יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 10/07/13

מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע. האסטרולוגיה מהווה כבר עידנים את אחת החידות הקיומיות עבור אנשים שעוסקים בתחום באופן מקצועי, ובעיקר עבור כאלה שמתרגשים לקרוא על עצמם פרטים מדויקים מאדם זר. בין אם אתם חושבים לפתח את הצד האסטרולוגי שלכם כעיסוק, ובין אם האמונה בכוכבים ומזלות פשוט קוסמת לכם, הנה כמה עובדות מפתח המהווים נקודת פתיחה ללמידה על אסטרולוגיה.

אסטרולוגיה על קצה המזלג

מקור המילה אסטרולוגיה מיוונית, כאשר המילה אסטרו משמעותה כוכב, ו-לוגיה נגזרת מלוגוס שמשמעותה תורה. לפי עקרונות האסטרולוגיה, ישנו קשר הדדי בין מיקומם של כוכבי הלכת, השמש והירח לבין המציאות של בני אדם שבאה לידי ביטוי בפעולות שהם מבצעים ובאופי שהם מפתחים. האסטרולוגיה פופולארית ברחבי העולם ושמרה על מעמדה כפילוסופיה בקרב מרבית התרבויות, החברות והדתות בעולם כבר אלפי שנים. הכלי העיקרי איתו משתמשים אסטרולוגים הוא גלגל המזלות ומפת לידה הכוללת פרטים אישיים של כל אדם המבקש לדעת מה קורה ויקרה איתו מסיבות שלו.

מה אומרים השמש, הירח והכוכבים?

לפי האסטרולוגיה לכל גורם שמימיי משמעות סמלית שמשפיעה על הלך חייו של האדם בהתאם לתאריך לידתו. כך למשל השמש מייצגת את האישיות והתכונות המוחצנות של האדם בחיים, לעומת זאת, הירח מסמל את הרגש והזיכרונות שנצברים מהמשפחה והחברים. שאר הכוכבים מייצגים היבטים שונים בחיים כמו, יכולת מחשבתית, כישורים חברתיים וכלכליים, חכמה, אידיאולוגיה, מוסר, שאיפות, רוחניות, נקודות חוזק ונקודות תורפה, יכולות מיוחדות ועוד.

האם אסטרולוגים מספקים מידע מדויק?

למרות שישנה נטיה להתבלבל בין אסטרונומיה לאסטרולוגיה, בעיקר מכיוון ששני המושגים עוסקים בכוכבים, אסטרונומיה נחשבת כמדע המתמקד בחקר הפלנטות והכוכבים, בעוד שאסטרולוגיה אינה מדע אלא אמונה לפיה לקבוצות הכוכבים והמזלות השפעה ממשית על העתיד והגורל של בני האדם. האסטרולוגיה הקדומה נחשבת כמדויקת יותר ותחום עיסוקה העיקרי היה להיעזר בכלים הרלוונטיים כדי לחזות אירועים הרי גורל לאנושות. לעומת זאת, האסטרולוגיה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה היום נחשבת כמדויקת פחות מאחר ורבים משתמשים בה בהכללה ולא באופן אישי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38772.aspx