תנורי הסקה הפועלים באמצעות שבבי עץ
נכתב על ידי: tanuryarok
תאריך: 27/02/12

היום בעידן המודרני , האדם יכול להשתמש באמצעי חימום שונים, החל ממיזוג אוויר הפולט אוויר חם, וכלה בקמין. אחד מאמצעי החימום השימושיים ביותר היום הוא תנור הסקה שמחמם מערכת הסקה סגורה.

תנורי הסקה הם מוצר נפוץ, פרקטי וחסכוני, שניתן לראות אותו בבתים רבים. תנורי הסקה הם תנורים ששורפים חומר גלם כלשהו וע"י כך הם מחממים מערכות הסקה סגורות המחממות מים שזורמים בצינורות אל החדרים השונים בבית.

יש היום תנורי הסקה הפועלים באמצעות גז, ויש תנורי הסקה הפועלים באמצעות דלק ויש גם מוצר שהוא יחסית חדש בשוק והוא תנורי הסקה אקולוגיים ששורפים פתיתי עץ ממוחזרים.

רבים מהאנשים שבבתיהם יש תנורי הסקה המחממים מערכות הסקה, יעדיפו תנורי הסקה המופעלים באמצעות שבבי עץ על פני תנורי הסקה המופעלים באמצעות גז או דלק. הסיבות לכך הן:

· תנורי הסקה המופעלים באמצעות שבבי עץ יהיו חסכוניים יותר מתנורי הסקה המופעלים באמצעות דלק או גז משום שחומר הגלם נפט הרבה יותר יקר משבבי עץ שבאים ממיחזור.

· תנורי הסקה הפועלים על בסיס דלק נחשבים לתנורים פחות בטוחים מתנורי הסקה הפועלים באמצעות עץ מפני שהאנרגיה שבנפט היא מתלקחת הרבה יותר מעץ .

· תנורי הסקה הפועלים באמצעות עץ אינם יוצרים בחדרי הבית תחושה של אוויר צפוף ודחוס.

· תנורי הסקה בשבבי עץ  אינם פולטים עשן כמו תנורים הפועלים על בסיס נפט, גז או סולר, ולכן אין צורך לבנות עבורם ארובה גבוהה שתהיה מעל לגובה הגג, יתרון זה חוסך בעלויות ההתקנה של תנורי ההסקה הפועלים על שבבי עץ.

· תנורי הסקה הפועלים באמצעות עץ אינם צריכים תחזוקה שוטפת כמו התנורים הפועלים על בסיס דלק. ולכן אנשים רבים מעדיפים תנורי הסקה על בסיס עץ שאינם גורמים כאב ראש לבעל הדירה, ואינם מהווים מקור להוצאות כספיות גדולות.

· תנורי  הסקה הפועלים על בסיס שבבי עץ יעילים יותר וחסכוניים יותר ממזגנים הפועלים על בסיס חשמל יקר ובזבזני.

אז אם אתם שוקלים להתקין בביתכם מערכת הסקה חדשה, כדאי שתבדקו אילו מערכות הסקה קיימות בשוק, מהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן, ואיזו מהן מתאימה לצרכים שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26610.aspx