מהו אב טיפוס ?
נכתב על ידי: עיצוב תעשייתי
תאריך: 25/04/13

מילה משונה בחרו לדגם הראשון של הפטנט או המכונה שיצרתם. המודל הראשוני אמנם נקרא אב טיפוס אבל בהרבה מובנים הוא ילד ויש שיאמרו – בייבי, הבייבי שלכם. אחרי השלבים הראשונים של פיתוח ואפיון הקונספט, שרטוט של רישומים ותכניות על נייר ומחקר מקדים ומעמיק מגיע השלב בו צריך לראות איך כל העסק הזה עובד. וזה לא משנה אם מדובר על מכונית שמונעת על אוויר, על קומקום חשמלי בעיצוב לא שגרתי או על בגד חדש, כל פיתוח שמיועד לייצור סדרתי מתחיל מאב טיפוס ראשוני.

להביא לעולם אב טיפוס היא תמיד חוויה מרגשת. מצד אחד מדובר על סיום של תהליך ארוך ומצד שני מדובר רק על תחילת הדרך. אב טיפוס מוצלח יעזור לכם לגייס משקיעים, להבין בעצמכם האם החלום שלכם נראה טוב במציאות או רק על הנייר ומעל הכל, מדובר על זרע שייתכן ופירותיו יפרנסו אתכם למשך שנים ארוכות. אבל עם כל ההתרגשות, דווקא מעטה הסודיות הוא המומלץ בשלב זה של הפרויקט.

השלב הרגיש מכולם

ישנם אנשים רבים שלוקחים חלק בפיתוח של אב טיפוס בהתאם לסוג המוצר המדובר. בוני אב טיפוס הם למשל אנשים מתחום העיצוב כמו מעצב תעשייתי, מתחום התוכנה, האריזה, החיווט ועוד. חשוב להחתים את כל האנשים שלוקחים חלק בפרויקט על הסכם סודיות ולדאוג לתכנית מודל מפורטת, לרישום במשרד הפטנטים כמובן ובכל מקרה, דאגו שכל הצעדים שלכם יהיו מגובים על ידי עורך דין. אתם לא מסוגלים להעלות על הדעת כמה גניבת רעיונות מתחוללת בתחום הפטנטים.

איך אפשר לדעת על מי לסמוך?

באופן עקרוני ככל שחברה בעלת וותק רב יותר בתחום וככל שמאחוריה רפרטואר רחב יותר של עבודות, כך רמת האמון שלכם באנשי החברה יכולה להיות גבוהה יותר. ההמלצה היא להימנע מעבודה מול אנשים פרטיים שפועלים בתחום באופן חובבני. חברה מקצועית שמעסיקה אנשי מקצוע ממגוון תחומים תוכל לתת לכם את המענה האיכותי ביותר בכל שדה שהוא והסודיות של המידע מובטחת, זאת בניגוד לגורמים פרטיים אופורטוניסטים, שכאלה כפי שציינו, לא חסרים בתחום.


 
אודות המחבר

Quattro-d

חברה לעיצוב תעשייתי המסוגלת לתת מענה בקשת רחבה של תחומים. ממוצרים מורכבים בהייטק ומכשור רפואי ועד למוצרי הצריכה השכיחים ביותר.

לפרטים נוספים כנסו לאתר שלנו:
http://www.quattro-d.co.il/

או בטלפון:
03-6322252

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37716.aspx