דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב תעשייתי מהו אב טיפוס ?
מהו אב טיפוס ?
עיצוב תעשייתי 25/04/13 |  צפיות: 13156

מילה משונה בחרו לדגם הראשון של הפטנט או המכונה שיצרתם. המודל הראשוני אמנם נקרא אב טיפוס אבל בהרבה מובנים הוא ילד ויש שיאמרו – בייבי, הבייבי שלכם. אחרי השלבים הראשונים של פיתוח ואפיון הקונספט, שרטוט של רישומים ותכניות על נייר ומחקר מקדים ומעמיק מגיע השלב בו צריך לראות איך כל העסק הזה עובד. וזה לא משנה אם מדובר על מכונית שמונעת על אוויר, על קומקום חשמלי בעיצוב לא שגרתי או על בגד חדש, כל פיתוח שמיועד לייצור סדרתי מתחיל מאב טיפוס ראשוני.

להביא לעולם אב טיפוס היא תמיד חוויה מרגשת. מצד אחד מדובר על סיום של תהליך ארוך ומצד שני מדובר רק על תחילת הדרך. אב טיפוס מוצלח יעזור לכם לגייס משקיעים, להבין בעצמכם האם החלום שלכם נראה טוב במציאות או רק על הנייר ומעל הכל, מדובר על זרע שייתכן ופירותיו יפרנסו אתכם למשך שנים ארוכות. אבל עם כל ההתרגשות, דווקא מעטה הסודיות הוא המומלץ בשלב זה של הפרויקט.

השלב הרגיש מכולם

ישנם אנשים רבים שלוקחים חלק בפיתוח של אב טיפוס בהתאם לסוג המוצר המדובר. בוני אב טיפוס הם למשל אנשים מתחום העיצוב כמו מעצב תעשייתי, מתחום התוכנה, האריזה, החיווט ועוד. חשוב להחתים את כל האנשים שלוקחים חלק בפרויקט על הסכם סודיות ולדאוג לתכנית מודל מפורטת, לרישום במשרד הפטנטים כמובן ובכל מקרה, דאגו שכל הצעדים שלכם יהיו מגובים על ידי עורך דין. אתם לא מסוגלים להעלות על הדעת כמה גניבת רעיונות מתחוללת בתחום הפטנטים.

איך אפשר לדעת על מי לסמוך?

באופן עקרוני ככל שחברה בעלת וותק רב יותר בתחום וככל שמאחוריה רפרטואר רחב יותר של עבודות, כך רמת האמון שלכם באנשי החברה יכולה להיות גבוהה יותר. ההמלצה היא להימנע מעבודה מול אנשים פרטיים שפועלים בתחום באופן חובבני. חברה מקצועית שמעסיקה אנשי מקצוע ממגוון תחומים תוכל לתת לכם את המענה האיכותי ביותר בכל שדה שהוא והסודיות של המידע מובטחת, זאת בניגוד לגורמים פרטיים אופורטוניסטים, שכאלה כפי שציינו, לא חסרים בתחום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עיצוב תעשייתי

Quattro-d

חברה לעיצוב תעשייתי המסוגלת לתת מענה בקשת רחבה של תחומים. ממוצרים מורכבים בהייטק ומכשור רפואי ועד למוצרי הצריכה השכיחים ביותר.

לפרטים נוספים כנסו לאתר שלנו:
http://www.quattro-d.co.il/

או בטלפון:
03-6322252 


מאמרים נוספים מאת עיצוב תעשייתי
 
פטנט – הפיכת רעיון מופשט למוצר מתפקד
מאז המצאת הגלגל קבעו המצאות חדשות ומעניינות את מסלול ההתקדמות הטכנולוגי של האנושות. כל עוד היה השימוש בטכנולוגיה נדיר, גם אפשרויות החיקוי היו זניחות והממציא יכל לשמור על הייחוד שלו במשך שנים ארוכות. נכון להיום, כאשר המידע זמין וזולג במהירות רבה לרשת האינטרנט, נוצר הצורך להגן על הממציא ולשמר את האפשרויות שלו ליהנות מפרי המצאתו.

מהו אב טיפוס ?
מילה משונה בחרו לדגם הראשון של הפטנט או המכונה שיצרתם. המודל הראשוני אמנם נקרא אב טיפוס אבל בהרבה מובנים הוא ילד ויש שיאמרו – בייבי, הבייבי שלכם. אחרי השלבים הראשונים של פיתוח ואפיון הקונספט, שרטוט של רישומים ותכניות על נייר ומחקר מקדים ומעמיק מגיע השלב בו צריך לראות איך כל העסק הזה עובד.

עיצוב מוצר הוא הרבה יותר מעטיפה נוצצת
למשמע צמד המילים עיצוב מוצר, עשויה לעלות במוחנו תמונה של מעצב נלהב ויצירתי ששוקד ימים כלילות על הקניית מראה מושך למוצר חדשני. מראה יפה ואפילו עיצוב פונקציונאלי, הם אכן חלק חשוב מעבודתו של מעצב המוצרים, אבל תפקידו מורכב הרבה יותר מאשר נדמה במבט ראשון. מעצב המוצרים למעשה, חשוב במידה שאי אפשר להתעלם ממנה.

מדריך בניית מוצר
אם נסתכל סביבנו, או שניזכר בכל מיני שיחות שהיו לנו בהזדמנויות שונות עם אנשים, אנחנו נראה שלהרבה אנשים יש רעיונות טובים לכל מיני מוצרים ופטנטים. אם כן, מדוע לא כל אחד הופך לעסוק בתחום של עיצוב תעשייתי? ומדוע לא כל אחד מאיתנו הופך את הרעיון שלו למוצר?

יתרונות פיתוח אב טיפוס בישראל
השלב הראשון של תכנון מוצר הוא יצירת אב טיפוס שיכול ללמד את המפתחים לא מעט דברים. חשוב להבין עד כמה תכנון יסודי ומושקע יכול לפתור מראש לא מעט בעיות שיכולות לצוץ בשלבי הפיתוח האחרים או חלילה בזמן הייצור ההמוני. יצרנים איכותיים עושים את הכול על מנת להציג ללקוחות שלהם מוצרים יפים ושמישים גם יחד, כך שלאב הטיפוס יש חלק משמעותי בכך.

3 דברים שצריך לדעת על עיצוב תעשייתי
בראש ובראשונה חשוב להדגיש את חשיבותו הרבה של עיצוב התעשייתי. זאת מאחר ויש לא מעט אנשים שמתעלמים מחשיבות זו ולא מבינים עד כמה לעיצוב יש חלק משמעותי לא רק במראה של מוצר מסוים אלא גם בנוחות השימוש שלו וכו'.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI