חסכון בחשמל: בקלות ובנוחות
נכתב על ידי: אירה פינסקר
תאריך: 10/08/12

חסכון בחשמל   הוא אחת מהסוגיות הלאומיות החשובות ביותר בתקופה האחרונה. בניגוד לאירופה, המרושתת בקווי חשמל והמלאה בתחנות כוח, איננו יכולים לאזן את הביקושים. לכן בשעות של שיא הצריכה המערכות של חברת החשמל עשויות לקרוס. במילים פשוטות, כל המדינה מפעילה את מרבית מכשירי החשמל בשעות הצהריים החמות, ומכבה אותם בשעות הערב והלילה. גם אם הצריכה הממוצעת אינה מהווה אתגר עבור חברת החשמל, הצריכה בשעות שיא עולה על כל דמיון, ואין דרך לאזן אותה.

משרד התשתיות קורא לנו, לצרכנים, לחסכון בחשמל. הפרסומות בטלוויזיה מתחננות להפעיל פחות מכשירים בין השעות 12  בצהריים ל- 5 בערב. יחד עם זאת, לא נראה שהצרכן המצוי נענה לבקשות אלה. קשה לוותר על נוחות של בית פרטי מאובזר לשם הקלה על חברה גדולה, כמו חברת חשמל; במיוחד כשזה מגיע לשינוי בהרגלי הצריכה. הרעיון של כביסה בשעות הערב נראה חביב, אך לאנשים רבים ישנם עיסוקים אחרים בשעות אלה, כמו להשכיב את הילדים לישון, לעשות את הסידורים הנדרשים ולבלות.

אך מוקדם להתיאש. שימוש במערכות בית חכם יכול להביא לחסכון בחשמל בדרך קלה עבור הצרכן. איזון הביקושים הופך להיות קל, אם לא נדרש לקום בלילה על מנת להפעיל את מכונת הכביסה או את מדיח הכלים. תכנות תרחיש מתאים יעשה את העבודה בתזמון המתאים ולפי התעריף המוזל. בנוסף לכך, המערכת החכמה תדאג לכך שלא נשכח אורות דולקים, מגהצים מתלהטים, ומזגנים פועלים כאשר אנחנו יוצאים מהבית. הבית החכם יעשה את כל העבודה; כל מה שנדרש מאיתנו זה ללחוץ על הכפתור.

גם אם יצאנו מהבית החכם ושכחנו לערוך סיור כיבוי אורות, אין צורך לחזור. נוכל לכבות את כל המכשירים, להוריד את התריסים ולהפעיל את האזעקה באמצעות הטלפון הסלולארי, או באמצעות האינטרנט. שליטה בתפעול הבית בשלט רחוק מביאה לחסכון בחשמל בדרך נוחה, קלה ואפילו מהנה.

לסיכום, חסכון בחשמל לא חייב להיות משימה מייגעת ולגרום לסבל ולשינוי דרסטי בהרגלים. מערכות בית חכם יודעות לעזור לנו למנוע בזבוזי אנרגיה מיותרים ולייעל את צריכת החשמל הביתית בקלות ובנוחות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31574.aspx