דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות נוף יורם קראוס – חוששים מרעידת אדמה? התחילו לתחזק! חלק
יורם קראוס – חוששים מרעידת אדמה? התחילו לתחזק! חלק
הדס כהן 09/01/14 |  צפיות: 11340יורם קראוס, מנכ"ל SMS ניהול פרויקטים מסביר איך תחזקו את הבניין בו אתם גרים מפני רעידת אדמה.

בארצנו ישנם לא מעט פגעי טבע אשר גורמים לנו להבין מי באמת הבוס ואנו נהיים קטנטנים ונאלצים לשרוד את המלחמה האמיתית, שאינה בין האוייבים מסביבנו, אלא מה נעשה ברגע האמת בו האדמה תרעד תחת רגלנו, או הים יחליט להתהפך ולהציף את הכל. רעידת אדמה למשל, היא מצב מאד מלחיץ. כיום לבעלי דירות ישנו פחד אמיתי ומבוסס מפני רעידת אדמה, בעיקר לבעלי דירות ישנות אשר בתיהם אינם על פי תקן ממוגן. יורם קראוס מציג לכם תכנית כיצד תחזקו את ביתכם!

האזרח הפשוט אינו מסוגל לעמוד בתחזוק כלכלי אדיר על מנת לחזק את הבית שלו באופן פרטי, למעשה, בדיוק מהסיבה הזאת החליטה הממשלה לקדם ולעודד תכניות תמ"א 38 על מנת לדרבן בעלי דירות אשר מעוניינים לחזק ולשפר את עמידות הבניין בפני רעידות האדמה וכך לקבל במסגרת התכנית אישור להקמת יחידות דיור נוספות בבניין, כך מציין יורם קראוס.

ערך הבניין בו אתם גרים יעלה בסך של 15-30% על פי הערכת שמאים. ערך זה תקף לבניין אשר בו בוצעו עבודות חיזוק, ושיפוץ בהתאם לתקנות של תמ"א 38, מציין יורם קראוס, וכל זאת ללא הוצאה כספית אישית מטעם הדיירים בבניין מוסיף יורם קראוס.

ישנם הרבה דיירים אשר חוששים ממצב בו הם ייאלצו לחיות מספר חודשים באתר בניה, אך המחייה באתר בניה הינו זמני ויעניק להם לאחר כך לטווח הרחוק איכות חיים אשר לא היתה להם לפני והחשוב ביותר הוא, בטיחות. כמובן שגם ישנן דירות להשכרה אשר מוזילות בכוונה את שכר הדירה בתקופת ביצוע תמ"א 38 בבניין.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI