דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים
מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים
חיים נוי 25/03/23 |  צפיות: 226

מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק | חברת וואווי מציגה את 10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים

שנזן, סין, 24 במרץ 2023, (BUSINESS WIRE):

חברת וואווי Huaweiקיימה לא מכבר את כנס ״10 המגמות המובילות של מתקני מרכזי נתונים״ בנושא ״מרכזי נתונים חכמים, בניית עתיד ירוק״. פיי ז׳נפו (Fei Zhenfu), נשיא תחום מתקני מרכז מרכז הנתונים של וואווי, פרסם סקירה טכנית המתארת את תובנותיה של וואווי לגבי מגמות במתקני מרכזי הנתונים שנועדו לקדם פיתוח בר-קיימא בתעשיית מרכזי הנתונים.

על פי פיי ז׳נפו, כל זמן שהדרישה למחשוב גלובלי ממשיכה לצמוח בקצב מסחרר בעידן הבינה הדיגיטלית, תהיה נסיקה בבניית מרכזי נתונים. כדי להגיע למצב של ניטרליות פליטת פחמן, על הענף לתעדף שימור אנרגיה, צמצום פליטות פחמן וטרנספורמציה ירוקה. הדבר מציב הזדמנויות כמו גם אתגרים. כשהיא שואבת מניסיונה ומהתובנות שלה בענף, וואווי זיהתה את 10 המגמות הבאות:

מגמה 1: פליטת פחמן מופחתת: כדי למזער את טביעת הרגל האקולוגית שלהם, מרכזי נתונים יאמצו פתרונות ירוקים מופחתי פחמן וישתמשו במקורות אנרגיה נקיים, כמו חשמל פוטו-וולטאי, רוח ואנרגיה הידרואלקטרית. עד 2027, צריכת האנרגיה הירוקה צפויה לעלות על 50%. פתרונות וטכנולוגיות חדישות לחיסכון באנרגיה, כמו השבת חום מפסולת משמשים לשיפור יעילות האנרגיה ושיעורי ההתאוששות של מרכז הנתונים.

מגמה 2: קיימות: אינדיקטורים חדשים של קיימות של מרכזי נתונים יוצגו, כולל נצילות של אנרגיה מתחדשת, יעילות השימוש במים (WUE), יעילות השימוש בפחמן (CUE), יעילות השימוש בחלל (SUE), יעילות השימוש ברשת GUE)), שיעור התאוששות חומרים ופליטות מזהמים לכל החיים, בנוסף ליעילות השימוש הקיים באנרגיה (PUE).

מגמה 3: פריסה מהירה: יש לפרוס מרכזי נתונים במהירות כדי להיענות לדרישות המחשוב העצומות, תוך הפחתת תקופות בנייה מ-12 חודשים לשישה חודשים או פחות.

מגמה 4: צפיפות גבוהה: ככל שביצועי השבבים וצריכת אנרגיה משתפרים, הדרישה למרכזי נתונים בעלי צפיפות גבוהה תגדל. מרכזי נתונים בענן יהפכו למיינסטרים ושיתוף פעולה ממוחשב מגוון יהפוך לנורמה. צפיפות אנרגיה סטנדרטית עבור ארון IT תגדל מ-6-8 קילוואט ל-12-15 קילוואט עד שנת 2027. צפיפות האנרגיה במחשוב-על ובמרכזי מחשוב חכמים יגיעו ל-30 קילוואט או יותר.

מגמה 5: גמישות: מרכזי נתונים עתידיים יהיו יותר גמישים ביחס לשדרוגים, כאשר דור אחד של מתקנים יתמוך בהתפתחות ביצועים על פני שניים או שלושה דורות של ציוד IT. עיצוב סטנדרטי יאפשר פריסה על פי דרישה והרחבת קיבולת אלסטית.

מגמה 6: בנייה טרומית: אדריכלות פשוטה ובנויה מראש תתמודד עם אתגרים כמו תקופות בנייה ארוכות ושירותי תחזוקה ותפעול מורכבים של מרכזי נתונים רגילים. בעתיד, מבנה של מרכז נתונים יאכלס למעלה מאלף ארונות, וקמפוס יוכל לאכלס מעל 10 אלף ארונות. העיצוב הבנוי מראש יקצר את תקופת הבנייה עבור מרכז נתונים בן אלף ארונות מ-12 חודשים לשישה חודשים, מה שיאפשר מסירה מהירה ופריסה על פי דרישה.

מגמה 7: אינטגרציה של אחסון וגיבוי: מרכזי נתונים עם דרישה גבוהה לאנרגיה ידרשו אחסון של אנרגיה ואנרגיה מתחדשת. פריסות של מערכות אחסון אנרגיה (ESS) במרכזי נתונים ישלבו מערכות קצרות טווח לגיבוי אנרגיה שישתתפו ברגולציית התדירות ובהשלה יזומה, מה שיגביר את יציבות רשת החשמל. השלה יזומה גם תשפר את יעילות השימוש ברשת (GUE) כך שאפשר יהיה לפרוס יותר ארונות IT כדי להגביר הכנסות.

מגמה 8: קירור מפוצל: מערכת קירור מפוצלת משתמשת במקורות קירור עבור כל חדר נתונים ומאמצת תצורת יתירות כפי הנדרש. בעתיד, מערכות קירור מפוצלות יחליפו בהדרגה קירור מרכזי כפתרון המועדף על מרכזי נתונים גדולים בשל האדריכלות הגמישה והמהימנות הגבוהה שלהן.

מגמה 9: תחזוקה ותפעול חכמים: תחזוקה ותפעול חכמים הם דבר חיוני לשיפור הנצילות והמהימנות של מקורות המשמשים מרכזי נתונים. תפעול חכם יקבע באופן אוטומטי את מצב נכסי מרכז הנתונים כדי למקסם את ערך הנכס. תחזוקה חכמה תזהה מחדלים ותמטב שימור אנרגיה בזמן אמת כדי לשפר את היעילות של התחזוקה והתפעול, ולהשיג רמת תחזוקה שניתן לחזות מראש ונצילות אנרגיה אופטימלית.

מגמה 10: אבטחה ואמינות: ככל שהדיגיטליזציה והבינה מתקדמים, מרכזי נתונים יחזקו את מהימנות החומרה, אבטחת התוכנה, עמידות המערכות, בטיחות, פרטיות והזמינות שלהם. טכנולוגיות בינה מלאכותית יישמו תחזוקה חזויה על רכיבים, מכשירים ומערכות ברמת החומרה. הגנה היררכית תסופק ברמת התוכנה. שילוב של מדדי תוכנה וחומרה ישפרו את אמינות מרכז הנתונים.

במבט קדימה, חברת וואווי תחזק את החדשנות הטכנולוגית שלה כדי להוביל את פיתוח הענף ולהציע מוצרים ופתרונות תחרותיים יותר כדי לבנות בסיס דיגיטלי איתן לעתיד ירוק ומופחת פחמן של תעשיית מרכזי הנתונים.

למידע נוסף על 10 המגמות המובילות במתקני מרכזי נתונים, הורידו את הסקירה הטכנית "10 המגמות המובילות של מתקני מרכז נתונים" בכתובת https://digitalpower.huawei.com/attachments/index/06be6a70172444d1a84f88b8e0db5c29.pdf

למידע נוסף:

[email protected]

מקור: Huawei

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

דאק קריק טכנולוגיות חוגגת עם אלופות החדשנות expert.ai ו-Cognizant ב- Hatch-a-Thonשל Formation '24
מבין 40 נרשמות, המועמדות הסופיות בתחום שותפות הפתרונות expert.ai, Glia ו-Milliman, והמועמדות הסופיות מבין חברות האינטגרציה Cognizant, Coforge ו-Capgemini הציגו את הפתרונות החדשניים שלהן שמטרתם לפשט את תעשיית הביטוח

Mary Kay מעניקה מענקים לחמישה מדענים צעירים שאפתנים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי Regeneron
מרי קיי Mary Kay Inc., מעודדת תאגידית התומכת בחינוך STEM ונוער שרודפים אחרי חלומותיהם, העניקה לאחרונה שלושה מענקים לחמישה מדענים בולטים בבתי ספר תיכוניים, שנבחרו מתוך כמעט 2,000 משתתפים המייצגים כמעט 70 מדינות, עם מענקים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי של רגנרון (ISEF) בלוס אנג'לס.

MING משיקה את 37.09 Bluefin, שעון צלילה חדש לעומק של עד 600 מטר עם חוגת ספיר בעלת מנגנון פנימי
Horologer MING השיקה את 37.09 Bluefin החדש, המציג לראווה את שפת העיצוב מהדור השלישי של החברה. זהו השעון הראשון של החברה עם חוגת תזמון מאורת המיוצרת מספיר ומסתובבת באופן חד כיווני ומחליפה את טבלת הצלילה הקונבנציונלית.

Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) ("Nyxoah" או "החברה"), חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

מושל אינדיאנה אריק הולקומב מעלה את אינדיאנה לבמה העולמית בפסגה הכלכלית העולמית
הנגיד, IEDC מקדמים בברכה מנהיגים תעשייתיים, ממשלתיים ואקדמיים מהשוק העולמי כדי להתמודד עם הנושאים הדחופים ביותר ברחבי העולם

Formation '24 - הוועידה הטכנולוגית היוקרתית למובילי תעשיית הביטוח – יוצאת לדרך בדאלאס
מפגש השיא של החדשנים הגלובליים בתחום הביטוח והטכנולוגיה מתכנס בדאלאס, טקסס

AI-Media תציג פתרונות הצגת כתוביות חדשניים ב-Broadcast Asia Expo 2024
AI-Media, המובילה העולמית בפתרונות ליצירת כתוביות המבוססים על בינה מלאכותית, מכריזה על השתתפותה בתערוכת Broadcast Asia Expo 2024, שתערך בין ה-29 ל-31 במאי במתחם Singapore Expo. בדוכן של AI-Media, ביתן #5L3-3, היא תחשוף את ההתקדמות האחרונה שלה בטכנולוגיית הצגת כתוביות במהלך שידור, שנועדה לחולל מהפכה בתעשייה.

Nyxoah מודיעה על הפחתת הסכום המקסימלי הזמין במסגרת תוכנית הנפקת המניות שלה בשוק
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) ("Nyxoah" או "החברה"), חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום כי הפחיתה את הסכום המרבי של 6,000,000 מניות רגילות הזמינות להנפקה במסגרת "הצעה בשוק" שלה (שהוכרזה ב-22 בדצמבר 2022) בסכום של 1,569,139 מניות רגילות,

HCL Group ופלטפורמת UpLink מודיעות כי ניתן להגיש בקשות להשתתפות באתגר החדשנות הגלובלי השלישי, Aquapreneur
HCL Group, קונגלומרט גלובלי, ופלטפורמת UpLink, הפלטפורמה הפתוחה לחדשנות של הפורום הכלכלי העולמי, הודיעו על פתיחת ההרשמה לאתגר השלישי ביוזמת החדשנות Aquapreneur, שיקרא "מתמודדים עם אתגר זיהום המים". הכרזה זו נעשתה במהלך המפגש העשירי של פורום המים העולמי שנערך בבאלי, אינדונזיה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI