכמה ומעלה ומשחקה מצוין. שני שאולי שראיתי בהצגה קודמת משחקת מעולה, קולחת ותוססת.

יניב סוויסה מגלם את המאפיונר ומשחקו הוא פנינה של משחק, בית ספר לשחקנים, כישרון מהלך.

אוראל צברי מגלם את עוזרו של הרבי והמספר ואת משה רבנו והוא מרשים ומעולה. תפקידו כמשה, למרות שהוא קצר ואפיזודי זכור יותר מכל תפקיד בהצגה בזכות משחקו המשובח והטקסט המופלא.

דניאל סטיופין מוצלח מאוד כעוזרו הלא נאמן של ראש משפחת הפשע ומשחקו רווי הומור וכישרון. דניאל משחק במקצועיות רבה.

אלעד אטרקצ'י גונב את ההצגה בדמות רון,מעצב שמלות הכלה והקטעים עימו נפלאים והוא ראוי לתשואות מיוחדות. אלעד הופך לכוכב במה, רקדן וזמר ומשחקו מרגש ונהדר.

מי שראויה לתשומת לב מיוחדת היא מאיה לבני המגלמת נהדר את מרי, העובדת הזרה במועדון של ראש משפחת הפשע. מאיה מגישה משחק משובח ומקצועי, והכישרון שלה פשוט נוטף ממנה. מאיה המספרת כי אומצה בגיל 3 חודשים בוויטנאם על ידי משפחה ישראלית והייתה ילדת פלא שהופיעה בפסטיגלים למיניהם ובמחזות זמר מילדותה. סיפור חייה ראוי לסדרה מיוחדת בטלוויזיה. אין ספק שעוד נשמע ממנה רבות בזכות משחקה והפוטנציאל המרשים שלה.

בלהקה בולטת מאוד יפעת זהר כהן, חיית במה מוצלחת, אלונה טננבאום המרשימה, דור אוחיון המוכשרת, טופז אבדנג, אופק זרקו, מתן און ימי, אור משה, גלעד מרחבי, בר קליין,רועי ניב, אנטולי שנפלד, עדי מיוחס, שי שטרית, שחף בוארון, רפאל בנימין, אדיר בובליל ויעל דובר, המעולים והכישרוניים.

הניהול המוזיקלי של אמיר לקנר ואלעד פרץ הוא מצויין.

התפאורה של ערן עצמון היא מרשימה ביותר שטרם נראתה כמוה. התלבושות של אורנה סמורגונסקי יפיפיות ומוצלחות. התאורה המצוינת של אבי יונה בואנו (במבי). הסאונד המוצלח של ניראל שרון.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

צילום –שמחה ברבירו


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
LeddarTech מכריזה על שחרור מוצרי תוכנת ההיתוך והתפיסה התחושתית LeddarVision Front-View המיועדים ליישומי ADAS בכלי רכב אוטומטיים ברמה 2/2+
®LeddarTech, מובילה עולמית באספקת טכנולוגיית חישת ADAS ו-AD הגמישה, החזקה והמדויקת ביותר, שמחה להכריז על השקת ה- LeddarVision™ Front-View-E (LVF-E) ו-LeddarVision™ Front-View-H (LVF-H), שתי ערמות של תוכנות היתוך ותפיסה תחושתית מקיפות ברמת המערכת אשר משלבות באופן מיטבי מודליות של חיישנים עבור יישומי ADAS ברמה 2/2+ המשיגים דירוג 5* NCAP 2025/GSR 2022 .

Anaqua ו-PatSnap משתפות פעולה כדי לספק פתרון ניהול קניין רוחני מקצה לקצה עבור תעשיית התרופות
היכולות המשולבות יאפשרו שימוש בשיטות העבודה המומלצות בסקירות שלב השער במדעי החיים

EIT Urban Mobility, 8200 Impact ו- CityZone בשיתוף פעולה ישראלי-אירופי ייחודי ליצירת סינרגיות באקוסיסטם הגלובלי בתחום המוביליטי
EIT Urban Mobility, יוזמה של המכון האירופי לחדשנות וטכנולוגיה (EIT) של האיחוד האירופי, הכריזה היום על שיתוף פעולה עם 8200 Impact ו-CityZone, שיפעלו כסוכן שלה בישראל לשנת 2023.

סנט קיטס ונוויס משדרגת את תוכנית האזרחות שלה על ידי השקעה כדי להגביר את תעשיית האירוח שלה
סנט קיטס ונוויס (St Kitts and Nevis) מחזקת את מגזר האירוח והתיירות המקומי שלה עם השקעות המתקבלות באמצעות תוכנית האזרחות על ידי השקעה.

זולטק חוגגת יום הולדת 80 למייסד
מובילים את תעשיית סיבי הפחמן בקנה מידה עולמי

Comet ו- Run:AI בשיתוף פעולה לייעול פרוייקטי ML עבור אנשי Data Scientists, חוקרים וצוותי IT
המערכת של Comet, המובילה בתחומה, לניהול וניטור מודלים מתממשקת כעת בצורה חלקה עם יכולות התיאום והאינטגרציה של Run:ai על מנת לתמוך ב Data Scientists לאורך מחזור החיים המלא של למידת מכונה (ML)

מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS
המאמר בכתב עת עבר סקירת ביקורת של עמיתים והוא מפרט את ממצאי המחקר של Calgon Carbon

פורבס וקרן משפחת אבירם מכריזים על החזרת פרסי אבירם לשנת 2023 – תחרות טכנולוגיה למען האנושות עם פרס גדול בסך 500,000 דולר
פורבס, בשיתוף עם קרן משפחת אבירם, מכריזים על פרסי אבירם השנתיים השניים – Tech Tech for Humanity – טכנולוגיה למען האנושות, שיתקיימו במרוקו בשנת 2023.

Legit Security נבחרה לרשימה הקצרה של פרס "חדשנות האבטחה של השנה"
Legit Security, חברת אבטחת סייבר עם פלטפורמה תאגידית לאבטחת שרשרת אספקת התוכנה של הארגון, הודיעה היום שהיא נבחרה לרשימה הקצרה של פרס "חדשנות האבטחה של השנה" עבור תוכנית 2022-2023 Cloud Awards.

Outseer ממנה את יוגש פאטל, מנהל לשעבר ב-Callsign ומנהיג טכנולוגי בכיר ב-HSBC ו-Lloyds Bank למנהל טכנולוגיה ראשי ומדען נתונים ראשי
המוביל הטכנולוגי המוכח מביא ניסיון רב שנים עם פתרונות לפתרון למניעת הונאות פיננסיות באמצעות למידת מכונה ומדעי נתונים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI