דף הבית בניין ואחזקה בית חכם בית חכם : פינוק חדשני ואקולוגי
בית חכם : פינוק חדשני ואקולוגי
אירה פינסקר 04/08/12 |  צפיות: 2822

בית חכם הוא טרנד חדש בתחום תשתיות הבנייה. שני היבטים חשובים מאפיינים את המערכת: היבט הנוחות המירבית למשתמשים, וההיבט האקולוגי. השילוב של נוחות, חדשנות טכנולוגית, וגישה ירוקה הופכים את הבית החכם לטרנד של ממש בתחום של בנייה פרטית, ולא רחוק היום בו גם מבני ציבור יתחילו להחכים. כיום, אנשים מוכנים להשקיע אלפי שקלים בהטמעת התשתיות הנדרשות בתהליך הקמת המבנה, על מנת לקבל בית חכם בסופו.

הנוחות של הבית החכם מתבטאת באפשרות להפעיל מכשירים שונים בשלט רחוק, באמצעות האינטרנט או הטלפון הסלולרי. הסיוט המוכר לרבים, בו בדרך לעבודה האדם מתחיל לחשוד ששכח לכבות את המגהץ או את תנור האפייה, יפסיק להטריד אותנו. בלחיצת כפתור נוכל לכבות או להפעיל מכשירים שונים, להפעיל את האזעקה, להצליל על החלונות, להדליק את תאורת החוץ או הפנים, לחמם את המים בדוד, להפעיל או לכבות את המזגן  וכך הלאה. לפני היציאה מהבית לא נצטרך יותר לעבור בכל חדר וחדר ולכבות את כל המכשירים; פשוט נעביר את הבית למתכונת של בית ריק. כאשר אנחנו חוזרים מהעבודה, לא נראה יותר בית שומם ואפלולי; האור בכניסה ידלוק, המיזוג יפעל וטלוויזיה תפעל בדיוק בזמן בו הסרט שרצינו מתחיל.

בית חכם איננו רק נוח, הוא גם ידידותי לסביבה. באמצעות המערכת נוכל להפעיל מכשירי חשמל שונים בלילה, בלי שנצטרך לקום. כך, למשל, נוכל לעשות את הכביסה בשעות השפל של הביקוש בחשמל. נתזמן את הדלקת המכונה לשעה שתיים בלילה והיא תתחיל לעבוד לבד. בנוסף לכך, באמצעות מד חשמל ביתי נוכל לדעת כמה חשמל צורך כל מכשיר ולהפעיל את המכשירים הבזבזניים פחות.

אין ספק שבית חכם הוא בית מתקדם מבחינה טכנולוגית. למעשה, זהו בית שאפשר לדבר איתו, לתת לו הוראות בשלט רחוק ואפילו לשלוח אליו הודעות אס אמ אס. הבית הזה יודע להערך לקראת חזרתנו מחופשה או מעבודה, לעבוד בלילה כשיש צורך ואפילו להעמיד פנים שהוא מאוייש בזמן שנסענו לחופשה ארוכה.

לסיכום, מערכות הבית החכם משלבות טכנולוגיה מתקדמת עם פינוק. הביקוש למערכות הבית החכם עולה משנה לשנה; נראה שבית חכם הוא הבית של הדור החדש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI