דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת – איכן שפועם ליבך– מרגש ונוקב- קורות של לילה בנבכי הנפש - הבימה
ביקורת – איכן שפועם ליבך– מרגש ונוקב- קורות של לילה בנבכי הנפש - הבימה
חיים נוי 18/07/23 |  צפיות: 581

ביקורת – איכן שפועם ליבך– מרגש ונוקב- קורות של לילה בנבכי הנפש - הבימה

מאת חיים נוי

איכן שפועם ליבך – היא הצגה יפה ומרגשת , העולה בתיאטרון הבימה, העוסקת באירועי לילה אחד בפאב שכונתי , שם מבלה צעיר תל אביבי , הממתין לניתוח מעקפים של אביו המאושפז בבית החולים.

המחזה נכתב בידי ירון אדלשטיין, מחזאי ויוצר מעולה שכבר העלה מספר הצגות מפעימות וייחודיות. הפעם בחר ירון להתרכז באירועי לילה אפוף דמויות שהתרכזו בפאב ואין ספק כי מדובר בממתק תיאטרלי מריר אבל שופע תמונות תוססות וגם עצובות, המעניקים לצופה חוויה בלתי נשכחת.

הצגת היחיד מבוצעת בכישרון מופלא בידי דניאל סבג, המצליח להעלות לפחות 7 דמויות שונות וגם משונות, המאכלסות את הפאב והוא פושט ולובש דמות באורח מדהים וכל דמות היא עולם בפני עצמו . דניאל הוא שחקן מצוין ומשחקו הוא שיר הלל לתורת המשחק ובית ספר למשחק של אדם אחד.

העלילה עוסקת בחייל צעיר המקבל חופשה מיוחדת מהצבא , לאחר שאביו לקה בהתקף לב ונקבע לו ניתוח מעקפים בבית החולים. את הלילה המותח הוא בוחר לבלות בפאב שכונתי קטן במרכז תל אביב, שם הוא משתלב במילים וסיפורים של אנשי הפאב וגם המבלים האחרים, בניסיון להפיג את שעות המתח שלו.

האווירה רוויית האלכוהול מציפה אותו והוא נבלע כאילו בדמויות השזורות פנטזיות וסטיות של לילה אפוף אדי אלכוהול וריח של בירה. דניאל מצויד במעיל רוח חורפי והוא פושט ולובש אותו ומחליף דמות אחר דמות וזהו כשרונו המיוחד, לשחק 7 דמויות שונות וכל אחת מהן מרתקת ועם מסר משלה לחיים. מבליל הדמויות והמונולוגים שלהם הוא פוגש בעצם את עצמו.

רק כיסא אחד במרכז הבמה ומהתקרה משתלשלות להן שקיות עירוי השופכות אוירה של בית חולים.

דניאל סבג צולח בכישרון רב את מגוון התפקידים והוא ראוי למחיאות כפיים על רקיחת מגוון התפקידים ובכך שהקהל זוכה לחוויה תיאטרלית מרגשת ונוקבת.

בסיום ההצגה נפתרת התעלומה על מה שאירע עכשיו ומה עלה בגורל האב.

שמו של המחזה קשור למסעדה הנודעת בשעתו ננוצ'קה של ננה שרייר , שיצאה לחפש את האמת על משפחתה הביולוגית וכתבה את שם ההצגה כלוגו על דלת המסעדה.

איכן ולא היכן הוא שם ראוי ונכון המופיע גם בגמרא ומהותו היא אי- כאן כלומר היכן.

אין ספק כי מדובר בהצגה קטנה אך גדולה ועמוסה בתובנות חיים ודניאל סבג הוא שחקן מקסים שיודע להגיש לצופים את המגדנייה הנפלאה בטוב טעם ובמשחק משובח.

ההצגה בוימה ברגישות ובכישרון על ידי ירון אדלשטיין וטל ברנר. נועה דותן אחראית לתלבושות ותפאורת הבמה. איתמר גרוס עיצב את המוזיקה היפה. עומר בולנז'ר כהן עיצב את התאורה הראויה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – ז'ראר אלון


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
איחוד האמירויות הערביות קוראת לקונצנזוס עולמי על ממשל של בינה מלאכותית
"ממשלות חייבות להפסיק לנסות לשלוט בבינה מלאכותית בכללותה ובמקום זאת להתמקד בהסדרת תחומי שימוש", אומר שר הבינה המלאכותית של איחוד האמירויות

סוראב צ'נדראקר מכחיש בתוקף את ההאשמות בהונאת האפליקציות של Mahadev
סוראב צ'נדראקר קורא לכלי התקשורת לתקן את הנרטיב הרווח ומציע שיתוף פעולה מלא כדי להבטיח שהצדק ייעשה

LiveRamp משיקה הפעלה מקורית של חדרים נקיים ורזולוציית זהות משופרת בכל שירותי הענן העיקריים
יכולות ענן מקוריות חדשות המתרכזות בפרטיות עוזרות ללקוחות להתגבר על אובדן אותות, לחבר במדויק בין התמונה של הלקוחות ולהגיע באופן אפקטיבי ליותר צרכנים בכל רחבי האקו-סיסטם.

המומנטום של ExaGrid לרבעון השלישי של 2023
ExaGrid ממשיכה בצמיחה – 11 רבעונים רצופים של תזרים מזומנים חופשי

דדליין חשוב לתביעה נגד FOURT: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Shift4 Payments, Inc להבטיח ייעוץ
דדליין חשוב לתביעה נגד FOURT: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Shift4 Payments, Inc להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 19 באוקטובר בתביעה ייצוגית בניירות ערך – FOUR

התראת דדליין למשקיעי HAWAIIAN ELECTRIC: רוזן, משרד עורכי דין מוביל, מעודד משקיעים עם הפסדים ב- Hawaiian Electric Industries, Inc להבטיח ייעוץ
התראת דדליין למשקיעי HAWAIIAN ELECTRIC: רוזן, משרד עורכי דין מוביל, מעודד משקיעים עם הפסדים ב- Hawaiian Electric Industries, Inc להבטיח ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך - HE

רוזן, פירמת עורכי דין מוערכת בעולם, מעודדת משקיעים עם הפסדים ב- UiPath, Inc. להבטיח ייעוץ
רוזן, פירמת עורכי דין מוערכת בעולם, מעודדת משקיעים עם הפסדים ב- UiPath, Inc. להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – PATH

סורן ביורן מונה למנכ"ל Driscoll's
היו"ר והמנכ"ל הנוכחי של Driscoll's, ג'יי מיילס רייטר, יפרוש בינואר 2024, כדי להפוך ליו"ר בכיר

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים עם הפסדים ב- Advance Auto Parts, Inc. להבטיח ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים עם הפסדים ב- Advance Auto Parts, Inc. להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – AAP

מובילאיי מודיעה על תזמון של תוצאות הרבעון השלישי של 2023
חברת מובילאיי (Mobileye Global Inc) (נאסד"ק: MBLY) (מובילאיי) הודיעה היום כי תפרסם את תוצאותיה הפיננסיות לרבעון השלישי של 2023 ביום חמישי, 26 באוקטובר 2023, לפני פתיחת השוק.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI