דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן השקעות נדל"ן בארה"ב: היבט המיסוי
השקעות נדל"ן בארה"ב: היבט המיסוי
אירה פינסקר 25/12/12 |  צפיות: 3398

כאשר אנחנו בוחנים רכישת נדל"ן בארה"ב, עלינו לקחת בחשבון את המגמות בשוק, את מצב הנכס ואת אופי השכונה בה הוא נמצא, לבדוק את ההיבטים המשפטיים של העסקה, לערוך מחקר שוק לבדיקת המחיר המוצע וכדומה. רוב המשקיעים הישראליים עסוקים בבחינת התשואה הצפויה מהנכס בעת מכירתו, ולעתים אינם מקדישים תשומת לב מספקת לנושאים פרוצדורליים. אחד הדברים החשובים שיש לתת עליו את הדעת, ושיכול להשפיע על ההחלטה לרכוש, הוא היבט המיסוי.

רווחים על השקעות בנדל"ן בארה"ב נושאים במיסים, המוטלים על ידי רשויות המס האמריקאיות, וגם על ידי רשויות המס שלנו. המיסים שיש לשלם אותם בארה"ב הם המס הפדרלי והמס המדינתי. בארץ הקשעות נדל"ן בארה"ב חייבות במס רווח הון.

המס הפדרלי אחיד לכלל הנדל"ן בארה"ב. מדובר במס מדורג, וניתן למצוא באינטרנט את הטבלאות המציגות את המס העתידי על פי פרמטרים שונים. לעומתו, המס המדינתי שונה ממדינה למדינה, כאשר המובילים במיסוי הם קליפורניה וניו יורק, בפער גדול משאר האזורים בארה"ב, ולכן שיקול המיסוי יכול להיות מכריע להחלטה לגבי אזור ההשקעה הרצוי.

מס רווח הון ישראלי עומד על 20% מהרווח, ויש לשלם אותו בעת המכירה. המס הכללי מתחלק לשני חלקים שונים: 5% הולכים לקופת מדינת ישראל, ואילו 15% - לארה"ב.

בנוסף לאלה יש להתחשב גם במיסים המשולמים באופן שוטף. יש לציין שרווחים מהשכרת הנכסים חייבים במס. המס הוא מדורג ומתחיל מ-10%. חברות וארגונים חייבים במיסים נוספים על השקעות נדל"ן בארה"ב, כגון מס דיבידנד, מס חברות וכדומה. לכן חלק מהמשקיעים מעדיפים לדווח על העסקה כרכישה של יחיד. יחד עם זאת, ההחלטה בנושא משתנה מעסקה לעסקה, ויש לבחון כל מקרה לגופו.

לסיכום, נושא המיסוי עשוי להיות לעתים מורכב ואפילו סבוך. כפי שראינו, בחלק מהמקרים שיקולי המיסוי עשויים להשפיע על בחירת הנכס ועל אופן רישום הבעלות. יש לציין כי התנהלות נכונה מול רשויות המס חיונית גם בארץ וגם בארצות הברית. לכן בעת רכישת נדל"ן בארה"ב מומלץ בחום להתיעץ עם איש מקצוע אשר יציג לכם תמונה מלאה של אפשרויות המיסוי בתסריטים שונים של עסקאות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI