בחירת מטפלת לקשישים.
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 15/02/12

אם סב המשפחה שלכם בא בימים ואתם מעוניינים להשיב לו את העצמאות ותחושת הבטחון הגיע הזמן שתצמידו לו מטפלת לקשישים שתדאג לכל מחסורו באצעות שירותי סיעוד מתקדמים, שתיקח אותו עם עגלת הנכים או ההליכון ותסיע אותו ממקום למקום. מטפלת לקשישים יודעת היטב לבצע כל פעולת סיעוד נדרשת, למעש פעולות המצריכות ידע ורפואי.

כיצד בוחרים מטפלת לקשישים.

בעת תהליך של בחירת מטפלת לקשישים עליכם לשים לב לדברים הבאים.

שפת הדיבור של המטפלת  - אם סב המשפחה הוא יוצא  אירופה ודובר את אחת השפות, רומנית, הונגרית, רוסית או גרמנית, מומלץ מאוד לנסות לאתר מטפלת לקשישים שדוברת את אותה השפה כמו הסב, הדבר יעזור מאוד לסב לתקשר עם המטפלת.

ארץ המוצא -  מלבד שפת הדיבור של המטפלת  לארץ מוצאה חשיבות ברמה עליונה , מטפלת לקשישים ממוצא פיליפיני או הודי לרוב ידועה ברמת המסירות הגבוהה שיש לה לאדם בו היא מטפלת בו ולכן אם סב המשפחה שלכם זקוק לטיפול צמוד הכולל מקלחות והאכלה שוטפת מומלץ על אף שפת הדיבור המשותפת של המטפלת והסב להעדיף עובד סיעוד או מטפלת לקשישים מהודו או מהפיליפינים.

רישיון נהיגה - אם סב המשפחה נוהג מומלץ מאוד לוודא אל מול חברות סיעוד שונות אם יש להם בנמצא עובדת זרה או עובד זר בעל רישיון נהיגה, העובדה כי המטפלת תוכל לנהוג במקומו של הסב יכולה להקל מאוד על התנועה והניידות של הסב והמטפלת ולהוריד עול משמעותי מבני המשפחה.

תחומי עניין - כל חברת סיעוד מכובדת מצרפת לכל עובד או מטפלת סיעודית, טופס רשמי המפרט את תחומי העניין של העובד הזר, כך למשל עובדת זרה או מטפלת לקשישים שחובבת חיות תהיה רשומה בפירוט במערכת החברה. בעת הבחירה של המטפלת עבור הסב, מומלץ מאוד לוודא כי לסב ולמטפלת תחומי עניין משותפים. אם ברשותו של הסב שישה כלבים הזקוקים לטיפול מומלץ לוודא כי המטפלת חובבת חיות, אם הסב אוהב לשבת ולדוג שעות על גבי שעות צריך שהמטפלת שבחרתם עבורו תאהב מים ולא תשנא אותם.

מראה כללי - על אף שמראה כללי נאה כביכול איננו קשור למציאות ולא מעיד על כישוריה של המטפלת, מומלץ מאוד להסתכל בתמונות של המטפלת ולוודא כי מראה פניה מסביר פנים לאדם המבוגר ולא מרתיע או מאיים.

 >> למידע משלים על אביזרי סיעוד


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26217.aspx