פציעות ספורט – למה זה קורה?
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 28/11/13

פציעות ספורט מהוות את נחלתם של אנשים רבים אשר עוסקים בפעילות גופנית מסוג כזה או אחר והן יכולות להיות בדרגות חומרה כאלו ואחרות.
אנשים רבים אשר עושים ספורט על בסיס קבוע ולטווח ארוך יחוו בשלב מסוים פציעת ספורט בסדר גודל כזה או אחר. בכדי להימנע ממצב של פציעות ספורט מדרגות חמורות, מאוד חשוב להקפיד על קבלת הדרכה מקצועית ולבצע אימון מסודר מה שיפחית באופן משמעותי את הסיכון לחוות פציעות ספורט מסוגים שונים.

פציעות ספורט מתייחסות לכל סוג של פציעה או פגיעה אשר מתרחשת במהלך פעילות ספורטיבית או פעילות גופנית. פציעות אלו יכולות לנבוע מגורמים שונים ומגוונים ובין היתר מתאונות במהלך האימונים, תנועות לא נכונות, שימוש בציוד לא מתאים, אי התאמה גופנית לסוג הפעילות וסיבות רבות נוספות אשר יכול, פציעה או מחלה המתרחשת במהלך ספורט או פעילות גופנית. חלק מפציעות הספורט הן למעשה תאונות; אחרות נובעות משיטות תרגול ואימון לקויות, ציוד לא מתאים, חוסר בהתאמה גופנית או חוסר בחימום ותרגילי מתיחה בין הפציעות הנפוצות יותר ניתן לציין דלקת במרפק ומתיחת שריר.

ברוב המקרים פציעות ספורט לא נחשבות כחמורות, כך שאם למשל קיבלתם דלקת במרפק תוכלו ובאמצעות טיפול נכון והימנעות מפעילות גופנית לזמן מה – הסובלים מהן מחלימים ויכולים לחזור לעסוק בפעילות הספורטיבית. יחד עם זאת, ישנם גם מקרים בהן הפגיעות הן קשות יותר ובמקרים קיצוניים אף גורמות לנכויות ברמה כזאת או אחרת.
על כן, ההמלצה היא לעשות פעילות ספורטיבית מבוקרת, לא להגזים, לנסות להקפיד על תנועות נכונות ובאופן כללי לא לקחת סיכונים מיותרים ולעשות כל שביכולתנו בכדי להימנע מאותן פציעות ספורט – חשוב תמיד לזכור, שלפעמים קבלת החלטה קטנה ולא נכונה או ניסיון לבדוק את מגבלות או יכולות הגוף יכולים לגרור פציעה גדולה ומשמעותית ולכן, לא כדאי לקחת הימור בתחום הזה


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40881.aspx