יורם קראוס – חוששים מרעידת אדמה? התחילו לתחזק! חלק
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 09/01/14יורם קראוס, מנכ"ל SMS ניהול פרויקטים מסביר איך תחזקו את הבניין בו אתם גרים מפני רעידת אדמה.

בארצנו ישנם לא מעט פגעי טבע אשר גורמים לנו להבין מי באמת הבוס ואנו נהיים קטנטנים ונאלצים לשרוד את המלחמה האמיתית, שאינה בין האוייבים מסביבנו, אלא מה נעשה ברגע האמת בו האדמה תרעד תחת רגלנו, או הים יחליט להתהפך ולהציף את הכל. רעידת אדמה למשל, היא מצב מאד מלחיץ. כיום לבעלי דירות ישנו פחד אמיתי ומבוסס מפני רעידת אדמה, בעיקר לבעלי דירות ישנות אשר בתיהם אינם על פי תקן ממוגן. יורם קראוס מציג לכם תכנית כיצד תחזקו את ביתכם!

האזרח הפשוט אינו מסוגל לעמוד בתחזוק כלכלי אדיר על מנת לחזק את הבית שלו באופן פרטי, למעשה, בדיוק מהסיבה הזאת החליטה הממשלה לקדם ולעודד תכניות תמ"א 38 על מנת לדרבן בעלי דירות אשר מעוניינים לחזק ולשפר את עמידות הבניין בפני רעידות האדמה וכך לקבל במסגרת התכנית אישור להקמת יחידות דיור נוספות בבניין, כך מציין יורם קראוס.

ערך הבניין בו אתם גרים יעלה בסך של 15-30% על פי הערכת שמאים. ערך זה תקף לבניין אשר בו בוצעו עבודות חיזוק, ושיפוץ בהתאם לתקנות של תמ"א 38, מציין יורם קראוס, וכל זאת ללא הוצאה כספית אישית מטעם הדיירים בבניין מוסיף יורם קראוס.

ישנם הרבה דיירים אשר חוששים ממצב בו הם ייאלצו לחיות מספר חודשים באתר בניה, אך המחייה באתר בניה הינו זמני ויעניק להם לאחר כך לטווח הרחוק איכות חיים אשר לא היתה להם לפני והחשוב ביותר הוא, בטיחות. כמובן שגם ישנן דירות להשכרה אשר מוזילות בכוונה את שכר הדירה בתקופת ביצוע תמ"א 38 בבניין.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41505.aspx