השוואת ביטוח משכנתא
נכתב על ידי: רונן בן ארצי
תאריך: 05/10/12

ביטוח. מילה שאף פעם לא ממש הבינו רבים החפצים לבטח את קניינם. עולם הביטוח מגוון מאד. אמנם חלק בסיסי ופשוט, אך ייתכן וניתקל במקרים מורכבים יותר. הכוונה לשאוף להגיע למצב בו לא נגלה הפתעות לא נעימות. אחנו ודאי יודעים שלכל סוגי הפוליסות, לדוגמא ביטוח דירה שכורה יש פרמיה.

הפרמיה היא החלק שמעביר המבוטח לחברה. התשלום מועבר לחברת הביטוח חודש בחודשו ומכסה את עלויות הביטוח. ישנן חברות ביטוח רבות. כיצד נבחר את הנכון לנו? איך נדע להשוות בין החברות השונות?.

למעשה, עלינו לדעת איזה ביטוח אנחנו מחפשים. נאמר כי ואנו לא זקוקים לביטוח מורכב - כל סוכן או חברה שמציעים פוליסה בתחום של ביטוח נכס למשכנתא תענה לנו לדרישות.

ניתקל ודאי בשלל חברות ביטוח שמתאימות את ההסכם מול הלקוח ולכן נקבל מחיר הוגן ונח. כפי שידוע, התחרות בין חברות הביטוח רבה, מומלץ לעשות סקר מקדים, לקבל עלויות, להתייעץ עם המכרים שלנו שעשו ביטוח. או לבדוק עצמאית באינטרנט.

נוכח העובדה כי אנו חיים בימים בהם הטכנולוגיה מאד מפותחת , כאשר לכולם יש מחשב בהישג יד ובאמצעות גלישה באינטרנט נמצא ביתר קלות חברת ביטוח, נשאיר מספר טלפון שלנו, נקבל ממנה הצעת המחיר ואף נסגור עסקה בקלות.

בדרך נוספת , תמיד נוכל להיעזר בחיוג הטלפוני , או פשוט לקבוע פגישה עם הסוכן של חברת הביטוח. אבל כידוע, בתקופה בת ימינו בה זמן הוא חלק מאד חשוב בימינו וחיסכון בזמן הוא משאת נפשנו- אם כך כדאי דווקא כן לנצל את האינטרנט.

עולם הביטוח מלא במונחים ובחלקים, המקיימים מקרי ביטוח במקביל. כך גם המציאות. אם כך במידה ותזדקקו להשוואת ביטוח משכנתא, התאימו את סוג הביטוח, למציאות בה מתנהלים חייכם. לדוגמא: אם הרכב שברשותכם הוא לצרכי עבודה– ודאו שיבטחו אתכם בביטוח לרכב עבודה, כך שיהיה באפשרותכם להרוויח ולדעת שפעלתם נכון. נניח כי הינכם גרים באזור די מפוקפק, עשו לכם ביטוח נגד שריפה,מבנה ותכולה.

אף כדאי למצוא סוכן ביטוח שיהיה שם בשבילכם, שיסביר איך לנהוג בזמנים בהם תזדקקו לביטוח. במידה ותרצו לשנות או להוסיף סעיפים בפוליסה, כדאי שהחברה תגלה גמישות בעניין ותקבלו את מירב באינפורמציה.


 
אודות המחבר

רוצים לשמוע עוד על קבלן שיפוצים בבית? שיפוץ אמבטיה? מחפשים שיפוץ דירה? בקרו באתר שלנו www.helemtarbut.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33156.aspx