דף הבית מדעי הרוח מדעי הרוח - אחר יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
יוסי בוזגלו 10/07/13 |  צפיות: 14959

מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע. האסטרולוגיה מהווה כבר עידנים את אחת החידות הקיומיות עבור אנשים שעוסקים בתחום באופן מקצועי, ובעיקר עבור כאלה שמתרגשים לקרוא על עצמם פרטים מדויקים מאדם זר. בין אם אתם חושבים לפתח את הצד האסטרולוגי שלכם כעיסוק, ובין אם האמונה בכוכבים ומזלות פשוט קוסמת לכם, הנה כמה עובדות מפתח המהווים נקודת פתיחה ללמידה על אסטרולוגיה.

אסטרולוגיה על קצה המזלג

מקור המילה אסטרולוגיה מיוונית, כאשר המילה אסטרו משמעותה כוכב, ו-לוגיה נגזרת מלוגוס שמשמעותה תורה. לפי עקרונות האסטרולוגיה, ישנו קשר הדדי בין מיקומם של כוכבי הלכת, השמש והירח לבין המציאות של בני אדם שבאה לידי ביטוי בפעולות שהם מבצעים ובאופי שהם מפתחים. האסטרולוגיה פופולארית ברחבי העולם ושמרה על מעמדה כפילוסופיה בקרב מרבית התרבויות, החברות והדתות בעולם כבר אלפי שנים. הכלי העיקרי איתו משתמשים אסטרולוגים הוא גלגל המזלות ומפת לידה הכוללת פרטים אישיים של כל אדם המבקש לדעת מה קורה ויקרה איתו מסיבות שלו.

מה אומרים השמש, הירח והכוכבים?

לפי האסטרולוגיה לכל גורם שמימיי משמעות סמלית שמשפיעה על הלך חייו של האדם בהתאם לתאריך לידתו. כך למשל השמש מייצגת את האישיות והתכונות המוחצנות של האדם בחיים, לעומת זאת, הירח מסמל את הרגש והזיכרונות שנצברים מהמשפחה והחברים. שאר הכוכבים מייצגים היבטים שונים בחיים כמו, יכולת מחשבתית, כישורים חברתיים וכלכליים, חכמה, אידיאולוגיה, מוסר, שאיפות, רוחניות, נקודות חוזק ונקודות תורפה, יכולות מיוחדות ועוד.

האם אסטרולוגים מספקים מידע מדויק?

למרות שישנה נטיה להתבלבל בין אסטרונומיה לאסטרולוגיה, בעיקר מכיוון ששני המושגים עוסקים בכוכבים, אסטרונומיה נחשבת כמדע המתמקד בחקר הפלנטות והכוכבים, בעוד שאסטרולוגיה אינה מדע אלא אמונה לפיה לקבוצות הכוכבים והמזלות השפעה ממשית על העתיד והגורל של בני האדם. האסטרולוגיה הקדומה נחשבת כמדויקת יותר ותחום עיסוקה העיקרי היה להיעזר בכלים הרלוונטיים כדי לחזות אירועים הרי גורל לאנושות. לעומת זאת, האסטרולוגיה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה היום נחשבת כמדויקת פחות מאחר ורבים משתמשים בה בהכללה ולא באופן אישי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI