דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים
מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים
חיים נוי 25/03/23 |  צפיות: 84

מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים

שנזן, סין, 24 במרץ 2023, (BUSINESS WIRE):

חברת וואווי Huaweiקיימה לא מכבר את כנס ״10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים״ בנושא ״מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק״. פיי ז׳נפו (Fei Zhenfu), נשיא תחום מתקני מרכז מרכז הנתונים של וואווי, פרסם סקירה טכנית המתארת את תובנותיה של וואווי לגבי מגמות במתקני מרכזי הנתונים שנועדו לקדם פיתוח בר-קיימא בתעשיית מרכזי הנתונים.

על פי פיי ז׳נפו, כל זמן שהדרישה למחשוב גלובלי ממשיכה לצמוח בקצב מסחרר בעידן הבינה הדיגיטלית, תהיה נסיקה בבניית מרכזי נתונים. כדי להגיע למצב של ניטרליות פליטת פחמן, על הענף לתעדף שימור אנרגיה, צמצום פליטות פחמן וטרנספורמציה ירוקה. הדבר מציב הזדמנויות כמו גם אתגרים. כשהיא שואבת מניסיונה ומהתובנות שלה בענף, וואווי זיהתה את 10 המגמות הבאות:

מגמה 1: פליטת פחמן מופחתת: כדי למזער את טביעת הרגל האקולוגית שלהם, מרכזי נתונים יאמצו פתרונות ירוקים מופחתי פחמן וישתמשו במקורות אנרגיה נקיים, כמו חשמל פוטו-וולטאי, רוח ואנרגיה הידרואלקטרית. עד 2027, צריכת האנרגיה הירוקה צפויה לעלות על 50%. פתרונות וטכנולוגיות חדישות לחיסכון באנרגיה, כמו השבת חום מפסולת משמשים לשיפור יעילות האנרגיה ושיעורי ההתאוששות של מרכז הנתונים.

מגמה 2: קיימות: אינדיקטורים חדשים של קיימות של מרכזי נתונים יוצגו, כולל נצילות של אנרגיה מתחדשת, יעילות השימוש במים (WUE), יעילות השימוש בפחמן (CUE), יעילות השימוש בחלל (SUE), יעילות השימוש ברשת GUE)), שיעור התאוששות חומרים ופליטות מזהמים לכל החיים, בנוסף ליעילות השימוש הקיים באנרגיה (PUE).

מגמה 3: פריסה מהירה: יש לפרוס מרכזי נתונים במהירות כדי להיענות לדרישות המחשוב העצומות, תוך הפחתת תקופות בנייה מ-12 חודשים לשישה חודשים או פחות.

מגמה 4: צפיפות גבוהה: ככל שביצועי השבבים וצריכת אנרגיה משתפרים, הדרישה למרכזי נתונים בעלי צפיפות גבוהה תגדל. מרכזי נתונים בענן יהפכו למיינסטרים ושיתוף פעולה ממוחשב מגוון יהפוך לנורמה. צפיפות אנרגיה סטנדרטית עבור ארון IT תגדל מ-6-8 קילוואט ל-12-15 קילוואט עד שנת 2027. צפיפות האנרגיה במחשוב-על ובמרכזי מחשוב חכמים יגיעו ל-30 קילוואט או יותר.

מגמה 5: גמישות: מרכזי נתונים עתידיים יהיו יותר גמישים ביחס לשדרוגים, כאשר דור אחד של מתקנים יתמוך בהתפתחות ביצועים על פני שניים או שלושה דורות של ציוד IT. עיצוב סטנדרטי יאפשר פריסה על פי דרישה והרחבת קיבולת אלסטית.

מגמה 6: בנייה טרומית: אדריכלות פשוטה ובנויה מראש תתמודד עם אתגרים כמו תקופות בנייה ארוכות ושירותי תחזוקה ותפעול מורכבים של מרכזי נתונים רגילים. בעתיד, מבנה של מרכז נתונים יאכלס למעלה מאלף ארונות, וקמפוס יוכל לאכלס מעל 10 אלף ארונות. העיצוב הבנוי מראש יקצר את תקופת הבנייה עבור מרכז נתונים בן אלף ארונות מ-12 חודשים לשישה חודשים, מה שיאפשר מסירה מהירה ופריסה על פי דרישה.

מגמה 7: אינטגרציה של אחסון וגיבוי: מרכזי נתונים עם דרישה גבוהה לאנרגיה ידרשו אחסון של אנרגיה ואנרגיה מתחדשת. פריסות של מערכות אחסון אנרגיה (ESS) במרכזי נתונים ישלבו מערכות קצרות טווח לגיבוי אנרגיה שישתתפו ברגולציית התדירות ובהשלה יזומה, מה שיגביר את יציבות רשת החשמל. השלה יזומה גם תשפר את יעילות השימוש ברשת (GUE) כך שאפשר יהיה לפרוס יותר ארונות IT כדי להגביר הכנסות.

מגמה 8: קירור מפוצל: מערכת קירור מפוצלת משתמשת במקורות קירור עבור כל חדר נתונים ומאמצת תצורת יתירות כפי הנדרש. בעתיד, מערכות קירור מפוצלות יחליפו בהדרגה קירור מרכזי כפתרון המועדף על מרכזי נתונים גדולים בשל האדריכלות הגמישה והמהימנות הגבוהה שלהן.

מגמה 9: תחזוקה ותפעול חכמים: תחזוקה ותפעול חכמים הם דבר חיוני לשיפור הנצילות והמהימנות של מקורות המשמשים מרכזי נתונים. תפעול חכם יקבע באופן אוטומטי את מצב נכסי מרכז הנתונים כדי למקסם את ערך הנכס. תחזוקה חכמה תזהה מחדלים ותמטב שימור אנרגיה בזמן אמת כדי לשפר את היעילות של התחזוקה והתפעול, ולהשיג רמת תחזוקה שניתן לחזות מראש ונצילות אנרגיה אופטימלית.

מגמה 10: אבטחה ואמינות: ככל שהדיגיטליזציה והבינה מתקדמים, מרכזי נתונים יחזקו את מהימנות החומרה, אבטחת התוכנה, עמידות המערכות, בטיחות, פרטיות והזמינות שלהם. טכנולוגיות בינה מלאכותית יישמו תחזוקה חזויה על רכיבים, מכשירים ומערכות ברמת החומרה. הגנה היררכית תסופק ברמת התוכנה. שילוב של מדדי תוכנה וחומרה ישפרו את אמינות מרכז הנתונים.

במבט קדימה, חברת וואווי תחזק את החדשנות הטכנולוגית שלה כדי להוביל את פיתוח הענף ולהציע מוצרים ופתרונות תחרותיים יותר כדי לבנות בסיס דיגיטלי איתן לעתיד ירוק ומופחת פחמן של תעשיית מרכזי הנתונים.

למידע נוסף על 10 המגמות המובילות במתקני מרכזי נתונים, הורידו את הסקירה הטכנית "10 המגמות המובילות של מתקני מרכז נתונים" בכתובת https://digitalpower.huawei.com/attachments/index/06be6a70172444d1a84f88b8e0db5c29.pdf

למידע נוסף:

wangjing402@huawei-partners.com

מקור: Huawei

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
DRS RADA Technologies זכתה בחוזה של משרד הביטחון הישראלי לאספקת מערכות מכ"ם טקטיות מתקדמות
חברת Leonardo DRS, Inc (נאסד"ק ו-TASE DRS) הודיעה היום כי היחידה העסקית שלה DRS RADA Technologies, נבחרה לספק למשרד הביטחון הישראלי מכ"מים ניידים מתקדמים שמעניקים יכולות נוספות להתגונן ממגוון איומים אזוריים שממשמשים ובאים.

דייב אנד באסטר'ס יפתחו 20 חנויות בהודו ובאוסטרליה
יעד הבידור מכריז על שותפות זיכיון בינלאומית עם קבוצת Malpani ו-NightOwl Entertainment

הניסוי הקליני שלב 3 LUNAR מדגים שיפור משמעותי מבחינה סטטיסטית וקלינית בהישרדות הכוללת עבור מטופלים עם סרטן ריאה גרורתי של תאים שאינם-קטנים (NSCLC) לאחר טיפולים מבוססי-פלטינום
*טיפול בשדות חשמליים (Tumor Treating Fields – TTF) יחד עם טיפול סטנדרטי סיפקו שיפור מובהק סטטיסטית וקלינית של 3 חודשים בהישרדות החציונית הכוללת לעומת הטיפול הסטנדרטי ללא רעילות מערכתית נוספת

ביקורת: נדל"ן – המחזה הראשון של רוני קובן על החלום הישראלי לדיור – דרמה מרגשת – בית צבי
07/06/23 | תיאטרון
נדל"ן הוא מחזה העוסק בחלום הישראלי לדיור ובמרכזו מאבק משפחתי בין דורות אודות עתידו של פרויקט עתידי של בית מגורים בנווה צדק בתל אביב. זהו המחזה הראשון של המחזאי והעיתונאי רוני קובן המשרטט תמונה ישראלית על חלום הנדל"ן בהשראת אירועים משפחתיים. ההצגה העולה בבית צבי ברמת גן היא דרמה משפחתית מרגשת ומותחת. הבמאי ארתור קוגן, המנהל האמנותי והפדגוגי של בית צבי, להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה נוקבת ומעניינת שאין בה רגע דל.

Getinge בוחרת ב-Anaqua כדי לספק פלטפורמת ניהול IP מרכזית יחידה
חברת הטכנולוגיה הרפואית הגלובלית תשתמש ב-AQX של Anaqua כדי לסייע באיחוד ותיאום הניהול של כל נכסי הקניין הרוחני שלה

פתרון ה-Bluetooth Low Energy (BLE) המקיף של VeriSilicon קיבל את האישור של Bluetooth 5.3
הפתרון מצמצם באופן משמעותי את הסיכונים בשלב התכנון, מאיץ את ההגעה לשוק של מערכות ה-SoC של לקוחות, ומרחיב את פריסת המוצרים של VeriSilicon בענף ה-IoT

תכונות חדשות של Zoom IQ, המבוססות על בינה מלאכותית יוצרת, זמינות כעת למשתמשי זום להתנסות בחינם
תכונות כמו סיכום פגישות וניסוחי שיחות של Zoom IQ מאפשרות למשתמשים לסכם במהירות פגישות Zoom מבלי להקליט ולנסח תוכן ב-Zoom Team Chat

Ai-Media תשיק פתרון כתוביות אוטומטי מבוסס בינה מלאכותית לשוק האסייתי ב- BroadcastAsia
Ai-Media, המובילה בפתרונות כתוביות חיות, תמלול ותרגום מונחי טכנולוגיה, נרגשת להכריז על נוכחותה ב- BroadcastAsia בסינגפור, שם תחשוף את פתרון הכתוביות האוטומטי פורץ הדרך LEXI 3.0 שלה לשוק האסייתי.

NRx Pharmaceuticals, Lotus Pharmaceuticals ו-Alvogen Inc מכריזות על שיתוף פעולה לפיתוח ומסחור NRX-101
*NRx Pharmaceuticals, Lotus Pharmaceuticals ו-Alvogen ישתפו פעולה בהמשך הפיתוח והמסחור של NRX-101 לטיפול אובדני בדיכאון דו-קוטבי עמיד לטיפול אובדני (S-TRBD) בשווקים גלובליים

סלברייט מכריזה על טכנולוגיה חדשנית לסגירת תיקים; העלאת הרף לחקירות מודרניות
Cellebrite DI Ltd, מובילה עולמית בפתרונות בינה דיגיטלית (DI) למגזר הציבורי והפרטי, הודיעה היום על פתרון UFED Ultra החדש שלה, המרחיב ומאיץ את יכולות הגישה לנתונים, חילוץ, פענוח וסקירה עבור רשויות אכיפת החוק ברחבי העולם כדי לספק ראיות דיגיטליות מוכנות לבית המשפט.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI