דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מודל הבינה המלאכותית המוביל בעולם Falcon 40B מאיחוד האמירויות זמין כעת לשימוש ללא תמלוגים
מודל הבינה המלאכותית המוביל בעולם Falcon 40B מאיחוד האמירויות זמין כעת לשימוש ללא תמלוגים
חיים נוי 03/06/23 |  צפיות: 124

מודל הבינה המלאכותית המוביל בעולם Falcon 40B מאיחוד האמירויות זמין כעת לשימוש ללא תמלוגים

אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות, 31 במאי 2023, (BUSINESS WIRE):

‏Falcon 40B, מודל הבינה המלאכותית של Technology Innovation Institute (TII) בעל הקוד הפתוח בקנה מידה נרחב המוביל באיחוד האמירויות, זמין כעת לשימוש מסחרי ולצורכי מחקר ללא צורך בתשלום תמלוגים, זאת כמענה לדרישה הגלובלית לגישה מכלילה אל משאבי בינה מלאכותית.

ביצועי Falcon 40B, שדורג במקום הראשון ברשימת מודלי השפות הגדולים (LLM) של Hugging Face, עולים על אלה של מתחרים כמו Meta LLaMA ו-Stability AI StableLM. בכפוף לרישיון התכנה החופשית Apache 2.0, משתמשי Falcon 40B יקבלו גישה לכל פטנט המכוסה על ידי התכנה האמורה. רישיון Apache 2.0 מבטיח את האבטחה והזמינות של תכנת קוד פתוח חזקה ובטוחה ומאפשר מודל פיקוח יעיל.

הגישה החופשית ש-TII מעניקה ל-Falcon 40B שמה דגש על המחויבות של החברה לחידושים טכנולוגיים ולשיתוף ידע, תוך טיפוח של אקוסיסטמה שיתופית וחיזוק מיצובה של איחוד האמירויות כגורם מוביל בזירת הבינה המלאכותית בעולם. בנוסף, המעשה משקף את מחויבותה של איחוד האמירויות לפרוץ את הגבולות ולעצב עתיד בו יש לבינה המלאכותית תפקיד מכריע המעודד לשינוי חיובי.

הפריסה של Falcon 40B במודל הקוד הפתוח וללא תמלוגים מעצימה ישויות במגזר הפרטי והציבורי ומקנה להן יתרונות, כמו התחלה מהירה יותר של פרויקטים, קיצור זמן הביצוע של פעולות חוזרות, הגמשת תהליכי פיתוח תכנה, תמיכה חזקה ומונעת קהילה, וכן ניהול קל יותר של רישיונות.

TII שואפת לטפח אקוסיסטמה משגשגת של שיתוף, יצירתיות והעברת ידע בין מפתחים, חוקרים ועסקים ברחבי העולם. המהלך מקדם שקיפות, הכללה וקידום מואץ של בינה מלאכותית בעולם ופותח בפניה הזדמנויות שונות ליישם את האפליקציות שלה על פני ענפים ומגזרים שונים.

ד"ר אבתסאם אלמזרואי, מנהלת יחידת Cross-Center ב-TII, אמרה: "הוויתור על תמלוגי Falcon 40B מקדם התפתחויות טכנולוגיות מכלילות התורמות לחברה מגובשת. אנו שואפים להשתמש בטכנולוגיה כאמצעי לאיחוד האנושות וכדי להבטיח את עתיד עולמנו".

לפרטים נוספים ולעדכונים הנוגעים למודל הבינה המלאכותית Falcon 40B בעל הקוד הפתוח, וכן להרשמה, ניתן לבקר בכתובת: FalconLLM.TII.ae

לדירוג Falcon 40B, ניתן לבקר בכתובת: https://huggingface.co/spaces/HuggingFaceH4/open_llm_leaderboard

למידע נוסף, ניתן לבקר בכתובת: www.tii.ae

*מקור: AETOSWire

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53410420/en

למידע נוסף:

ג'ניפר דוואן, מנהלת תקשורת בכירה
jennifer.dewan@tii.ae

מקור: The Technology Innovation Institute

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
פלטפורמת המסחר האלקטרוני Ubuy בוחרת ב-Nuvei כדי להאיץ את הצמיחה הבינלאומית שלה
Ubuy מגיעה ללקוחות נוספים ברחבי העולם באמצעות האינטגרציה שלה לחבילת שיטות התשלום החלופיות המובילה בתעשייה של Nuvei

דאק קריק טכנולוגיות מכריזה על הזוכות הראשונות בפרסי שותפת השנה של Duck Creek Technologies לשנת 2023
כל אחת מבין שותפות אינטגרציית המערכות Accenture, Agne ו-Coforge; שותפות הפתרונות Copart, LexisNexis Risk Solutions, Quadient ו-Smart Communications and Consulting וכן שותפת הייעוץ Penguin Tech זכו להכרה בזכות חידושים טכנולוגיים משמעותיים עבור תעשיית הביטוח במהלך פסגת השותפים לשנת 2023 של Duck Creek

WPC Energy מציינת את סיומו של קונגרס הנפט העולמי ה-24 המוצלח בקלגרי
24WPC קידמה בברכה יותר מ-10,000 מבקרים, יותר מ-5,000 נציגים ונרשמים מ-111 מדינות

Quantexa ממנה בכירים מהתעשייה לוועדה המייעצת שלה כדי להאיץ תוכניות צמיחה
נשיא בלאקרוק לשעבר, מנכ"ל NHSX לשעבר ומנהל GCHQ לשעבר מביאים ניסיון עשיר בתעשייה מתחומי הפיננסים, הבריאות והביטחון הלאומי

WilsonHCG נבחרה לספקית ה-RPO הגלובלי מספר 1 ב-2023 RPO Baker’s Dozen List של HRO Today
WilsonHCG זכתה להכרה כספקית מיקור חוץ של תהליכי גיוס (RPO) מספר 1 2023 RPO Baker’s Dozen List של HRO Today.

קבוצת Apparel יוצרת עסקה רב-מותגית פורצת דרך עם Marquee Brands LLC, ומרחיבה את טביעת הרגל האופנתית ב-GCC ובהודו
קבוצת Apparel, קונגלומרט אופנה ולייף סטייל עולמי מוביל, מודיעה על הסכם רישוי מונומנטלי רב-מותגי עם Marquee Brands LLC, בעלת מותגים, המשווקת וחברת המדיה הנודעת.

Inuitive מטמיעה את ה-ISP IP של VeriSilicon במעבד ה-Vision AI שלה
פתרונות ה-IP של VeriSilicon ממוטבים ליישומי רובוטיקה ו- AR/VR/MRתובעניים.

Truecaller חושפת זהות מותג חדש ומאפייני זיהוי משודרגים ומבוססי בינה מלאכותית למניעת הונאה
הלוגו המשודרג מסמל התמקדות חזקה ומחודשת בפרטיות הצרכן ובאבטחה משודרגת של התקשורת העיצוב הכולל משמר את צבע ‘True blue’ המוכר, בשילוב סמל שיוצר זהות ברורה להגנה על המשתמשים מפני יישומי "העתקה" ויישומים מתחזים

הבינה המלאכותית יכולה כעת לסייע בהזמנת מסלול הטיולים המושלם
Guide to Europe מכריזה על חידוש פורץ דרך בתחום תכנון הנסיעות: Travis, כלי תכנון לנסיעות שמופעל באמצעות בינה מלאכותית, מספק כעת מסלולי טיולים ממוטבים על בסיס העדפות הלקוח, קרבה של אטרקציות, תמהיל ייחודי של נתוני ביקורת, שעות פעילות ומשתנים קריטיים נוספים.

Acino מרחיבה באופן משמעותי את הנוכחות והיכולות באמריקה הלטינית באמצעות רכישת M8 Pharmaceuticals
מעל 300 עובדי M8, פורטפוליו מוצרים והיקף תרופתי כדי לשפר את טביעת הרגל של Acino ואת מעמדה האסטרטגי בשווקים מרכזיים באמריקה הלטינית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI