יתרונות פיתוח אב טיפוס בישראל
נכתב על ידי: עיצוב תעשייתי
תאריך: 29/10/12

השלב הראשון של תכנון מוצר הוא יצירת אב טיפוס שיכול ללמד את המפתחים לא מעט דברים. חשוב להבין עד כמה תכנון יסודי ומושקע יכול לפתור מראש לא מעט בעיות שיכולות לצוץ בשלבי הפיתוח האחרים או חלילה בזמן הייצור ההמוני. יצרנים איכותיים עושים את הכול על מנת להציג ללקוחות שלהם מוצרים יפים ושמישים גם יחד, כך שלאב הטיפוס יש חלק משמעותי בכך.

בזכות אב טיפוס שיוצר לאחר תכנון תיאורטי יכולים המפתחים לעשות שינויים מסוימים בהתאם לצורך ולשפר את איכות המוצר בטרם הם פונים לייצורו ההמוני. בישראל של היום עדיין פועלים יצרנים מקומיים איכותיים ומפעלים שונים שמעוניינים לייצר ולשווק מוצרי איכות, וניתן לראות כיצד חלק מהם שואל מדוע כדאי לפתח את האב טיפוס דווקא בישראל.

קל יותר לתכנן ולעשות את ההתאמות הנדרשות

נראה כי מעבר לפטריוטיות צריך לספק סיבות אמינות ורציניות על מנת להדגיש מדוע פיתוח אב טיפוס בישראל הוא דבר כדאי מאוד. נתחיל מכך שלהבדיל מייצור המוני הרי שבשלבי הפיתוח נערכים שינויים רבים שכרוכים בהבאת חומרי גלם אחרים, החלפת חלקים במכונות הייצור ועוד התאמות שצריכות להתבצע במהרה. כך שייצור בארץ מאפשר שינויים מהירים בהתאם לרצונם של המפתחים.

בעסקים ובייצור זמן זה כסף ולכן פיתוח אב טיפוס במדינה זרה ומרוחקת יכול לגרור אחריו בזבוז רב של משאבים שונים. בין אם מדובר בזמן יקר שנדרש על מנת לשנע חלקים שונים ובין אם מדובר בעלויות של תובלה או שילוח הרי שרק אב טיפוס שיוצר בישראל הוא כזה שיכול להציג גמישות רבה למפתחים ואפשרות אמיתית לתגובה מהירה לכל צורך.

האיכות האמיתית של אנשי מקצוע מקומיים

חשוב להבין עד כמה תכנון ראשוני חייב להיות רציני וכזה שמתבסס על ידע וניסיון רבים, ועד כמה עבודות ייצור של אב טיפוס מחייבות עבודה מקצועית וממוקדת של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. כאן מגיע הזמן לזקוף לזכותם של אנשי המקצוע בישראל את ההכשרות המרשימות שלהם ואת העובדה שהם מוכיחים בכל פעם מחדש את חשיבותו של הון אנושי ברמה גבוהה.

בפועל אפשר לראות כיצד לאנשי המקצוע יש חלק קריטי ביצירת התכניות הראשוניות, בשינויים החשובים שמשפרים את רמת המוצר ובניהול המערכות השונות בצורה רציפה ומקצועית. כוח האדם המוכשר והמיומן שקיים בישראל יכול להדגיש גם הוא עד כמה פיתוח אב טיפוס הוא דבר שכדאי מאוד לכל מי שמעוניין לייצר מוצר איכותי ומרשים להשאיר אותו בתחומי מדינתנו המבורכת בהון אנושי ברמה גבוהה.


 
אודות המחבר

Quattro-d

חברה לעיצוב תעשייתי המסוגלת לתת מענה בקשת רחבה של תחומים. ממוצרים מורכבים בהייטק ומכשור רפואי ועד למוצרי הצריכה השכיחים ביותר.

לפרטים נוספים כנסו לאתר שלנו:
http://www.quattro-d.co.il/

או בטלפון:
03-6322252

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33840.aspx