דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים אפליה מגדרית בחוקי האלימות מסכנת נשים, חושף דו"ח חדש של שוויון עכשיו (Equality Now)
אפליה מגדרית בחוקי האלימות מסכנת נשים, חושף דו"ח חדש של שוויון עכשיו (Equality Now)
חיים נוי 23/11/22 |  צפיות: 62

אפליה מגדרית בחוקי האלימות מסכנת נשים, חושף דו"ח חדש של שוויון עכשיו (Equality Now)

ביירות, לבנון, 23 בנובמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

כדי למנוע אלימות מבוססת מגדר ולמצות את הדין עם העבריינים, מסגרת משפטית ומדיניות חזקה ומיושמת היטב היא חיונית. ובכל זאת, במדינות רבות, כולל במזרח התיכון ובצפון אפריקה (MENA), נשללות מנשים וילדות אותן זכויות משפטיות כמו גברים ונערים. תדרוך מדיניות חדש של "שוויון עכשיו" Equality Nowמילים ומעשים: הטלת אחריות על ממשלות לתהליך הבדיקה של בייג'ינג +30 – אפליה מינית בחוקי אלימות – מדגיש חוקים הנוגעים לאלימות נגד נשים וילדות, וכיצד הפרות מונצחות בשל אי שוויון שנכתב בחוק, וכתוצאה מכך היעדר הרתעה ופטור מעונש למבצעים.

ארגון "שוויון עכשיו" עוקב ומדווח על דגימה של חוקים המפלים במפורש בין המינים. לרגל היום הבינלאומי למיגור האלימות נגד נשים ב-25 בנובמבר, אנו תומכים בתיקון מיידי או ביטול של כל החקיקה הסקסיסטית.

ארגון הבריאות העולמי מעריך כי 30% מהנשים ברחבי העולם חוו אלימות פיזית ו/או מינית של בני זוג אינטימיים או אלימות מינית שאינה בת הזוג במהלך חייהן. המספר המזעזע הזה מחריף בגלל אי השוויון, האפליה והאלימות המותרת שנמצאים בחלק מהחוקים.

ב- MENA, עיראק מעניקה לבעלים זכות חוקית להעניש את נשותיהם בגבולות מסוימים שנקבעו בחוק או במנהג. בעוד מצרים מאפשרת עונש מופחת לגברים שהורגים את נשותיהם על גילוים במעשה ניאוף.

חוקי אונס מפלים כאשר הם קובעים במכוון חריגים לנסיבות מסוימות, כגון אונס בתוך נישואין, או כאשר הם מאפשרים לאנסים להימנע מהעמדה לדין פלילי על ידי נישואים לקורבנותיהם. כווית ולוב הן בין המדינות המספקות פרצות חוקיות "להתחתן עם האנס שלך".

במדינות רבות עדיין יש הגדרות משפטיות של אונס על בסיס כוח, או איום בכוח, במקום חוסר הסכמה. לעתים קרובות הקורבנות צריכים להוכיח שהם התנגדו פיזית לתקיפה, וזה בדרך כלל דורש הגשת ראיות לפציעות נוספות שנגרמו על ידי התוקף. גישה כזו אינה מצליחה להבין את הדרכים המגוונות שבהן קורבנות מגיבות לאונס. היא משאירה מקרים רבים ללא עונש ומטפחת תרבות של התעללות.

אלימות נגד נשים ונערות מתרחשת גם באינטרנט, אך אין תקן אוניברסלי להפסקת הניצול וההתעללות המינית ברשת. הפטריארכיה והמיזוגניה שפורחות בעולם הפיזי משתכפלות ומחמירות ברשת והחוקים חייבים לטפל בכך במרחב הדיגיטלי.

בנימה חיובית, כמה חוקים שהודגשו בדו"ח שלנו לשנת 2020 בוטלו או תוקנו, או שהצעות חוק נמצאות בעבודה עבור חוקים חדשים או טובים יותר. כך, למשל, בוטל חוק בסוריה שפטר לחלוטין מעונש גברים שהרגו קרובי משפחה בגין "כבוד", ובכך הוסר התירוץ המקל לפשעי "כבוד" שהטילו עונש מופחת בהרבה.

אנטוניה קירקלנד מ- Equality Now אומרת כי "מסגרת וסביבה משפטית ומדיניות חזקות ומקיפות חיוניות להגנה על נשים ונערות מפני אלימות. חוקים צריכים להיות מנוסחים מתוך הבנה פמיניסטית אוניברסלית, מצטלבת, של דינמיקת הכוח ואי השוויון העומדים בבסיס אלימות מבוססת מגדר והיעדר גישה לצדק עבור הקורבנות".

למידע נוסף:

TARA CAREY
GLOBAL HEAD OF MEDIA
Equality Now
Email: [email protected]
Telephone: +44 (0)7971 556 340 (available on WhatsApp)
Twitter: @tararaecarey
Website: equalitynow.org*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
LeddarTech מכריזה על שחרור מוצרי תוכנת ההיתוך והתפיסה התחושתית LeddarVision Front-View המיועדים ליישומי ADAS בכלי רכב אוטומטיים ברמה 2/2+
®LeddarTech, מובילה עולמית באספקת טכנולוגיית חישת ADAS ו-AD הגמישה, החזקה והמדויקת ביותר, שמחה להכריז על השקת ה- LeddarVision™ Front-View-E (LVF-E) ו-LeddarVision™ Front-View-H (LVF-H), שתי ערמות של תוכנות היתוך ותפיסה תחושתית מקיפות ברמת המערכת אשר משלבות באופן מיטבי מודליות של חיישנים עבור יישומי ADAS ברמה 2/2+ המשיגים דירוג 5* NCAP 2025/GSR 2022 .

Anaqua ו-PatSnap משתפות פעולה כדי לספק פתרון ניהול קניין רוחני מקצה לקצה עבור תעשיית התרופות
היכולות המשולבות יאפשרו שימוש בשיטות העבודה המומלצות בסקירות שלב השער במדעי החיים

EIT Urban Mobility, 8200 Impact ו- CityZone בשיתוף פעולה ישראלי-אירופי ייחודי ליצירת סינרגיות באקוסיסטם הגלובלי בתחום המוביליטי
EIT Urban Mobility, יוזמה של המכון האירופי לחדשנות וטכנולוגיה (EIT) של האיחוד האירופי, הכריזה היום על שיתוף פעולה עם 8200 Impact ו-CityZone, שיפעלו כסוכן שלה בישראל לשנת 2023.

סנט קיטס ונוויס משדרגת את תוכנית האזרחות שלה על ידי השקעה כדי להגביר את תעשיית האירוח שלה
סנט קיטס ונוויס (St Kitts and Nevis) מחזקת את מגזר האירוח והתיירות המקומי שלה עם השקעות המתקבלות באמצעות תוכנית האזרחות על ידי השקעה.

זולטק חוגגת יום הולדת 80 למייסד
מובילים את תעשיית סיבי הפחמן בקנה מידה עולמי

Comet ו- Run:AI בשיתוף פעולה לייעול פרוייקטי ML עבור אנשי Data Scientists, חוקרים וצוותי IT
המערכת של Comet, המובילה בתחומה, לניהול וניטור מודלים מתממשקת כעת בצורה חלקה עם יכולות התיאום והאינטגרציה של Run:ai על מנת לתמוך ב Data Scientists לאורך מחזור החיים המלא של למידת מכונה (ML)

מחקר תפעול מחדש של Calgon Carbon מראה הסרה והשמדה של PFAS
המאמר בכתב עת עבר סקירת ביקורת של עמיתים והוא מפרט את ממצאי המחקר של Calgon Carbon

פורבס וקרן משפחת אבירם מכריזים על החזרת פרסי אבירם לשנת 2023 – תחרות טכנולוגיה למען האנושות עם פרס גדול בסך 500,000 דולר
פורבס, בשיתוף עם קרן משפחת אבירם, מכריזים על פרסי אבירם השנתיים השניים – Tech Tech for Humanity – טכנולוגיה למען האנושות, שיתקיימו במרוקו בשנת 2023.

Legit Security נבחרה לרשימה הקצרה של פרס "חדשנות האבטחה של השנה"
Legit Security, חברת אבטחת סייבר עם פלטפורמה תאגידית לאבטחת שרשרת אספקת התוכנה של הארגון, הודיעה היום שהיא נבחרה לרשימה הקצרה של פרס "חדשנות האבטחה של השנה" עבור תוכנית 2022-2023 Cloud Awards.

Outseer ממנה את יוגש פאטל, מנהל לשעבר ב-Callsign ומנהיג טכנולוגי בכיר ב-HSBC ו-Lloyds Bank למנהל טכנולוגיה ראשי ומדען נתונים ראשי
המוביל הטכנולוגי המוכח מביא ניסיון רב שנים עם פתרונות לפתרון למניעת הונאות פיננסיות באמצעות למידת מכונה ומדעי נתונים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI