עדשות מגע יומיות
נכתב על ידי: topseach
תאריך: 09/04/12

מי שעבורו משקפי ראייה הן אי נעימות מתמשכת, יקרה ולא אסתטית מבין היטב את יתרונותיהם האדירים של עדשות המגע וממקם אותן בקלות בקטגוריית 'אחת מהמצאות המאה'.

עדשות המגע יומיות ועדשות מגע חודשיות משדרגות פלאים את ההנאה מהרכבת העדשות ומקילה באופן משמעותי על אוכלוסיות מסויימות כמו קשישים וילדים את השימוש ובעצם פותחת בפניהם אפשרות נוספת ופרידה שמחה ממשקפי הראייה.

כל מעבר לעדשות מגע יומיות או רגילות מחייב בדיקה מקצועית של מתאם עדשות. בדיקה זו תביא להתאמה טובה יותר של סוג העדשות, המספרים הנכונים ולבסוף גם לרכישה מחברת העדשות את הדגם המתאים למבנה העין ולתנאיה.

עדשות מגע יומיות

היתרון הגדול של עדשות המגע היומיות הן הטיפול האפסי בהן. כל מה שדרוש כדי להרכיב עדשות יומיות על בסיס קבוע הוא שטיפת ידיים טובה וזה הכל. את העדשות מכניסים אל העין בבוקר ומוציאים בשעות הערב היישר אל הפח.

ילדים, בני נוער, קשישים, מטיילים וחיילים כמובן נהנים מעדשות מגע יומיות והפכו אותם לחלק בלתי נפרד מהציוד הקבוע שלהם. עדשות המגע היומיות משרתות אותם היטב במהלך היום ונזרקות בערב. אין צורך לשאת תכשירים או לנקות, לאפסן בתרמיל מיוחד וכו', תהליך המוכר היטב למי שמרכיב עדשות קבועות שאינן חד פעמיות.

עדשות מגע חודשיות

בדומה לעדשות המגע היומיות ישנן עדשות מגע חודשיות. אלא דורשות טיפול קבוע בכל הוצאה ואחסון בתרמיל מתאים אך לאחר חודש של שימוש גם אותם משליכים לפח ומשתמשים בסט עדשות חודשיות חדש.

המטרה של עדשות מגע חודשיות היא לשמור על עיניים בריאות. העדשות העשויות סיליקון למשל מאפשרות כניסה של חמצן רב אל העין, שומרות על גובה אחוזי הלחות המתאים, ומורכבות במבנה אופטימאלי לנוחות מקסימאלית.

התאמת עדשות מגע יומיות או אחרות באופן מקצועי

התאמה מושלמת של עדשות לעין מורכבת מפרמטרים רבים. גם עדשות מגע יומיות דורשות התאמה שכזו על מנת שהאדם יוכל ליהנות משימוש קל ונוח בעדשות ולא מתופעות אי נוחות חוזרות ונשנות.הטרם הרכישה יש להתייעץ עם מתאם מומחה ולוודא אחוזי לחות ומים בעדשה, אלסטיות, חומרי גלם, חברת ייצור, רמת חדות ראייה ועוד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28071.aspx