ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
נכתב על ידי: neri bennun
תאריך: 11/03/12

ביטוחי הרכב מציעים שלושה סוגי ביטוחים, אחד מהם הוא חובה – וכך גם הוא נקרא: ביטוח חובה, ושניים מהם הם ביטוחי רשות, אך חשיבותם גדולה מאוד – ביטוח צד שלישי וביטוח מקיף. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף ונפש, ביטוח מקיף מכסה אתכם מבחינת רכוש – נזקים כספיים כתוצאה מפגיעה ברכב, גניבה וכדומה. ביטוח צד שלישי לרכב מכסה למעשה נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי, כתוצאה מתאונה עם רכבכם.

כאמור, תאונות יכולות לקרות בכל מיני צורות. כולם מכירים את הסרטון המצחיק בו נהגת נסעה בטעות קדימה במקום ברוורס, לחצה בכוח על דוושת הגז ונכנסה בחלון ראווה של חנות. זה אולי נשמע תסריט קצת הזוי, אך לצערנו, טעויות כאלה קורות גם במציאות. במקרה כזה, העלות הכספית בגין הנזק שנגרם לחנות תהיה גדולה מאוד. ביטוח צד ג' לרכב יכסה את הנזקים והנהג לא יידרש לשלם יותר מכמה מאות שקלים, השתתפות עצמית. מה אם לא נתתם זכות קדימה ונכנסתם ברכב אחר? ביטוח צד שלישי יכסה את עלות הנזק הנגרם לרכב בו פגעתם. ביטוח צד שלישי הוא חיוני מאוד ומכסה אתכם מפני הוצאות כלכליות כבדות מאוד. לכן, לא כדאי לחשוב פעמיים אם כדאי או לא – רצוי להתייחס אל ביטוח צד שלישי לרכב כאל ביטוח חובה.

ביטוח צד שלישי – מה לבדוק?

ביטוח צד ג לרכב מיועד לכל מי שאין לו ביטוח מקיף. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד שלישי. מי שרכבו כבר נמצא שנים רבות על הכביש ולא ממש משתלם לבטחו בביטוח מקיף, יכול לרכוש פוליסת ביטוח צד שלישי לרכב במחיר אטרקטיבי וליהנות גם מראש שקט וגם מיתרונות נוספים.

חשוב מאוד לפנות אל חברת ביטוח המתמחה בביטוחי רכב, בעלת שם ומוניטין, כך שתהיו בטוחים שאתם בידיים טובות ויש לכם לאן לפנות בכל מקרה של תביעה. רוב חברות הביטוח מציעות פוליסת ביטוח צד שלישי בסיסית, הכוללת כיסויים בסיסיים. בדקו אלו אפשרויות שדרוג מאפשרת לכם החברה ובאיזה מחיר. ישנן חברות ביטוח אשר מציעות מגוון שדרוגים לפוליסת צד שלישי לרכב, החל משירותי חילוץ וגרר ועד גניבת רדיו מתוך הרכב שלכם. מומלץ לבדוק את כל הנתונים הללו, כך שתוכלו להרכיב פוליסת ביטוח צד שלישי שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

אגב, רכישת פוליסת ביטוח צד ג' יחד עם ביטוח חובה לדוגמה, דרך אותה חברת ביטוח, פעמים רבות תוזיל את העלות ותהיה משתלמת הרבה יותר. כמו כן, תוכלו להוזיל את גובה הפרמיה, במידה ורק אתם או אדם נוסף בלבד נוהגים ברכב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27031.aspx