שירותי ענן
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 19/12/13

שירותי ענן

בכל יום, גם אנחנו לא שומעים על זה כל כך בערוצי התקשורת השונים, יש לפחות מספר אירועים של גניבת מכשירים סלולריים מאנשים.

שיטות הגניבות בימינו אנו השתכללו וממשיכות להתייעל ולהתפתח, זאת על מנת שאותם גנבים יוכלו לעשות עלינו רווח גדול יותר בכל פעם.

גניבות מכשירי סלולרי הפכו להיות ממש מכת מדינה, ויש לא מעט אנשים ברחוב שטוענים שהמשטרה צריכה להיות יותר קפדנית בעניין, לאכוף ולשים דגש על אירועים מסוג זה. את הדעות הללו ניתן לייחס לעובדה שהמכשירים הסלולריים בימינו אנו עולים אלפי שקלים. כל מכשיר מתקדם עם מסך מגע עולה לפחות 3000 שקל, אשר לצערנו, עבור רבים מאזרחי מדינת ישראל מדובר בסכום אדיר, סכום שעבור חלק שווה ערך למשכורת חודשית.

שירותי ענן הינם שירותי מחשוב מיוחד שתופסים תאוצה בכל יום שעובר, והם למעשה יכולים לעזור לנו לאתר את מכשיר הסלולר שלנו במקרה של גניבה. מעבר לאפליקציות הרבות שיש הנוגעות לאבטחה של המכשיר, שירותי ענן מאפשרים לנו ממש למקם את המכשיר על גבי מפה. באמצעות מידע זה ניתן לפנות למשטרה ולהגדיל את הסיכויים למציאת המכשיר היקר שלנו.

ענן מחשוב

ענן מחשוב הוא שירות אשר בסיסו הגיע למעשה משרטוטים אשר מציגים חיבורים שונים בין מכונות ובין שירותים.

ענן מחשוב מאפשר לנו למעשה לעשות את כל הפעולות הממוחשבות שלנו מרחוק, וכן לשמור את כל הדברים שאנחנו רוצים לשמור על המחשב שלנו על גבי מחשב אחר. בצורה זו אנחנו גם שומרים בו מקום וגם מגבים את המידע.

מחשוב לעסקים

ענן מחשוב לעסקים הינו פתרון מצוין הומצא וקרם עור וגידים לפני לא הרבה שנים, ועדיין ממשיך להתייעל ולהתחדש.

אחד היתרונות הגדולים של ענן מחשוב לעסקים הוא שבצורה זו כל המידע הרלוונטי לחברה או לבית עסק כלשהו נמצאים למעשה על גבי הזיכרון של מחשב אחר, מרוחק, אליו ניתן לקבל גישה באמצעות האינטרנט או באמצעות קו תקשורת מיוחד ביותר.

עובדה זו מאפשרת למעשה חסכון עצום במקום באותה חברה או עסק, זאת מהסיבה הפשוטה שאין צורך בחלל שמאחסן את כל המחשבים, אין צורך באביזרי אוורור למיניהם עבור חלל זה, וכן אין צורך בשירותיהם של מומחי מחשוב. הכול נעשה מרחוק.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41220.aspx