השקעות נדל"ן בארה"ב: היבט המיסוי
נכתב על ידי: אירה פינסקר
תאריך: 25/12/12

כאשר אנחנו בוחנים רכישת נדל"ן בארה"ב, עלינו לקחת בחשבון את המגמות בשוק, את מצב הנכס ואת אופי השכונה בה הוא נמצא, לבדוק את ההיבטים המשפטיים של העסקה, לערוך מחקר שוק לבדיקת המחיר המוצע וכדומה. רוב המשקיעים הישראליים עסוקים בבחינת התשואה הצפויה מהנכס בעת מכירתו, ולעתים אינם מקדישים תשומת לב מספקת לנושאים פרוצדורליים. אחד הדברים החשובים שיש לתת עליו את הדעת, ושיכול להשפיע על ההחלטה לרכוש, הוא היבט המיסוי.

רווחים על השקעות בנדל"ן בארה"ב נושאים במיסים, המוטלים על ידי רשויות המס האמריקאיות, וגם על ידי רשויות המס שלנו. המיסים שיש לשלם אותם בארה"ב הם המס הפדרלי והמס המדינתי. בארץ הקשעות נדל"ן בארה"ב חייבות במס רווח הון.

המס הפדרלי אחיד לכלל הנדל"ן בארה"ב. מדובר במס מדורג, וניתן למצוא באינטרנט את הטבלאות המציגות את המס העתידי על פי פרמטרים שונים. לעומתו, המס המדינתי שונה ממדינה למדינה, כאשר המובילים במיסוי הם קליפורניה וניו יורק, בפער גדול משאר האזורים בארה"ב, ולכן שיקול המיסוי יכול להיות מכריע להחלטה לגבי אזור ההשקעה הרצוי.

מס רווח הון ישראלי עומד על 20% מהרווח, ויש לשלם אותו בעת המכירה. המס הכללי מתחלק לשני חלקים שונים: 5% הולכים לקופת מדינת ישראל, ואילו 15% - לארה"ב.

בנוסף לאלה יש להתחשב גם במיסים המשולמים באופן שוטף. יש לציין שרווחים מהשכרת הנכסים חייבים במס. המס הוא מדורג ומתחיל מ-10%. חברות וארגונים חייבים במיסים נוספים על השקעות נדל"ן בארה"ב, כגון מס דיבידנד, מס חברות וכדומה. לכן חלק מהמשקיעים מעדיפים לדווח על העסקה כרכישה של יחיד. יחד עם זאת, ההחלטה בנושא משתנה מעסקה לעסקה, ויש לבחון כל מקרה לגופו.

לסיכום, נושא המיסוי עשוי להיות לעתים מורכב ואפילו סבוך. כפי שראינו, בחלק מהמקרים שיקולי המיסוי עשויים להשפיע על בחירת הנכס ועל אופן רישום הבעלות. יש לציין כי התנהלות נכונה מול רשויות המס חיונית גם בארץ וגם בארצות הברית. לכן בעת רכישת נדל"ן בארה"ב מומלץ בחום להתיעץ עם איש מקצוע אשר יציג לכם תמונה מלאה של אפשרויות המיסוי בתסריטים שונים של עסקאות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35338.aspx