בית חכם : פינוק חדשני ואקולוגי
נכתב על ידי: אירה פינסקר
תאריך: 04/08/12

בית חכם הוא טרנד חדש בתחום תשתיות הבנייה. שני היבטים חשובים מאפיינים את המערכת: היבט הנוחות המירבית למשתמשים, וההיבט האקולוגי. השילוב של נוחות, חדשנות טכנולוגית, וגישה ירוקה הופכים את הבית החכם לטרנד של ממש בתחום של בנייה פרטית, ולא רחוק היום בו גם מבני ציבור יתחילו להחכים. כיום, אנשים מוכנים להשקיע אלפי שקלים בהטמעת התשתיות הנדרשות בתהליך הקמת המבנה, על מנת לקבל בית חכם בסופו.

הנוחות של הבית החכם מתבטאת באפשרות להפעיל מכשירים שונים בשלט רחוק, באמצעות האינטרנט או הטלפון הסלולרי. הסיוט המוכר לרבים, בו בדרך לעבודה האדם מתחיל לחשוד ששכח לכבות את המגהץ או את תנור האפייה, יפסיק להטריד אותנו. בלחיצת כפתור נוכל לכבות או להפעיל מכשירים שונים, להפעיל את האזעקה, להצליל על החלונות, להדליק את תאורת החוץ או הפנים, לחמם את המים בדוד, להפעיל או לכבות את המזגן  וכך הלאה. לפני היציאה מהבית לא נצטרך יותר לעבור בכל חדר וחדר ולכבות את כל המכשירים; פשוט נעביר את הבית למתכונת של בית ריק. כאשר אנחנו חוזרים מהעבודה, לא נראה יותר בית שומם ואפלולי; האור בכניסה ידלוק, המיזוג יפעל וטלוויזיה תפעל בדיוק בזמן בו הסרט שרצינו מתחיל.

בית חכם איננו רק נוח, הוא גם ידידותי לסביבה. באמצעות המערכת נוכל להפעיל מכשירי חשמל שונים בלילה, בלי שנצטרך לקום. כך, למשל, נוכל לעשות את הכביסה בשעות השפל של הביקוש בחשמל. נתזמן את הדלקת המכונה לשעה שתיים בלילה והיא תתחיל לעבוד לבד. בנוסף לכך, באמצעות מד חשמל ביתי נוכל לדעת כמה חשמל צורך כל מכשיר ולהפעיל את המכשירים הבזבזניים פחות.

אין ספק שבית חכם הוא בית מתקדם מבחינה טכנולוגית. למעשה, זהו בית שאפשר לדבר איתו, לתת לו הוראות בשלט רחוק ואפילו לשלוח אליו הודעות אס אמ אס. הבית הזה יודע להערך לקראת חזרתנו מחופשה או מעבודה, לעבוד בלילה כשיש צורך ואפילו להעמיד פנים שהוא מאוייש בזמן שנסענו לחופשה ארוכה.

לסיכום, מערכות הבית החכם משלבות טכנולוגיה מתקדמת עם פינוק. הביקוש למערכות הבית החכם עולה משנה לשנה; נראה שבית חכם הוא הבית של הדור החדש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31322.aspx