לימודים אקדמיים בתחום העיצוב
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 13/02/13

לימודים אקדמיים בתחום העיצוב

יש לכם ראש יצירתי? מעוניינים להשאיר חותם בשוק בתעשייה והעיצוב? כדאי לכם ללמוד עיצוב תעשייתי. ישנם תחומים רבים שמשתייכים לתחום העיצוב, כמו למשל: עיצוב גרפי, עיצוב פנים, עיצוב התעשייתי, ועוד. היצירתיות בתחום הינה חשובה ומשמעותית על מנת שתהיו טובים בתחום, אך בנוסף אתם צריכים להיות חדשניים ועדכנים, ולהתקדם מבחינה קוגניטיבית יחד עם הטכנולוגיה על מנת להיות טובים. האחריות שלכם הינה לגרום ללקוחות להימשך דווקא אל המותג של המוצרים שאתם מייצגים, שיהיה פרקטי, ובנוסף שהעלות לא תהיה גבוה מדי. למרות שמדובר על אומנות, זה לא העיקר בתחום, משום שהוא צריך לענות על כל הקטגוריות והנושאים במבחן הצרכן. כדי להיות הטובים ביותר, עליכם ללמוד זאת בלימודים אקדמיים.

עיצוב תעשייתי והשפעתו על הסביבה

העיצוב נמצא בכל מקום. לכל נישה שתסתכלו, כל מקום שתבחנו, תראו את העיצוב, בין אם מדובר על עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב בתעשייה, ועוד. מדובר על אחד התחומים שמשפיע על כל אחד ואחת מכם בשגרה, ולאורך כל החיים, כמו למשל: עיצוב הגינה, עיצוב העיר, עיצוב בגדים, עיצוב הבית, ועוד. כל דבר שעליו אתם מסתכלים הינו מעוצב בדרך כזו או אחרת – טלוויזיה, שמיכה, כיסא, שולחן, מנורות, כורסאות, מיטות, רצפה, ועוד. אז מה בעצם גרם לכם לרכוש דווקא את המוצרים הספציפיים האלו? האיכות שלהם? הרי יש מוצרים רבים שגם איכותיים באותה מידה, ובעקבות כך התשובה ברורה – העיצוב. במידה ואתם מעוניינים לעסוק בתחום, כדאי לכם להתחיל לימודים אקדמיים כדי שתדעו את התחום בצורה מקצועית.

מעצב מקצועי

איך תדעו שמדובר על מעצב איכותי ומומחה בתחום? מעצב שיודע לגרום ללקוחות, לסובבים, ובעצם לעולם לרכוש את המוצרים, בזכות עיצוב תעשייתי שעונה על כל הצרכים, השאיפות והדרישות של הלקוח. המעצב צריך לדעת מבחינה פסיכולוגית ואסתטית, איך למשוך את הלקוח לרכוש את המוצר שהוא עיצב. בנוסף לאומנות וליצירתיות שבדבר, מדובר גם על הבנה הנדסית ובנוסף צד טכני מפותח. כמו למשל, בתחום של האדריכלות, צריך לדעת איך לענות על הציפיות של הלקוח במרחב שבו הוא יתגורר, וגם את העיצוב עצמו. כיום זה תחום שנחשב ליוקרתי ונחשב בשוק. ראש יצירתי, צריך להתפתח ולגדול, כי בזכותו תבוא ההצלחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36410.aspx