דף הבית בניין ואחזקה בית חכם חסכון בחשמל: בקלות ובנוחות
חסכון בחשמל: בקלות ובנוחות
אירה פינסקר 10/08/12 |  צפיות: 3012

חסכון בחשמל   הוא אחת מהסוגיות הלאומיות החשובות ביותר בתקופה האחרונה. בניגוד לאירופה, המרושתת בקווי חשמל והמלאה בתחנות כוח, איננו יכולים לאזן את הביקושים. לכן בשעות של שיא הצריכה המערכות של חברת החשמל עשויות לקרוס. במילים פשוטות, כל המדינה מפעילה את מרבית מכשירי החשמל בשעות הצהריים החמות, ומכבה אותם בשעות הערב והלילה. גם אם הצריכה הממוצעת אינה מהווה אתגר עבור חברת החשמל, הצריכה בשעות שיא עולה על כל דמיון, ואין דרך לאזן אותה.

משרד התשתיות קורא לנו, לצרכנים, לחסכון בחשמל. הפרסומות בטלוויזיה מתחננות להפעיל פחות מכשירים בין השעות 12  בצהריים ל- 5 בערב. יחד עם זאת, לא נראה שהצרכן המצוי נענה לבקשות אלה. קשה לוותר על נוחות של בית פרטי מאובזר לשם הקלה על חברה גדולה, כמו חברת חשמל; במיוחד כשזה מגיע לשינוי בהרגלי הצריכה. הרעיון של כביסה בשעות הערב נראה חביב, אך לאנשים רבים ישנם עיסוקים אחרים בשעות אלה, כמו להשכיב את הילדים לישון, לעשות את הסידורים הנדרשים ולבלות.

אך מוקדם להתיאש. שימוש במערכות בית חכם יכול להביא לחסכון בחשמל בדרך קלה עבור הצרכן. איזון הביקושים הופך להיות קל, אם לא נדרש לקום בלילה על מנת להפעיל את מכונת הכביסה או את מדיח הכלים. תכנות תרחיש מתאים יעשה את העבודה בתזמון המתאים ולפי התעריף המוזל. בנוסף לכך, המערכת החכמה תדאג לכך שלא נשכח אורות דולקים, מגהצים מתלהטים, ומזגנים פועלים כאשר אנחנו יוצאים מהבית. הבית החכם יעשה את כל העבודה; כל מה שנדרש מאיתנו זה ללחוץ על הכפתור.

גם אם יצאנו מהבית החכם ושכחנו לערוך סיור כיבוי אורות, אין צורך לחזור. נוכל לכבות את כל המכשירים, להוריד את התריסים ולהפעיל את האזעקה באמצעות הטלפון הסלולארי, או באמצעות האינטרנט. שליטה בתפעול הבית בשלט רחוק מביאה לחסכון בחשמל בדרך נוחה, קלה ואפילו מהנה.

לסיכום, חסכון בחשמל לא חייב להיות משימה מייגעת ולגרום לסבל ולשינוי דרסטי בהרגלים. מערכות בית חכם יודעות לעזור לנו למנוע בזבוזי אנרגיה מיותרים ולייעל את צריכת החשמל הביתית בקלות ובנוחות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI